مدیرکل گمرک بازرگان گفت : این مرز که مهمترین مبدا تجارت زمینی کشور در مرز ترکیه به شمار می رود ، از ساعت ١٠ : ٣٠ امروز ، پنج شنبه با اجرای پروتکل های بهداشتی بازگشایی شد.

مرز بازرگان بازگشایی شد

صادق نامدار روز پنج شنبه اظهار داشت : با بازگشایی این مرز که پس از حدود سه ماه و نیم صورت گرفته ، کامیون های ایرانی و ترکیه ای برای تعامل تجاری بین 2 کشور تردد خواهند کرد.مرز بازرگان بازگشایی شدمرز بازرگان بازگشایی شد

وی اضافه کرد : همزمان با بازگشایی مرز بازرگان ، ملاقات مرزی با مدیر گمرک گوربولاغ ترکیه برای اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی و سرعت بخشی برای عبور محموله های تجاری انجام شده است.

وی بیان کرد : به دنبال شیوع بیماری کرونا اکثر مرزهای زمینی در بسیاری از کشورهای دنیا بسته شده بود و عملیات تجاری و تردد مسافر نیز از سوم اسفند گذشته در مرز بازرگان به حالت تعطیل درآمده بود.

مدیر گمرک بازرگان گفت : بازگشایی امروز مرز فقط برای تردد کامیون ها بوده و زمان تردد مسافران نیز طی روزهای آینده اطلاع رسانی می شود.

گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

این گمرک در سال 1305 شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین المللی بین 2 کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.

ایران سه مرز رسمی با ترکیه دارد که همه آنها شامل بازرگان ماکو ، سرو ارومیه و رازی خوی در آذربایجان غربی قرار دارد؛ سرو نیز پس از شیوع بیماری کرونا به طور کامل بسته شده ولی تردد محدود ریلی از مرز رازی در این مدت بین 2 کشور ایران و ترکیه صورت گرفته است.

  • تاریخ: پنج شنبه, 15 خرداد 1399
  • برگرفته از: ایرنا

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی