وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از احداث 200 هزار مسکن برای جامعه کارگری ، مستمری بگیران تأمین اجتماعی و بازنشستگان با همکاری وزارت راه و شهرسازی طی سه سال آینده خبر داد.

ساخت مسکن برای مستمری بگیران تامین اجتماعی ، بازنشستگان و کارگران

محمد شریعتمداری در مراسم «امضای تفاهمنامه وزارت راه و شهرسازی با وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در حوزه تأمین مسکن برای جامعه کارگری ، بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی» اظهار داشت : ظرفیت های قانونی زیادی برای تأمین مسکن جامعه کارگری کشور وجود دارد؛ به طوری که بر اساس ماده 142 قانون کار ، تکالیفی برای تأمین مسکن بر عهده جامعه کارفرمایی و دولت در تبصره های یک و دو این ماده پیش بینی شده است.ساخت مسکن برای کارگران ، مستمری بگیران تامین اجتماعی و بازنشستگانساخت مسکن برای کارگران ، مستمری بگیران تامین اجتماعی و بازنشستگان

وی با بیان اینکه این تفاهمنامه ظرفیت همکاری و همدلی بین تشکل های کارگری ، کارفرمایی و دستگاه های اجرایی را فراهم می کند ، ادامه داد : برای تأمین مالی اجرای پروژه های مسکن برای کارگران و بازنشستگان ، از ظرفیت بانک عامل حوزه مسکن با همکاری وزارت راه و شهرسازی و همچنین از ظرفیت های سایر بانک های زیرمجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استفاده می کنیم.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : صندوق های تأمین اجتماعی و بازنشستگی کشوری در تأمین مالی این پروژه ها مشارکت دارند؛ ضمن اینکه وزارت راه و شهرسازی نیز با ارائه زمین های 99 ساله به صورت رایگان در این پروژه همکاری خواهد کرد.

شریعتمداری همچنین گفت : علاوه بر این ، از ظرفیت شرکت شهرک های صنعتی نیز که محل تجمع صنایع هستند ، استفاده می شود تا کارفرمایان به استناد ماده 142 قانون کار ، در این طرح مشارکت داده شوند تا علاوه بر استفاده از ظرفیت های دولت ، از ظرفیت های جامعه کارفرمایی نیز برای تأمین زمین و مسکن کارگران استفاده کنیم.

وی با اشاره به جمعیت 43 میلیون نفری کارگری کشور گفت : حدود سه میلیون و300 هزار نفر بازنشسته تحت پوشش صندوق تأمین اجتماعی و 1.5میلیون نفر نیز تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشور هستند که برای تأمین مسکن مجموعه جامعه کارگری ، بازنشستگی و مستمری بگیران از ظرفیت های دولتی ، کارفرمایی و تعاونی های مسکن کارگری به صورت منظم و سازماندهی شده استفاده خواهیم کرد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد : در قالب تفاهمنامه امروز طی دو سال آینده ، اجرای 200 هزار واحد مسکونی برای جامعه کارگری ، بازنشستگی و مستمری بگیر کشور هدفگذاری شده است. همانطور که اعلام شد ، علاوه بر این ، از ظرفیت شرکت شهرک های صنعتی نیز برای تأمین مسکن کارگران با به کارگیری ظرفیت کارفرمایان شهرک های صنعتی استفاده خواهد شد.

  • تاریخ: یکشنبه, 01 دی 1398

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی