ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

پلیس فتا درباره استفاده از بازی «همسترکامبت» و خطرات احتمالی ناشی از آن توصیه هایی را به کاربران ارائه کرد.

توصیه های پلیس فتا درباره «همستر»

به گزارش نم نمک ، سرهنگ پاشایی درباره بازی همستر که این روزها بسیار فراگیر شده است؛ گفت : چنین بازی برای اولین بار است که در دنیا فراگیر شده و منبع آن مشخص نیست به همین دلیل هیچ کارشناس داخلی و خارجی نسبت به آن خوشبینی کامل ندارد. مسئولان این بازی اعلام کرده اند که در بستر بلاک چین ، این رمز ارز را ایجاد می کنند و در صرافی ها نیز قابل نقد کردن است اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است. همستر کامبت تلگرام و هشدارهای پلیس فتاهمستر کامبت تلگرام و هشدارهای پلیس فتا

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا با اشاره به تفاوت این بازی با نایت کوین ادامه داد : در بازی همستر تاکنون 116 تا 120 میلیون نفر حضور پیدا کرده اند اما در نایت کوین ، تنها 25 میلیون نفر بازی کرده اند. با افزایش تعداد بازی کنندگان یعنی تعداد مرزها و در عین حال تعداد فروشندگان نیز افزایش پیدا می کند. از آنجایی که هنوز هیچ فرد یا کشوری مسئولیت این بازی را قبول نکرده و هنوز هیچ رمزارزی نقد نشده است ، این موضوع باعث می شود تا به این مسئله شک کنیم. 

وی با بیان اینکه تاکنون چند شکایت درباره این بازی به ثبت رسیده است؛ ادامه داد : درباره خود این بازی هنوز مسئله خاصی پیش نیامده؛ اما 18 پرونده در پلیس فتا تشکیل شده است که عده ای در تلگرام و اینستاگرام تبلیغ فروش رمزهای این بازی را کرده و این گونه از مردم کلاهبرداری کرده اند.

معاون اجتماعی پلیس فتا گفت : رمرز ارزها بازار جدیدی اند که هنوز در کشور ما قوانین مربوط به آن مشخص نیست و شکایات زیادی در این باره در مراجع قضایی به ثبت رسیده است. 

وی به کاربران این بازی هشدار داد : در گذشته شاهد بودیم که این فضاها توسط مجرمان سایبری مورد سوءاستفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال آنها در پلتفرم های مختلف یک حساب کاربری و کانال با اسم و عکس این بازی ایجاد می کنند و خود را به زبان انگلیسی ، پشتیبان این بازی معرفی می کنند و در همین بستر می توانند به بهانه افزایش تعداد سکه ها ، از مردم پول دریافت کرده و سر آنها را کلاه بگذارند. 

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد : همچنین ممکن است این کلاهبرداران حساب ها و کیف پول های ارز دیجیال کاربران را هک کرده و پول های آنان را بدزدند. در این بازی ، هنوز اطلاعاتی درباره این کیف پول ها و صرافی ها ارائه نشده است و اگر واقعا قرار باشد پولی برای بازی کنندگان واریز شود ، روش آن به صورت رسمی معرفی و اعلام نشده و نمی توان به آن اعتماد کرد.

پاسایی گفت : باید به این مسئله توجه کرد که این برنامه در تلفن همراه افراد نصب می شود و به اطلاعات تلفن همراه آنان دسترسی پیدا می شود و به همین راحتی می تواند اطلاعات بانکی و شخصی افراد را سرقت کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا فراجا ادامه داد : به هموطنان توصیه می کنیم اگر قصد استفاده از این بازی را دارند تنها به آن به چشم بازی و سرگرمی نگاه کنند و به دنبال کسب درآمد از آن نباشند.

  • تاریخ: دوشنبه, 21 خرداد 1403
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن