ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال گفت : AFC فقط تا روز چهارشنبه برای تعیین تکلیف بدهی های باشگاه های استقلال و پرسپولیس به آن ها فرصت داده است.

AFC به پرسپولیس و استقلال دو روز مهلت داد

غلامرضا بهروان در مورد جلسات کمیته صدور مجوز حرفه ای با باشگاه ها که در این روزها در حال برگزاری است ، اظهار داشت : در سه هفته اخیر جلسات زیادی با باشگاه های مختلف از تراکتور ، سپاهان ، فولاد و ... داشته ایم و روز گذشته نیز مدیران باشگاه استقلال در این جلسه حضور داشتند. در این جلسات تمامی اعضای کمیته صدور مجوز حرفه ای حضور دارند. مدیران باشگاه ها در بخش های مختلف نیز باید در این نشست ها حاضر شوند. مدیرعامل ، مدیران بخش های حقوقی ، مالی ، پرسنلی و روابط بین الملل باشگاه ها می آیند و به صورت ویدئو کنفرانس با مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا صحبت می کنند و توضیحات خود را ارایه می دهند.AFC به پرسپولیس و استقلال دو روز مهلت دادAFC به پرسپولیس و استقلال دو روز مهلت داد

وی افزود : پیش از جلسه نیز باشگاه ها مدارک خود را برای دریافت مجوز حرفه ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا آپلود کرده اند و مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در مورد مدارک ارسالی و بارگذاری شده از آنها توضیحاتی می خواهند. البته در کمیته صدور مجوز حرفه ای نیز ما سوالاتی از مدیران باشگاه ها می پرسیم. باشگاه ها باید تمامی اصول حرفه ای یک باشگاه را داشته باشند. آکادمی فوتبال ، زمین های تمرین و مسابقه ، منابع مالی باشگاه ها ، وضعیت های بدهی ها به اشخاص حقیقی و حقوقی و بدهی های مالیاتی و... باید شفاف باشد.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای با معرفی اعضای کمیته اش گفت : داریوش مصطفوی ، کاظم اولیایی ، سعید عباسی(مدیرعامل اسبق تراکتور) و جمعی از حقوقدان های برجسته بین المللی همچون دکتر زرین مهر ، دکتر آل اسحاق ، نیرآبادی و اعتمادی که از داوران و خوشنام و پیشکسوت فوتبال ایران است. این کمیته دو بخش بدوی و استیناف دارد. مدیران باشگاه ها در حضور این اساتید توضیحات خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا می دهند. تمامی این نفرات از موسفیدان و چهره های خوشنام و معتبر فوتبال ایران هستند که کنفدراسیون فوتبال اسیا به آنها اعتماد کامل دارد. جلسات ما با باشگاه ها چند ساعته است و معمولا از ساعت 9 صبح تا ساعت 14 یا 15 ادامه دار است.

بهروان درمورد اینکه باشگاه هایی مثل استقلال و پرسپولیس با توجه به بدهی های کلانی که دارند می توانند برای فصل آینده مجوز حرفه ای دریافت کنند ، گفت : واقعیتش این است که این دو باشگاه ها بدهی های فراوانی دارند. طلبکارانی که این باشگاه ها دارند همگی حکم قطعی برای دریافت مطالبات خود را دارند. میزان بدهی های این باشگاه ها بسیار زیاد است و باید هرچه سریع تر در این زمینه اقدام لازم را انجام بدهند یا مطالبات را بپردازند یا با طلبکار به تفاهم برسند. برای دریافت مجوز حرفه ای باید با طلبکاران چه داخلی و چه خارجی چنین اقدامی را انجام بدهند و متاسفانه فرصت هم بسیار کم است. هر دو باشگاه حداکثر تا چهارشنبه فرصت دارند تا با طلبکاران خود تسویه حساب کنند. متاسفانه برخی از مربیان و بازیکنان که سال های گذشته از این تیم ها رفته اند هنوز از این باشگاه ها طلبکارند.

وی تاکید کرد : این مهلت آخری است که کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین کرده است و امیدوارم باشگاه های ایرانی بخصوص استقلال و پرسپولیس بتوانند مشکلات خود را هرچه سریع تر در بخش مالی حل کنند. قطعا کمیته صدور مجوز حرفه ای در چارچوب دستور العمل به باشگاه های ایرانی کمک خواهند کرد اما همه این اعضایی که نام بردم اعتبار و آبروی خودشان را بر همه چیز ترجیح می دهند و نمی خواهند که اتفاقات تلخ گذشته همچون جریمه 120 هزار دلاری فدراسیون فوتبال از سوی AFC تکرار شود. من در گذشته که در این کمیته حضور داشتم حتی کمیته موافقت نکرد نساجی مازندران مجوز حرفه ای بگیرد تا مشکلاتش را برطرف کند. نساجی تیم استان من مازندران است.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای تصریح کرد : البته همه باشگاه های ایرانی تا روز چهارشنبه فرصت دارند تا مدارک خود را برای دریافت مجوز حرفه ای و تجاری سازی باشگاه به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند. البته همه باشگاه ها در تلاش هستند تا مدارک کامل خود را برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کنند و گفته اند که بخش اعظم مشکلات طلبکاران شان را حل کرده اند و با طلبکاران شان به تفاهم رسیده اند. البته برای دریافت مجوز حرفه ای فقط بحث های مالی مطرح نیست و شروط دیگری هم نیاز است از جمله اینکه سرمربی تیم حتما باید مدرک مربیگری حرفه ای داشته باشد و مدیرعامل باشگاه ها نیز باید دارای امضای مجاز باشند.

بهروان در مورد زمان جلسه باشگاه پرسپولیس در کمیته صدور مجوز حرفه ای گفت : تیم پرسپولیس نیز امروز(سه شنبه) به فدراسیون فوتبال می آید البته این باشگاه یکبار با مدارک ناقص آمد و این مرتبه دوم است که از آنها خواسته ایم با مدارک کامل در جلسه حاضر شوند. پرسپولیس نیز فقط تا چهارشنبه فرصت دارند تا برای بدهی هایش تعیین تکلیف کند.

استقلال و پرسپولیس

اخبار استقلال و پرسپولیس

  • تاریخ: سه شنبه, 15 مهر 1399
  • برگرفته از: فارس

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن