ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در جریان معاملات امروز فرابورس ، روند واگذاری سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به سرانجام رسید و بدین ترتیب پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های تابعه 85 درصد سهام استقلال و شش بانک خصوصی 85 درصد سهام باشگاه پرسپولیس را خریداری کردند.

سرخابی ها رسما واگذار شدند

به گزارش نم نمک ، به دنبال تایید صلاحیت متقاضیان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در روز یکم اردیبهشت ، از صبح امروز در فرابورس ایران مزایده رسمی برای واگذاری 85 درصد از سهام این دو باشگاه  برگزار و در نهایت به صورت رسمی این مقدار از سهام این دو باشگاه به متقاضیان واگذار شد.پرسپولیس و استقلال رسما واگذار شدندپرسپولیس و استقلال رسما واگذار شدند

بر این اساس 85 درصد از سهام باشگاه استقلال از سوی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و شرکت های تابعه آن شامل شرکت های پتروشیمی شهید تندگویان ، بوعلی ، پارس و بندرامام و همین مقدار از سهام باشگاه پرسپولیس نیز توسط بانک های شهر (30 درصد) ، ملت (20 درصد) ، تجارت (20 درصد) ، صادرات (5 درصد) ، رفاه (5 درصد) و اقتصاد نوین (5درصد) انتقال پیدا کرد.

طبق برنامه مراحل اداری انتقال سهم از سوی سازمان خصوصی سازی انجام خواهد شد.

هم چنین قبلا 10 درصد سهام دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به هواداران آنها فروخته شده بود.

امروز مدیرکل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در نشست خبری در پاسخ به سوال ایسنا گفت : شرکت هایی که قرار است دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را در اختیار بگیرند دولتی نیستند اما ممکن است به اصطلاح شبه دولتی  تلقی شوند. با این حال مدیریت این دو باشگاه به طور جدی تغییر می کند و سیاست گذاری آنها نیز کلا متفاوت می شود.

وی درباره روند واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اظهار کرد که در بین تیم های فوتبال تنها همین دو باشگاه پرسپولیس و استقلال دولتی هستند. مدت ها بود که ملاحظاتی از باب مناسبات بین المللی داشتند که قرار بر واگذاری این دو باشگاه بود. حیطه اصلی آن هم سازمان خصوصی سازی بوده و واگذاری قطعی است و به نهادهای دولتی هم واگذار نخواهد شد. ممکن است کسانی که می خرند شبه دولتی باشند. البته شبه دولتی یک تعریف و اصطلاحی است که در تصور عمومی ایجاد شده است؛ لذا شرکت هایی که قرار است پرسپولیس و استقلال را در اختیار بگیرند دولتی نیستند و اثر مدیریتی آنها به طور جدی تغییر می کند و سیاست گذاری نیز به طور کلی متفاوت می شود.

  • تاریخ: دوشنبه, 03 ارديبهشت 1403
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن