مطابق پیش بینی سازمان هواشناسی ، امروز (پنجشنبه) هوای هشت استان کشور با رگبار و رعدوبرق ، وزش باد شدید موقت ، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ همراه خواهد بود.

رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در 8 استان

مطابق پیش بینی سازمان هواشناسی ، امروز (پنجشنبه) هوای هشت استان کشور با رگبار و رعدوبرق ، وزش باد شدید موقت ، خیزش گرد و خاک و احتمال تگرگ به ویژه در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب همراه خواهد بود.رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در 8 استانرگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در 8 استان

این سامانه که از روز گذشته وارد کشور شده ، امروز هشت استان زنجان ، سمنان ، شمال قزوین ، خراسان شمالی ، مازندران ، گلستان ، کرمان ، سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

منطقه اثر سامانه یاد شده فردا در استان های مازندران ، گلستان ، گیلان ، شمال خراسان رضوی و شمال هرمزگان و روز شنبه در نیمه جنوبی کرمان ، شمال شرق اصفهان و شمال شرق یزد خواهد بود و در همین روز از کشور خارج خواهد شد.

برپایه این گزارش ، رگبار باران ، وزش باد شدید موقت ، خیزش گرد و خاک ، احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها ، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد ، احتمال وقوع تگرگ ، احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه های موقت از جمله آثار این سامانه خواهد بود.

سازمان هواشناسی توصیه کرده که افراد احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها ، احتیاط در کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در ساعت های بعدازظهر و شب و تحکیم سازه های موقتی را در دستور کار قرار دهند.

  • تاریخ: پنج شنبه, 16 ارديبهشت 1400
  • برگرفته از: ایلنا

این مطلب مفید بود؟
(17 رای)
89.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی