مرکز آمار اعلام کرد : متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی 101.8 درصد رشد داشته است.

قیمت زمین و ساختمان کلنگی دوبرابر شد

مرکز آمار اعلام کرد : متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در تابستان امسال نسبت به تابستان پارسال 101.8 درصد رشد داشته است.قیمت زمین و ساختمان کلنگی دوبرابر شدقیمت زمین و ساختمان کلنگی دوبرابر شد

بر اساس نتایج طرح گردآوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن نقاط شهری کشور در تابستان 99، بنگاه های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات همه معاملات خرید و فروشی که سند آن ها از طریق دفتر ثبت اسناد انتقال پیدا می کند را در سامانه‎ی اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند.

با توجه به این که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در شهرهای بزرگ ، باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح استان یا کشور می شود ، از متوسط تعدیل شده (وزنی) استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات ، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد. در ضمن وزن های مورد استفاده بر مبنای واحدهای مسکونی دارای سکنه در سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395 به‎روز شده است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور 73344 هزار ریال با میانگین مساحت 267 مترمربع بوده است ، که نسبت به فصل قبل ، 28.4 درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل 101.8 درصد افزایش داشته است

ایرناک

  • تاریخ: سه شنبه, 02 دی 1399
  • برگرفته از: خبرآنلاین
بازدید 769 بار

این مطلب مفید بود؟
(2 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 24,213