در ادامه وضعیت آب و هوا در سیزده به در و هواشناسی سیزده به در و بارش باران در سیزده بدر و بارندگی سیزده بدر و هواشناسی 13 نوروز و هواشناسی سیزدهم نوروز امسال را در نم نمک ببینید.

وضع هوا در سیزده بدر 99 چگونه است؟

کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی  آخرین وضعیت جوی کشور را برای امروز و روزهای آتی، اعلام کرد.هواشناسی و وضعیت آب و هوا در سیزده بدر 99هواشناسی و وضعیت آب و هوا در سیزده بدر 99

رفیعی با اشاره به اینکه امروز (12 فروردین) ادامه بارش‌ها در شمال‌شرق، شرق، نیمه‌شرقی سواحل خزر و ارتفاعات البرز شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، گفت:  شدت بارش‌ها امروز در شمال خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، و شرق مازندران است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا 13 فروردین نیز در شمال غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور یعنی مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان، دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق همراه خواهد بود.

وی افزود: شدت بارش‌ها فردا (13 فروردین) در آذربایجان‌غربی، جنوب آذربایجان‌شرقی، غرب کردستان و شمال قزوین رخ می دهد. در عین حال، در غرب سواحل خزر نیز فردا بارش های پراکنده پیش‌بینی شده است.  

به گفته وی، روز پنجشنبه در نوار شمالی کشور و دامنه های زاگرس در جنوب غرب کشور یعنی استان های اصفهان، یزد، فارس، بوشهر، و کرمان، بارش پراکنده رخ می دهد. روز جمعه نیز با توجه به عبور موجی از نیمه شمالی کشور در شمال شرق و شرق و شمال غرب کشور بارش خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق همراه خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، قزوین، و تهران هم روز جمعه، بارش پراکنده خواهند داشت. روز شنبه گسترده این بارش ها علاوه بر این مناطق، سواحل شمالی کشور را در برمی گیرد و روز یکشنبه در نوار شمالی کشور ادامه بارش را خواهیم داشت.

رفیعی گفت: پدیده غالب امروز 12 فروردین وزش باد به نسبت شدید در برخی از نقاط استان های سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین و استان های مرکزی، اصفهان و یزد است. همچنین، امروز بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز نیز مواج و متلاطم است.

وی اعلام کرد: تهران نیز امروز در برخی از ساعات وزش باد شدید را خواهد داشت و حداکثر دمای پایتخت 17 درجه بالای صفر گزارش شد و حداقل دمای امروز صبح تهران به مثبت هفت درجه رسید.

به گفته رفیعی، سردترین مرکز استان امروز شهرکرد با منفی 2 و زنجان با منفی یک درجه و گرمترین مرکز استان نیز روز گذشته اهواز با حداکثر مثبت 27 گزارش شد.  

  • تاریخ: سه شنبه, 12 فروردين 1399
  • برگرفته از: تسنیم
این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
80%
هواشناسی و وضعیت آب و هوا در سیزده بدر 99
4.5
out of
5
(
2
) votes

نوشتن نظرات

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی دور از فرهنگ ایرانی ما است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.


تصویر امنیتی

کاربران آنلاین : 5,370