نهمین محموله واکسن روسی اسپوتنیک وی در حجم 100 هزار دوز امروز پنجشنبه از طریق شرکت هواپیمایی ماهان به ایران ارسال شد.

ورود محموله جدید واکسن روسی به کشور

با احتساب این محموله تعداد واکسن های تحویلی از روسیه به ایران به مرز یک میلیون دوز نزدیک شده است.ورود محموله جدید واکسن روسی به کشورورود محموله جدید واکسن روسی به کشور

ایران و روسیه علاوه بر قرارداد دو میلیون دوزی واکسن اسپوتنیک وی که بهمن ماه پارسال میان دو طرف امضا شد ، اواخر فروردین نیز قرارداد 60 میلیون دوز واکسن برای واکسیناسیون کامل 30 میلیون نفر را امضا و نهایی کردند که براساس آن قرار است در سال جاری به ایران ارسال شود.

همزمان با ارسال محموله های واکسن ، طرح تولید مشترک واکسن اسپوتنیک-وی در ایران وارد مرحله اجرایی شده و تاکنون دو شرکت ایرانی ، سلول های تولید واکسن را با موفقیت کشت کرده اند و بزودی تولید مشترک آغاز خواهد شد.

واکسن روسی اسپوتنیک وی در 64 کشور جهان ثبت شده است که جمعیت کلی آن ها سه میلیارد نفر برآورد می شود. بیش از 30 کشور در حال حاضر واکسیناسیون گسترده را با این واکسن آغاز کرده اند.

محققان موسسه سرمایه گذاری مستقیم روسیه و موسسه تحقیقات همه گیرشناسی و میکروبیولوژی گامالیا ، 30 فروردین اعلام کردند یافته های جدید از مطالعه واکسن روسی «اسپوتنیک وی» بر روی سه میلیون و 800 هزار نفر نفر نشان می دهد که اثربخشی این واکسن کرونا 97.6 درصد است.

  • تاریخ: پنج شنبه, 20 خرداد 1400
  • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی