انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیشتاز انتخابات آمریکا و اخبار جدید از انتخابات آمریکا و نتیجه انتخابات آمریکا تا این لحظه و آخرین اخبار انتخابات آمریکا و نتیجه انتخابات آمریکا و آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رییس جمهور ایالات متحده و تاریخ انتخابات ریاست جمهوری و چه کسی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد و برگزاری و اخبار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نم نمک.

نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در 3 نوامبر 2020 مصادف با 13 آبان 1399، برای انتخاب رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و معاون او ، برگزار شد و با پیروزی نامزدهای حزب دموکرات ، جو بایدن و کاملا هریس ، به پایان رسید. این پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا بود. دولت جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه 2021 مصادف با یکم بهمن 1399 کار خود را آغاز می کند.نتیجه نهایی انتخابات آمریکا 2020نتیجه نهایی انتخابات آمریکا 2020

این یک انتخابات غیرمستقیم بود. رأی دهندگان ، گزینندگان را انتخاب کردند؛ گزینندگان نیز در روز 14 دسامبر 2020 رأی نهایی خود برای انتخاب جو بایدن ، رئیس جمهور جدید ، را به صندوق خواهند انداخت. دو حزب اصلی شرکت کننده در انتخابات ، حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه بودند. رئیس جمهور دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه متقاضی انتخاب مجدد برای دوره دوم در سال 2020 بود. او بدون روبرو شدن با یک رقیب جدی در رقابت های مقدماتی ، توانست نامزدی حزب جمهوری خواه را مال خود کند. در سوی دیگر ، جو بایدن قرار داشت. او با شکست دادن برنی سندرز که در رقابت های مقدماتی حزب دموکرات نزدیک ترین رقیبش بود ، به عنوان نامزد دموکرات ها انتخاب شد. جو جورگنسن نامزد حزب لیبرترین و هووی هاوکینز نامزد حزب سبز بود. همزمان با این انتخابات ، انتخابات مجلس نمایندگان و سنا نیز برگزار شد.

جو بایدن و دونالد ترامپ به ترتیب مسن ترین افراد تاریخ آمریکا هستند که توسط یک حزب بزرگ برای ریاست جمهوری نامزد شدند و بایدن به پیرترین رئیس جمهوری تاریخ آمریکا تبدیل خواهد شد.[ب] نیز جفت انتخابی جو بایدن ، کاملا هریس ، به اولین زن ، اولین آفریقایی-آمریکایی و اولین آسیایی-آمریکایی تبدیل خواهد شد که به معاونت ریاست جمهوری ایالات متحده می رسد. این اولین انتخاباتی است که هر دو نامزد اصلی بیش از 70 سال سن دارند. با پیروزی بایدن ، برای اولین بار از سال 1992 یک رئیس جمهور بعد از تنها یک دوره ریاست جمهوری مجبور به ترک کاخ سفید شد.

مراحل انتخابات ریاست جمهوری

هر کس که در آمریکا به دنیا آمده باشد و 14 سال متوالی در آمریکا زندگی کرده باشد و حداقل 35سال سن داشته باشد ، می تواند در انتخابات نامزد شود؛ ولی اگر شخصی بخواهد از طرف حزبی نامزد شود ، باید ابتدا در پروسه درون حزبی (انتخابات مقدماتی) آن حزب که بر طبق قوانین درونی آن حزب است شرکت کند و در صورت موفقیت در آن پروسه ، به عنوان نامزد آن حزب معرفی می شود. انتخاب رئیس جمهور در آمریکا بر اساس سیستم موسوم به Electoral (گزینشگر) صورت می گیرد و اگر چه اسم نامزدها در برگه های اخذ رأی نوشته می شود ، اما مردم در عمل به طور مستقیم به رئیس جمهور و معاون او رأی نمی دهند؛ به این معنی که رای دهندگان هر ایالت؛ فهرستی از انتخاب کنندگان رئیس جمهور (electors) را انتخاب می کنند که تعداد آن ها هم برابر با تعداد سناتورها و نمایندگانی است که آن ایالت در کنگره دارد. در عوض انتخاب کنندگان هر ایالت مدت کوتاهی پس از انتخابات در پایتخت آن ایالت گرد می آیند و آرای خود را برای کاندیدایی به صندوق می اندازند که بیشترین آرای مردم را در ایالت آن ها کسب کرده است. یعنی کاندیدایی که بیشترین آرا را در هر ایالت به دست می آورد ، در واقع صاحب همه آرای انتخاباتی آن ایالت می شود.

نظرسنجی انتخابات آمریکا

دونالد ترامپ و جو بایدن

این مطلب مفید بود؟
(18 رای)
86.6%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی