پس از اعلام آمادگی برای عرضه محصولات گروه خودروسازی بدون فرآیند قرعه کشی اما در قالب سامانه یکپارچه ، این طرح از فردا (پنجشنبه 2 تیرماه) در قالب دو طرح پیش فروش یکساله و پیش فروش مشارکت در تولید در جهت تکمیل ظرفیت محصولات آغاز خواهد شد.

اولین پیش فروش بدون قرعه کشی محصولات سایپا از فردا

به گزارش نم نمک ، دو هفته پیش ، سخنگوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، از فروش محصولات گروه خودروسازی در قابل فروش بدون قرعه کشی خبر داد و گفت : همزمان با پایان یافتن مهلت واریز وجه منتخبان نخستین طرح فروش یکپارچه خودروها ، این آمادگی وجود دارد که پنج محصول گروه خودروسازی سایپا شامل کوییک S ، کوییک R ، ساینا S ، ساینا و شاهین ، بدون فرآیند قرعه کشی و در قالب سامانه یکپارچه عرضه شود.پیش فروش بدون قرعه کشی محصولات سایپا [نحوه ثبت نام]پیش فروش بدون قرعه کشی محصولات سایپا [نحوه ثبت نام]

به گفته این مقام مسئول ، میزان عرضه در این طرح ، بر اساس ظرفیت باقی مانده و احتساب یک تراز خواهد بود تا مشخص شود چه تعداد از خودروهای فوق امکان عرضه بدون قرعه کشی خواهند داشت.

بر این اساس طبق تاکید اخذ شده از سوی گروه خودروسازی سایپا ، از فردا (پنجشنبه 2 تیرم ماه) اولین مرحله فروش بدین شکل (بدون قرعه کشی) در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو و در قالب دو طرح پیش فروش یکساله برای پنج محصول سایپا و پیش فروش مشارکت در تولید برای چهار محصول این شرکت آغاز خواهد شد.

متقاضیان می توانند از ساعت 9 صبح فردا (پنج شنبه) با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به آدرس sale.iranecar.com ، پس از ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اخذ شده از سایت ، نسبت به انتخاب نوع خودرو و ثبت نام اقدام کنند.

لازم به ذکر است مشارکت در این طرح صرفاً از طریق سایت سامانه یکپارچه امکانپذیر بوده و در صورت خرید از سایت های دیگر ، سایپا و سایر نهادهای ذی ربط مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت.

اولین پیش فروش بدون قرعه کشی محصولات سایپا از فردا


شرایط عمومی بخشنامه ثبت نام سایپا

 • فروش محصولات صرفا به صورت اینترنتی است.
 • در صورتیکه پس از امضای قرارداد فی مابین مشتری بر حسب ضرورت و یا الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری و محیط زیست ، شرکت ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی) آپشن (بر روی خودرو گردد و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود ، دعوتنامه تکمیل وجه هزینه های مربوطه صادر خواهد شد.
 • در روش پیش فروش ، قیمت خودروها غیر قطعی بوده و قیمت نهایی خودروها در زمان ارسال دعوتنامه به قیمت روز شرکت و بر اساس قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشتریان ، محاسبه و اخذ خواهد شد. تبصره : مبلغ واریزی از سوی مصرف کننده به عنوان بخشی از ثمن معامله به صورت علی الحساب پرداخت گردیده است.
 • قیمت نهایی خودرو بر اساس قرارداد پس از صدور دعوتنامه توسط خودروساز و تکمیل وجه توسط مصرف کننده و بر مبنای قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد مشخص خواهد شد.
 • با توجه به اهمیت کنترل مدارک هویتی و آدرس محل سکونت مشتریان ، نمایندگی موظف است مدارک و مستندات مشتریان را مطابق بخشنامه شماره 080080 مورخ 00/15/0011 کنترل و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کند.
 • با توجه به دستورالعمل های صادره توسط پلیس راهور ناجا مبنی بر ثبت و بروز رسانی اطلاعات فردی و آدرس مشتریان در سامانه شماره گذاری موارد ذیل متذکر می گردد :

الف-در صورتی که مشتری در سامانه شماره گذاری فاقد اطلاعات بوده و شهر محل تولد و محل صدور شناسنامه با شهر محل سکونت ، مغایرت داشته باشد می بایست با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به ثبت اطلاعات اولیه خود اقدامات لازم را انجام دهد.

ب-در صورتی که مشتری دارای اطلاعات در سامانه شماره گذاری باشد :

1- در صورتی که اطلاعات مشتری در زمان ثبت نام ، در سامانه شماره گذاری هیچ گونه تغییری نداشته باشد ، نیاز به اقدام خاصی نیست.

2 -در صورتی که اطلاعات مشتری در زمان ثبت نام ، در سامانه شماره گذاری تغییر کرده باشد ، می بایست با مراجعه به مراکز نقل و انتقال و یا خدمات خودرویی نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدامات لازم را انجام دهد.

