مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت : بر اساس پیش بینی های انجام شده تا نیمه آبان ماه در کشور با جو پایدار و آلودگی هوا مواجه هستیم.

تداوم آلودگی هوا در کشور تا نیمه آبان

صادق ضیاییان ضمن اشاره به اینکه از اواخر امروز (5 آبان) و طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (6 و 7 آبان) وزش باد در کشور دور از انتظار نیست ، اظهار کرد : این شرایط سبب می شود که کمی از تجمع آلاینده ها در جو کاسته شود.تداوم آلودگی هوا در کشور تا نیمه آبانتداوم آلودگی هوا در کشور تا نیمه آبان

وی ادامه داد : مجدد از روز چهارشنبه (7 آبان) تا اواسط هفته آینده شرایط پایداری جو را در کشور خواهیم داشت که سبب آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه با بیان اینکه آلودگی هوا به دو عامل شرایط جوی و تولید آلاینده ها بستگی دارد ، تصریح کرد : از این رو میزان تولید آلاینده های هوا از منابع متفاوت از جمله خودروها در تشدید یا کاهش آلودگی بسیار موثر است.

ضیاییان در پایان با اشاره به اینکه آلودگی هوا طی روزهای آینده شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه تهران و البرز را تحت تاثیر قرار می دهد ، گفت : انتظار داریم که بعد از نیمه آبان ماه نفوذ سامانه های بارشی به کشور بیشتر شود و هم وضعیت بارش ها و هم آلودگی هوا در کشور اندکی بهتر شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 05 آبان 1399
  • برگرفته از: ایسنا
این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 18,040