این پرونده بیش از 50 متهم داشت ، کیفرخواستی برای 43 نفر صادر و به دادگاه ارسال شد که 34 نفر از اخلالگران محکوم شدند.

حکم اعدام وحید بهزادی سلطان خودرو و همسرش نجوا لاشیدایی

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز با اهالی رسانه گفت : رمضان به روزهای پایانی نزدیک می شود. رمضان امسال کرونایی گذشت ولی علی رغم همه محدودیت ها زیبا سپری شد. کرونا بعنوان بیماری فراگیر در جهان آسیب های زیادی به جامعه بشریت وارد کرد ، اما نتوانست حریف رمضان شود. کرونا مجبور شد ، در برابر روزه و شب زنده داری و احیا و کمک های مومنانه سر تعطیم فرود آورد.حکم اعدام وحید بهزادی سلطان خودرو و همسرش نجوا لاشیداییحکم اعدام وحید بهزادی سلطان خودرو و همسرش نجوا لاشیدایی

کرونا نتوانست حریف رمضان شود

وی یادآور شد : گرچه درب اماکن مقدس بسته بود اما در دل های پاک مومنان درب های تازه ای برای ارتباط با خدا گشوده شد و در مجالس شب های قدر اهل ایمان نشان دادند که برخلاف مدعیان روشنفکری و غرب زدگان و دنیاپرستان تمام شیوه های بهداشتی را رعایت می کردند و در عین فاصله گذاری فیزیکی اجتماعات مذهبی را برگزار می کنند؛ تا کور شود هر آن که نتواند دید.

سخنگوی قوه قضاییه شهادت دریادلان نیروهای راهبردی اسلام را تسلیت گفت و ادامه داد : اینان میهمانان ویژه شهید رمضان خواهند بود.

روز قدس امسال لرزه بر رژیم غاصب خواهد انداخت

وی با اشاره به روز قدس نیز گفت : این روز ، روز اسلام و مسلمین و مردم فلسطین است و روز قدس امسال چه شهرها سفید و زرد و قرمز باشد و در قرنطینه خانگی باشیم یا نباشیم و به خیابان ها بیاییم یا نیاییم و نماز جمعه داشته باشیم یا نه؛ نفرین و مرگ بر اسراییل لرزه بر رژیم غاصب خواهد انداخت. روز قدس امسال پیوند مردم مسلمان با فلسطینیان تقویت می شود و پشت آمریکای جنایتکار را به خاک می زنیم و نابودی آن ها را فریاد می زنیم و ما هر سال در روز قدس به نابودی اسراییل نزدیک می شویم.

مبارزه قاطع دستگاه قضایی در برابر فساد ادامه دارد

وی با اشاره به عملکرد دیوان عالی کشور ادامه داد : در سال گذشته در دیوان بیش از 7 هزار پرونده ماده 477 رسیدگی و رسیدگی دیوان عالی در اعمال ماده 477 به روز شد. امروز در مورد پرونده های 477 ف پرونده معوق و مسن در دیوان عالی نداریم. در سال 95، 1566 پرونده ماده 477 رسیدگی شد و در سال 96 ، 1582 پرونده و در سال 97 ، 1446 پرونده و در سال 98 و اغاز سال تحول ، 9 هزار و 93 پرونده رسیدگی شد؛ یعنی عملکرد سال 98 معادل 15 برابر هر یک از سنوات قبل از آن بوده است و این یعنی کار جهادی. همچنین 430 شعبه دادگاه و اجرای احکام توسط قضات بازرسی و 1200 پرونده بررسی شد و کار فوق العاده عزیزان در دیوان عالی بوده است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود : مبارزه با مفاسد رویکرد اصلی قوه قضاییه بوده است و تا فسادی باشد مبارزه قاطع دستگاه قضایی ادامه دارد.

وی با اشاره به اقدامات جهادی قوه قضائیه در سال 98 گفت : در مجموعه دیوان عالی کشور در سال گذشته ، 71 هزار پرونده رسیدگی شد که نسبت به سال 97، 20 درصد رشد عملکرد را شاهد بودیم. یعنی قضات پیشکسوت و عالی رتبه دیوان عالی کشور پای به پای قضات جوان در کار جهادی مشارکت کردند.

صدور رای برای اخلالگران در بازار خودرو و ارز + متن احکام

وی با اشاره به صدور برخی از احکام پرونده ها گفت : در روزهای اخیر در شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور پرونده ای منتهی به صدور رای شد؛ این پرونده بیش از 50 متهم داشت ، کیفرخواستی برای 43 نفر صادر و به دادگاه ارسال شد که 34 نفر از اخلالگران محکوم شدند.

در این پرونده که یک پرونده تلفیقی بین اخلال در نظام ارزی و نظام اقتصادی خودرو است ، وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همسر وی خانم نجوا لاشیدایی هر دو به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز ، از طریق ثبت سفارشات صوری ، اخلال در نظام توزیعی نیازمندهای عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از 6700 دستگاه خودرو از شرکت سایپا ، مشارکت در عملیات پولشویی به میزان 32 هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه 24 هزار و 700 سکه تمام بهار و یکصد کیلو طلا کشف شده بود ، محکوم به اعدام شدند و این حکم قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

اسماعیلی اضافه کرد : همچنین مهدی جمالی مدیرعامل سابق سایپا به جرم مشارکت در اخلال در نظام توزیعی به هفت سال حبس ، رضا تقی زاده ماکویی فرزند عباس معاون سابق بازاریابی سایپا به 15 سال حبس ، محمد عزیزی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیع خودرو به 61 ماه حبس تعزیری ، فریدون احمدی نماینده مجلس شورای اسلامی به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به 61 ماه حبس تعزیری و حسن هشترودی رئیس سابق حراست کل سایپا به جرم معاونت در اخلال در نظام توزیعی به 61 ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

  • تاریخ: سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399
  • برگرفته از: ایسنا
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%
حکم اعدام وحید بهزادی سلطان خودرو و همسرش نجوا لاشیدایی
5.0
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,690