یک کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.

افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا آخر هفته

فریبا گودرزی به تشریح وضعیت آب و هوایی سراسر کشور پرداخت و گفت:امروز مازندران در برخی از ساعات با بارش باران ، رعد و برق ، رگبار و وزش باد روبه رو است که احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.افزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا آخر هفتهافزایش نسبی دما در نوار شمالی کشور تا آخر هفته

وی ادامه داد:در ساعات بعدازظهر و اوایل امشب در ارتفاعات استان البرز ، مرکزی ، قزوین ، سمنان ، ارتفاعات کردستان و کرمان ، جنوب یزد ، جنوب سیستان و بلوچستان ، شمال و شرق هرمزگان با رگبار و رعد و برق ، وزش شدید باد و بارش باران روبه رو هستیم که این وضعیت تا روز سه شنبه و چهارشنبه تداوم خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد:امروز همچنین در شمال شرق ، جنوب سمنان ، مرکزی ، جنوب تهران ، قم ، شرق یزد وزش شدید باد را خواهند داشت که این مساله موجب خیزش گرد و خاک می شود و این مساله در منطقه مستعد زابل شدت خواهد داشت.

گودرزی با بیان اینکه شرق دریای عمان در سه روز آینده مواج خواهد بود ، خاطرنشان کرد:از فردا تا آخر هفته روند افزایش نسبی دما را در نوار شمالی کشور خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد:تهران هم امروز با آسمانی ابری تا نیمه ابری روبه رو خواهد بود و در اتفاعات استان هم بارش های پراکنده باران روبه رو هستیم.

گودرزی بیشینه دمای هوای تهران را امروز 33 درجه سانتگیراد اعلام کرد.

  • تاریخ: دوشنبه, 16 تیر 1399
  • برگرفته از: میزان
این مطلب مفید بود؟
(7 رای)
97.2%

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 3,660