رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت : فازهای اول و دوم تست انسانی واکسن کوو پارس حدود چهار ماه طول می کشد.

تست واکسن کوو پارس 4ماه طول می کشد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی رازی کوو پارس (کرونا) از روز 10 اسفند ماه آغاز شده است ، گفت : فازهای اول و دوم تست انسانی این واکسن حدود چهار ماه طول می کشد.تست واکسن کوو پارس 4ماه طول می کشدتست واکسن کوو پارس 4ماه طول می کشد

کارآزمایی بالینی نخستین واکسن نوترکیب ایرانی کرونا که حاصل تلاش اندیشمندان و دانشمندان موسسه تحقیقات رازی است ، از 10 اسفند ماه آغاز و به تعدادی از داوطبان این طرح مطالعاتی تزریق شد.

دکتر جلیل کوهپایه زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار دانشکاه و آموزش ایرنا ، این واکسن را کاملا ایرانی اعلام کرد و افزود : واکسن رازی کوو پارس حاصل تلاش محققان و دانشمندان ایرانی است تا محصولی مطمئن برای حفظ سلامتی ایرانیان و حتی سایر مردم تهیه و وارد بازار کنند.

وی ادامه داد : این محصول فناورانه برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تولید شده و در حال طی کردن تست انسانی است تا به دست مردم برسد.

کوهپایه زاده اظهار امیدواری کرد که این محصول ایرانی بتواند فاز اول کارآزمایی بالینی را با موفقیت طی کند و فازهای بعدی آن آغاز و به تعداد داوطلبان بیشتری تزریق شود تا با اثر بخشی کامل در دسترس مردم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد : همکاران دانشگاه علوم پزشکی ایران مفتخر هستند که در فاز بالینی در کنار محققان موسه تحقیقات سرم سازی رازی باشند. همکاران ما از اوایل مهرماه تا کنون در کنار محققان موسسه تحقیقات سرم سازی رازی بوده اند و در تلاش هستند واکسنی مطمئن در اختیار مردم قرار گیرد.

ریسی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، تعداد داوطلبان فاز یک انسانی این محصول را 133 نفر اعلام کرد و گفت : کارآزمایی بالینی این واکسن از 10 اسفند ماه آغاز شده و در فاز دوم هم با حدود 500 داوطلب در دو گروه 250 نفری کار ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا ، واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است که روز دوشنبه (20 بهمن ماه) در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی مستقر در کرج رونمایی شد.

این واکسن به عنوان اولین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کووید- 19، توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت تولید شد.

  • تاریخ: جمعه, 22 اسفند 1399
  • برگرفته از: ایسنا

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی