ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

پس از اعلام خبر برکناری «سم آلتمن» از مدیریت «OpenAI» ، «میرا موراتی» به عنوان مدیرعامل موقت معرفی شد اما مدیریت او عمر زیادی نداشت و منابع آگاه از انتخاب «اِمت شییر» به عنوان مدیرعامل خبر می دهند.

«اِمت شییر» مدیرعامل جدید OpenAI است

به گزارش نم نمک و به نقل از سی ان بی سی ، به نظر می رسد «OpenAI» دو روز پس از برکناری ناگهانی «سم آلتمن»(Sam Altman) ، «امت شییر»(Emmett Shear) مدیرعامل سابق سرویس پخش زنده ویدیویی «توییچ»(Twitch) را برای مدیریت این استارت آپ هوش مصنوعی در نظر گرفته است.امت شیر الان کجاست؟ + بیوگرافیامت شیر الان کجاست؟ + بیوگرافی

استخدام امت شیر ، جدیدترین اتفاق پس از یک آخر هفته پر هرج و مرج در یکی از مطرح ترین استارت آپ های جهان است. هیئت مدیره OpenAI اواخر روز جمعه اعلام کردند که آلتمن را برکنار می کنند و به طور موقت «میرا موراتی»(Mira Murati) مدیر ارشد فناوری را جایگزین او می کنند. آنها در توضیح تصمیم خود گفتند که آلتمن در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده است.

وب سایت های «اینفورمیشن» و «بلومبرگ» هر دو پیشتر در مورد انتصاب «اِمت شییر» گزارش داده بودند. این خبر توسط یک منبع آگاه که بدلیل محرمانه بودن گفتگوها خواست نامش فاش نشود به سی ان بی سی گزارش داده شده است. این در حالیست که سخنگوی OpenAI به درخواست سی ان بی سی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

«ساتیا نادلا»(Satya Nadella) مدیرعامل «مایکروسافت» اواخر روز یکشنبه در ایکس نوشت : ما به همکاری خود با OpenAI متعهد هستیم و به نقشه راه محصول خود ، توانایی خود برای ادامه نوآوری با همه چیزهایی که در مایکروسافت اعلام کرده ایم و در ادامه حمایت از مشتریان و شرکای خود اعتماد داریم. ما مشتاقانه منتظر آشنایی با امت شییر و رهبری جدید گروه OpenAI و همکاری با آنها هستیم.

همچنین ، نادلا خاطرنشان کرد که آلتمن قرار است به مایکروسافت بپیوندد و گروه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته را رهبری کند.

نادلا در حساب ایکس نوشت : ما بسیار هیجان زده هستیم تا این خبر را منتشر کنیم که سم آلتمن و گِرگ براکمن(Greg Brockman) به مایکروسافت خواهند پیوست تا یک گروه تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته را رهبری کنند. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا منابع مورد نیاز برای موفقیت آنها را به سرعت فراهم کنیم.

آلتمن ، پست نادلا را به اشتراک گذاشت و یک نظر رازآلود به آن اضافه کرد. او نوشت : ماموریت ادامه دارد.

آلتمن اواخر شنبه شب در ایکس نوشت : من خیلی گروه OpenAI را دوست دارم.

موراتی یکی از کارمندان OpenAI بود که با ایموجی قلب پاسخ داد.

OpenAI که ظاهرا در ماه گذشته در حال مذاکره برای فروش سهام کارکنان با ارزش 86 میلیارد دلار به سرمایه گذاران بود ، پس از انتشار چت بات ChatGPT خود در اواخر سال 2022 به نامی شناخته شده تبدیل شد. این چت بات ، پاسخ های هوشمندانه ای را به کاربران می دهد که می تواند به گفت وگوهای عمیق تر ختم شود.

آلتمن از سال 2019 مدیریت این شرکت را بر عهده داشت و هم به عنوان مدیر ارشد و هم به عنوان چهره عمومی پژوهش و توسعه محصول هوش مصنوعی آن خدمت می کرد.

شییر در ماه مارس از سمت مدیرعامل توییچ که اکنون متعلق به آمازون است ، کنار رفت. او در سال 2007، شرکت نرم افزاری «جاستین.تی وی»(Justin.tv) را تأسیس کرد. همچنین ، شییر یک شریک پاره وقت در شتاب دهنده «وای کامبینیتر»(Y Combinator) بوده است که آلتمن پیش از پیوستن به OpenAI آن را اداره می کرد.


بیوگرافی امت شیر

امت شیر (Emmett Shear) متولد 1983 کارآفرین اینترنتی و سرمایه گذار آمریکایی است. شیر از بنیان گذاران سرویس های پخش زنده ویدیویی توییچ و جاستین.تی وی به حساب می آید.

  • تاریخ: دوشنبه, 29 آبان 1402
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن