سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران تا دوشنبه هفته آینده در برخی استان ها خبر داد و اعلام کرد : از سه شنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می شود.

بارش برف و باران تا روز دوشنبه ادامه دارد

بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی ، امروز (جمعه) در برخی مناطق شمال و مرکز هرمزگان ، نیمه جنوبی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان شاهد بارش های پراکنده گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد خواهیم بود که در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش ها به صورت برف خواهد بود.بارش برف و باران تا روز دوشنبه ادامه داردبارش برف و باران تا روز دوشنبه ادامه دارد

سازمان هواشناسی برای فردا (شنبه) و یکشنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار و در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز بارش برف و باران پیش بینی کرده است.

روز دوشنبه نیز در برخی مناطق شمال غرب ، غرب ، غرب سواحل دریای خزر ، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی ، جنوب شرق و شرق بارش پیش بینی شده است.

روز سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می شود و فعالیت آن در شمال غرب ، غرب ، سواحل دریای خزر ، دامنه های جنوبی البرز مرکزی ، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.

بر اساس اعلام این سازمان ، امروز کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد در بیشتر مناطق کشور رخ می دهد که این کاهش دما در شرق و جنوب شرق 8 تا 12 درجه خواهد بود و با توجه به کاهش محسوس دما در ساعات شب و صبح در بخش هایی از سواحل دریای خزر و مرکز کشور احتمال یخبندان سطحی معابر نیز وجود دارد.

امروز در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید پیش بینی شده و در برخی مناطق به ویژه زابل ، توفان گرد و خاک رخ خواهد داد.

سازمان هواشناسی از ماندگاری هوای سرد در نوار شمالی کشور و کاهش 7 تا 12 درجه ای دما در دامنه جنوبی البرز ، نیمه شرقی کشور و برخی نقاط مرکز کشور برای امروز خبر داد.

بر اساس اعلام این سازمان ، امروز بیشینه و کمینه دما در پایتخت نیز پنج درجه و منفی دو درجه خواهد بود.

همچنین امروز بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای 12 درجه زیرصفر سردترین مرکز استان پیش بینی شده است.

  • تاریخ: جمعه, 08 اسفند 1399
  • برگرفته از: میزان

این مطلب مفید بود؟
(15 رای)
98.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 16,205