3- در صورتی که مشتریان محترم اطلاعات مورد نیاز شماره گذاری را به درستی ارائه ندهند علاوه بر اینکه سود تأخیر در تحویل ناشی از عدم شماره گذاری به آنان تعلق نخواهد گرفت ، هزینه پارکینگ و نگهداری خودرو نیز از ایشان دریافت خواهد شد.

 • یکی از بسته های خدمت در زمان تکمیل وجه دعوتنامه به صورت پیش فرض انتخاب شده است ، در صورتی که مشتری تمایل به تغییر در بسته خدمت یا حذف آن داشته باشد می تواند قبل از تکمیل وجه اقدام کند.
 • در این بخشنامه از زمان واریز وجه تا تحویل خودرو سود مشارکت و انصراف صفر خواهد بود.
 • در صورت افزایش هزینه ها و الزامات قانونی ، مشتری متعهد به پرداخت مابه التفاوت است.
 • در روش پیش فروش ، رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگهای قابل عرضه ، انتخاب خواهد شد. بنابراین رنگ انتخابی در زمان ثبت نام ، مالک تحویل خودرو نخواهد بود.

آموزش ثبت نام قرعه کشی پیش فروش و فروش فوق العاده سایت سایپا

با این حال برای ثبت نام قرعه کشی سایپا در ابتدا لازم به پیش ثبت نام در سایت شرکت سایپا دارید که باید یک سری از اطلاعات هویتی خود را در سایت سایپا ثبت کنید تا قادر به ثبت نام قرعه کشی های سالانه و ماهانه سایپا شوید. با این وجود اگر از پیش در سایت شرکت سایپا پیش ثبت نام کرده اید و هم اکنون دوره های پیش فروش و فروش فوق العاده سایپا آغاز شده است ، می توانید با چند کلیک اقدام به ثبت نام قرعه کشی سایپا کنید. به همین دلیل در ادامه این گزارش از نم نمک شما را با آموزش ثبت نام اینترنتی سایپا بصورت قدم به قدم آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

در قدم اول باید وارد صفحه ورود سایت سایپا شوید و سپس کد ملی و گذرواژه ای که از قبل برای حساب کاربری خود تعریف کرده اید را در این قسمت وارد نمائید که برای احراز هویت باید تیک گزینه «من ربات نیستم» را انتخاب کنید و در نهایت گزینه سبز رنگ «ورود» را بفشارید.

وارد حساب کاربری خود در سایپا شوید

قدم دوم؛ اگر در بازه زمانی پیش فروش یا فروش فوق العاده وارد وب سایت سایپا شوید ، قطعا لیست اتومبیل هایی که در لیست قرعه کشی هستند را می توانید در همان صفحه ابتدایی مشاهده کنید و دقیقا در سمت چپ هر اتومبیل نوع عرضه آن نیز درج شده است. اما اگر وارد این صفحه شدید و هیچ اتومبیلی در این لیست قرار نداشت ، بدین معنا می باشد که دوره قرعه کشی به اتمام رسیده است و باید منتظر دوره بعدی پیش فروش یا فروش فوق العاده باشید. از این رو اتومبیل مورد نظر خود را از این لیست انتخاب کنید.

اتومبیل مورد نظر را انتخاب کنید

قدم سوم؛ با انتخاب اتومبیل مدنظر در لیست سایپا ، اطلاعاتی را در مورد اتومبیل مدنظر دریافت خواهید کرد. برای مثال اتومبیلی که ما انتخاب کرده ایم ، پیش فروش یکساله می باشد که در این شیوه شما وارد قرعه کشی خواهید شد و اگر نام شما در این قرعه کشی انتخاب شده باشد ، می بایست مبلغی را واریز کنید و سپس در موعد تحویل مبلغ مابقی را با کارخانه تسویه نمائید. اینک گزینه نارنجی رنگ «پیش فروش» را انتخاب کنید.

گزینه پیش فروش را انتخاب کنید

قدم چهارم؛ در این مرحله اطلاعات تکمیلی اعم از مبلغ قابل پرداخت ، نوع کاربری اتومبیل و بیمه گر را مشاهده خواهید کرد. اینک تیک گزینه «من ربات نیستم» را بزنید تا احراز هویت شوید و سپس گزینه «ادامه فرایند خرید» را انتهای صفحه را انتخاب نمائید تا وارد مرحله بعدی شوید.

احراز هویت ثبت نام قرعه کشی سایپا

قدم پنجم؛ هم اکنون در این مرحله اطلاعات کلی حساب کاربری شما به همراه مشخصات فنی اتومبیل را مشاهده خواهید کرد که باید کمی به سمت پائین صفحه اسکرول کنید و گزینه تائید را انتخاب کنید.

چگونه در قرعه کشی سایپا شرکت کنیم

قدم ششم؛ شما موفق به ثبت نام سایت سایپا شده اید که در قسمت پائین شماره پیگیری برای شما تولید شده است که باید این شماره را تا زمان قرعه کشی نگهداری کنید تا اگر برنده شده باشید از میان لیست ارائه شده شماره پیگیری خود را مشاهده کنید.

آموزش ثبت نام قرعه کشی سایپا

 • تاریخ: چهارشنبه, 01 تیر 1401
 • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(4 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.