ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

گِرگ براکمن رئیس هیئت مدیره سابق شرکت OpenAI برای هدایت یک تیم تحقیقاتی جدید در حوزه هوش مصنوعی پیشرفته ، به مایکروسافت می پیوندد.

سم آلتمن به مایکروسافت می پیوندد

به گزارش نم نمک و به نقل از ورج ، مایکروسافت در حال استخدام سم آلتمن مدیر عامل سابق OpenAI و گرگ براکمن رئیس سابق هیئت مدیره این شرکت است. این در حالی است که هر دو نفر از بنیانگذاران این شرکت بوده اند.گرگ براکمن الان کجاست؟ + بیوگرافیگرگ براکمن الان کجاست؟ + بیوگرافی

سم آلتمن روز جمعه و پس از اینکه هیئت مدیره OpenAI اعلام کرد که دیگر به توانایی او برای ادامه رهبری OpenAI اعتماد ندارد ، از این شرکت اخراج شد.

اکنون پس از چند روز مذاکره برای بازگشت احتمالی آلتمن به OpenAI ، ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت اعلام کرده است که سم آلتمن و گرگ براکمن هر دو برای رهبری یک تیم تحقیقاتی جدید برای هوش مصنوعی پیشرفته به مایکروسافت خواهند پیوست.

نادلا گفته است : ما بسیار هیجان زده هستیم که این خبر را به اشتراک بگذاریم که سم آلتمن و گرگ براکمن ، همراه با همکارانشان به مایکروسافت خواهند پیوست تا تیم تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته را رهبری کنند. ما مشتاقانه منتظر حرکت سریع هستیم تا منابع مورد نیاز برای موفقیت آنها را فراهم کنیم.

آلتمن در پستی در X(توئیتر سابق) در واکنش به پست نادلا با این پیام که «ماموریت ادامه دارد» اذعان کرد که به مایکروسافت می پیوندد.

نادلا نیز با ارائه نکاتی در مورد اینکه نقش آلتمن در مایکروسافت را چگونه می بیند ، این گونه واکنش نشان داد : ما در طول سال ها چیزهای زیادی در مورد اینکه چگونه به بنیانگذاران و مبتکران ، فضا برای ایجاد هویت و فرهنگ مستقل در مایکروسافت از جمله GitHub ، Mojang Studios و LinkedIn بدهیم ، آموخته ایم و من مشتاقانه منتظر هستم که شما نیز همین کار را انجام دهید.

استخدام آلتمن تنها چند ساعت پس از آن صورت گرفت که مذاکرات با هیئت مدیره OpenAI برای بازگشت او به عنوان مدیرعامل به این شرکت ، شکست خورد.

به گفته یک منبع آگاه ، اِمت شییر(Emmett Shear) مدیرعامل سابق و یکی از بنیانگذاران Twitch به عنوان مدیر عامل موقت در نظر گرفته شده است. او قرار است جانشین میرا موراتی شود که به طور موقت و به نظر خیلی کوتاه ، پس از اخراج آلتمن سکان هدایت OpenAI را در دست گرفت. البته شرکت OpenAI هنوز انتصاب امت شییر را تایید نکرده است.

به گفته منابع متعدد ، آلتمن در حال مذاکره برای بازگشت به عنوان مدیرعامل OpenAI بود ، اما هیئت مدیره چهار نفره این شرکت از اجازه بازگشت به آلتمن خودداری کردند.

طبق گزارش نیویورک تایمز ، آلتمن اخیراً یک استارت آپ جداگانه برای ساخت تراشه های واحد پردازش هوش مصنوعی(TPU) به منظور رقابت با شرکت انویدیا تاسیس کرده است. پروژه TPU با اسم رمز Tigris نامگذاری شد و تعدادی از شرکت های سرمایه گذاری برجسته به آن اشتیاق نشان دادند و حتی علاقه مایکروسافت را نیز به خود جلب کرد.

شرکت مایکروسافت اکنون یک تیم تحقیقاتی پیشرفته هوش مصنوعی تشکیل داده است که توسط آلتمن و براکمن رهبری می شود. این اتفاق تنها یک هفته پس از آن رخ می دهد که مایکروسافت اعلام کرد تراشه هوش مصنوعی اختصاصی خود را ساخته است که می تواند برای آموزش مدل های زبانی بزرگ استفاده شود و به طور بالقوه از اتکای پرهزینه به انویدیا جلوگیری کند.

مایکروسافت همچنین CPU مبتنی بر Arm خود را برای کارهای سنگین فضای ابری ساخته است. هر دو تراشه سیلیکونی سفارشی برای تامین انرژی مراکز داده Azure طراحی شده اند.

مایکروسافت هنوز یک سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در OpenAI دارد که گفته می شود حدود 10 میلیارد دلار ارزش دارد. مایکروسافت شریک انحصاری ابری برای OpenAI است و خدمات ابری مایکروسافت تمام بارهای کاری OpenAI در محصولات ، خدمات API و تحقیقات را تامین می کند.

در پایان ، نادلا در بیانیه خود گفت : ما به همکاری خود با OpenAI متعهد هستیم و به نقشه راه محصول خود ، توانایی خود برای ادامه نوآوری با همه چیزهایی که در مایکروسافت اعلام کرده ایم و در ادامه حمایت از مشتریان و شرکای خود اعتماد داریم. ما مشتاقانه منتظر آشنایی با امت شییر و تیم رهبری جدید OpenAI و همکاری با آنها هستیم.


بیوگرافی گرگ براکمن

گرگ براکمن(Greg Brockman) متولد 1988 یک کارآفرین ، سرمایه گذار و توسعه دهنده نرم افزار آمریکایی است.

  • تاریخ: دوشنبه, 29 آبان 1402
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن