پابلو میلانس و فوت پابلو میلانس و بیماری پابلو میلانس و بیوگرافی پابلو میلانس و اخبار پابلو میلانس و حواشی پابلو میلانس و پابلو میلانس کیست و پابلو میلانس کجاست و چه خبر از پابلو میلانس و پابلو میلانس در بیمارستان و علت مرگ پابلو میلانس و درگذشت پابلو میلانس در نم نمک.

خواننده افسانه ای کوبا درگذشت

«پابلو میلانس» خواننده ، آهنگساز و نوازنده مطرح کوبایی درگذشت.پابلو میلانس خواننده کوبایی درگذشت + بیوگرافیپابلو میلانس خواننده کوبایی درگذشت + بیوگرافی

به گزارش نم نمک و به نقل از گاردین ، «پابلو میلناس»(Pablo Milanés) خواننده ، آهنگساز و نوازنده گیتار اهل کوبا و برنده جایزه گرمی که برای پیشگام بودن در جنبش موسیقی «Nueva Trova» شناخته می شود در سن 79سالگی درگذشت.

این خواننده که بیشتر برای خلق قطعاتی همچون «Yolanda» و «Amo Esta Isla» شناخته می شود به دلیل ابتلا به سرطان و در مادرید درگذشت.

«میلانس» که یکی از مشهورترین موسیقیدان های کوبایی در سطح جهان محسوب می شد ، ده ها آلبوم منتشر و در طول پنج دهه فعالیت هنری در نقاط مختلف جهان اجرا کرد.

این خواننده به رغم اینکه از طرفداران انقلاب «فیدل کاسترو» بود ، اما هیچگاه از صحبت درباره افکارش هراسی نداشت و اخیرا فقدان آزادی و پیشرفت در این کشور را مذمت کرده بود.

با اعلام خبر درگذشت این خواننده ، نخست وزیر کوبا با انتشار پیامی فقدان «میلانس» را تسلیت گفت.

«میلانس» به دنبال انقلاب سال 1959 کوبا مورد توجه قرار گرفت و با شکل گیری جنبش کوبایی «Nueva Trova» به همراه شمار دیگری از موسیقی دان های کوبایی از جمله «سیلویو رودریگز» و «نوئل نیکولا» در کوبا و نقاط دیگر جهان به شهرت رسید.

«میلانس» در سال 2006 دو جایزه گرمی لاتین دریافت کرد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.