اعضای شورای شهر تهران به اتفاق آرا ، افزایش میانگین 45 درصدی کرایه های تاکسی در سال 1402 را تصویب کردند.

نرخ کرایه تاکسی 1402

در جلسه عصر یکصدوسی و ششمین جلسه شورای شهر تهران ادامه بررسی لایحه بهای کرایه تاکسی در سال 1402 در دستور کار قرار گرفت.نرخ کرایه تاکسی 1402 در تهران و شهرستان هانرخ کرایه تاکسی 1402 در تهران و شهرستان ها

سید جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در لایحه شهرداری تهران متوسط افزایش نرخ کرایه تاکسی 45 درصد است ، اظهار کرد : از 500 خط تاکسیرانی کمتر از 10 درصد از خطوط ، افزایش رقمی بیش از این دارند که به حداکثر 75 درصد می رسد و برخی خطوط نیز کمتر از 45 درصد است.

وی با بیان اینکه ورودیه برای تاکسی خطی و گردشی 5 هزار تومان است ، یادآور شد : نرخ کرایه تاکسی های فرودگاه مهرآباد 35 هزار تومان ، تاکسی های راه آهن ، ویژه و تاکسی تلفنی هریک 25 هزار تومان و مبلغ هزار و 458 تومان در تمام این بخش ها به ازای هر کیلومتر پیمایش لحاظ خواهد شد.

تشکری هاشمی تأکید کرد : اگر خط تاکسیرانی در خطوط با شیب تند باشد ، تا سقف حداکثر 20 درصد قابل افزایش خواهد بود و با توجه به اینکه در ساعات اوج ترافیک ، رانندگان میلی به تردد ندارند ، بنابر نظر کارشناسی سازمان تاکسیرانی ، رقم تا 50 درصد افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد : در روزهای یخبندان و بارندگی شدید نیز حداکثر 40 درصد افزایش پیش بینی شده است؛ از ساعت 10 شب تا 6 صبح نیز 20 درصد به نرخ کرایه افزوده خواهد شد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه نرخ کرایه ون ها نیز تا سقف 80 درصد تاکسی ها خواهد بود ، یادآور شد : شهرداری تهران ملزم شده ظرف 6 ماه ظرفیت پرداخت الکترونیک در تاکسی ها را فراهم و همچنین تاکسی برخط را از طریق جذب سرمایه گذاری و پلتفرم های موجود ظرف مدت 9 ماه برقرار کند.

وی با اعلام اینکه قیمت های جدید از اردیبهشت ماه سال آینده اعمال خواهد شد ، گفت : شهرداری تهران مجاز است افزایش 80 درصدی قیمت را در خودروهای لوکس در نظر بگیرند و مرجع تشخیص آن سازمان تاکسیرانی است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران در سال آینده باید لایحه سرویس مدارس را برای سال تحصیلی 1402- 1403 را اعلام کند ، یادآور شد : سازمان تاکسیرانی مجاز است برای صدور مجوز بهره برداری شرکت های تاکسیرانی ، مبالغ را بر اساس رتبه دریافت کند و مدت پروانه ها نیز سه ساله خواهد بود. ارقام برای شرکت های رتبه یک 20 میلیون تومان ، رتبه دو 17 میلیون تومان ، رتبه سه 13 میلیون تومان ، رتبه چهار 10 میلیون تومان و رتبه پنج 6 میلیون تومان است که البته تمام شرکت ها در رتبه پنج قرار دارند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در صورت تغییر نرخ حامل های انرژی ، شهرداری تهران مکلف است اصلاحیه را تهیه کند و به شورا ارائه دهد ، تصریح کرد : شهرداری مکلف است لایحه تعیین نرخ بلیت در سال 1403 را باید حداکثر تا پایان دی ماه سال آینده به شورا ارائه دهد.

  • تاریخ: سه شنبه, 23 اسفند 1401
  • برگرفته از: تسنیم

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن