ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

پس از پنج روز پر ماجرا و تغییر چندین مدیرعامل در شرکت اُپن ای آی اکنون سم آلمتن بار دیگر به عنوان مدیرعامل به این شرکت باز می گردد.

بازگشت طوفانی سم آلتمن به شرکت «اُپن ای آی»

به گزارش نم نمک و به نقل از آی ای ، هیئت مدیره شرکت اُپن ای آی که سم آلتمن را در روز جمعه اخراج کرده بودند و دو مدیر عامل جدید نیز یکی پس از دیگری معرفی کرده بودند ، اکنون سم آلتمن را دوباره برای رهبری این شرکت در سمت مدیرعاملی استخدام می کنند. این اتفاق به دنبال تهدید تقریبا همه کارکنان مبنی بر استعفای دسته جمعی رخ داد. آنها در نامه ای اعلام کرده بودند به دلیل برکناری غیر منتظره آلتمن همگی استعفا خواهند کرد.سم آلتمن الان کجاست؟ + بیوگرافیسم آلتمن الان کجاست؟ + بیوگرافی

شرکت اُپن ای ای در بیانیه ای نوشت : ما به توافق رسیده ایم که آلتمن به عنوان مدیرعامل با یک هیئت مدیره جدید متشکل از برت تیلور به عنوان رئیس ، لری سامرز ، آدام دآنجلو به اُپن ای آی بازگردد. ما در حال همکاری برای کشف جزئیات هستیم. از صبر و شکیبایی شما در این زمینه بسیار سپاسگذاریم.

برت تیلور مدیرعامل سابق فیسبوک و رئیس سابق توییتر که اکنون ایکس نامیده می شود و لری سامرز وزیر سابق خزانه داری و یکی از اعضای سابق هیئت مدیره ای است که هفته گذشته آلتمن را اخراج کردند.

اگرچه در بیانیه اپن ای آی ذکر نشده اما به نظر می رسد سایر اعضای هیئت مدیره ایلیا تاشا مک کولی ، ساتسکور و هلن تونر به هیئت مدیره باز نخواهند گشت.

آلتمن که پس از اخراج شدن به مایکروسافت پیوسته بود اکنون دیگر کارمند این شرکت نیست.

او برای رهبری یک بخش هوش مصنوعی در این شرکت استخدام شده بود اما پس از اعلام خبر استخدام مجدد او توسط اُپن ای ای در این مورد نوشت : من عاشق اُپن ای آی هستم و هرکاری که طی چند روز اخیر انجام دادم در جهت حفظ این تیم و ماموریتش بوده است. وقتی تصمیم گرفتم به مایکروسافت بپیوندم واضح بود که این بهترین مسیر برای من است.

ساتیا نادلا ، مدیرعامل مایکروسافت نیز در این مورد گفت : ما از تغییرات هیئت مدیره اُپن ای آی استقبال می کنیم. ما معتقدیم این اولین گام در مسیری به سوی رهبری با ثبات تر ، آگاهانه تر و موثرتر بوده است.

گرگ برکمن که روز جمعه از سمت خود به عنوان رئیس هیئت مدیره اپن ای آی استعفا کرده بود نیز به شرکت باز خواهد گشت. او در همبستگی با آلتمن از شرکت اُپن ای آی استعفا داده بود و همراه آلتمن به مایکروسافت پیوسته بود.  

برکمن در این مورد می گوید : سرنوشت شرکت تا ساعاتی پیش نامشخص بود. بیش از 700 کارمند نامه ای سرگشاده به هیئت مدیره سابق ارائه کرده بودند و دو گزینه را پیش پای آنها قرار داده بودند که یا آنها استعفا دهند یا تماشا کنند که کارمندانِ امضا کننده نامه ، استعفا می دهند و این برای شرکتی با ارزش تقریبا 80 میلیارد دلار فاجعه بار بود.

اعلام اخراج شدن آلتمن نه تنها برای خود او بلکه برای کل جهان شوکه کننده بود. هیئت مدیره سابق بیانیه ای منتشر کرده بودند و نوشته بودند که آلتمن در ارتباطات خود با هیئت مدیره صادق نبوده و این مانع از توانایی آن در انجام مسئولیت هایش می شده است. آن ها افزودند که هیئت مدیره اعتماد به توانایی او برای ادامه رهبری اپن ای آی را از دست داده است.


بیوگرافی سم آلتمن

سم آلتمن (Sam Altman) متولد 22 آوریل 1985 کارآفرین ، برنامه نویس ، سرمایه گذار و وبلاگ نویس یهودی - آمریکایی است.

  • تاریخ: پنج شنبه, 02 آذر 1402

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن