ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

رییس سازمان حج و زیارت و سفیر عربستان سعودی در ایران درباره ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره و همچنین تسهیل سفر حج ، رایزنی و مذاکره کردند.

مساعدت عربستان برای ازسرگیری عمره ایرانی ها

به گزارش نم نمک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت ، عبدالله بن سعود العنزی سفیر عربستان در ایران عصر سه شنبه در محل سازمان حج و زیارت با سیدعباس حسینی رییس سازمان حج و زیارت دیدار کرد. در این دیدار که سرکنسول عربستان و تنی چند از مسئولان حج و زیارت کشورمان حضور داشتند ، درباره موضوعات مربوط به عمره و حج گفت وگو شد.آخرین اخبار و آمار از حج عمره در سال 1402آخرین اخبار و آمار از حج عمره در سال 1402

گسترش مناسبات در حوزه تردد حجاج و تسهیل امور مربوط به خدمت رسانی ، از مهمترین محورهای گفت وگوی طرفین بود.

حسینی ، رییس سازمان حج و زیارت در این دیداربا ابراز خرسندی از حضور سفیر عربستان در ایران و از سرگیری روابط دو کشور مسلمان منطقه ، گفت : گسترش و توسعه روابط فی مابین ، موجبات افزایش وحدت در جهان اسلام و بالطبع اقتدار مسلمانان خواهد شد.

رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به رایزنی های صورت گرفته برای از سرگیری عمره مفرده پس از چند سال وقفه ، اظهار کرد : نزدیک به پنج میلیون و 700 هزار نفر متقاضی ، منتظر راه اندازی دوباره سفر عمره هستند که در این باره اقداماتی انجام شده است و در حال حاضر نیز تنی چند از دست اندرکاران حج و زیارت در کشور عربستان در حال گفت وگو و رایزنی های نهایی در این خصوص و همچنین حج تمتع آتی هستند.

حسینی بیان کرد : امیدواریم با رفع موانع و تلاش های صورت گرفته ، اعزام های عمره مفرده از سر گرفته شود و چشم انتظاری متقاضیان نیز پایان یابد.

عبدالله بن سعود العنزی سفیر کشور عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار ضمن تشکر از استقبال گرم مقامات حج و زیارت ایران ، بر توسعه روابط دو کشور به ویژه در موضوع سفرهای زیارتی تاکید کرد.

او با اشاره به سیاست های کشور متبوع خود درباره سفرهای عمره مفرده ، از اعزام های دوباره عمره گزاران ایرانی به سرزمین وحی استقبال کرد.

سفیر عربستان در ایران تاکید کرد : ما تمام ظرفیت های خود را در راستای مساعدت به از سرگیری اعزام های متقاضیان ایرانی عمره مفرده به کار می بندیم.

در ادامه این دیدار ، رییس سازمان حج و زیارت به موضوع حج تمتع نیز اشاره کرد و افزود : زائران ایرانی چه در حج تمتع و چه در عمره مفرده جزو بهترین و منظم ترین زائران هستند و همچنین به قوانین کشور عربستان سعودی توجه و احترام لازم را دارند.

او افزود : ما نیز در سازمان حج و زیارت سعی کرده ایم در همکاری و تعامل با دست اندرکاران ذی ربط در کشور عربستان پیشگام باشیم و در برنامه های اجرایی عملیات حج موفق و حساب شده عمل کرده ایم.

عبدالله بن سعود العنزی ، سفیر عربستان هم از نجابت و انضباط زائران ایرانی و همچنین تلاش های صورت گرفته از سوی دست اندرکاران حج و زیارت کشورمان قدردانی کرد.

سفیر عربستان و رییس سازمان حج و زیارت همچنین راه کارهایی را برای تسهیل خدمت رسانی مطلوب به زائران بررسی کردند.


اعلام شرایط پوشش زنان در عمره

به گزارش نم نمک ، وزارت حج و عمره عربستان با انتشار بیانیه ای در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) اعلام کرد لباس زنان در عمره باید گشاد باشد و هیچ گونه عناصر تزئینی نداشته باشد.

مقامات همچنین اعلام کردند که لباس باید تمام بدن را بپوشاند. زنان مجاز به پوشیدن هر لباسی که می خواهند برای زیارت عمره به شرط رعایت این شرایط هنگام حضور در مسجدالحرام هستند.

سال گذشته ، عربستان به زنان اجازه داد که عمره را بدون سرپرست مرد انجام دهند.

«احمد صالح حلبی» مشاور خدمات حج و عمره گفت : «اکنون برای زنان انجام حج و عمره بدون محرم با همراهی زنان امین یا شرکت امن مجاز است».

​​​​​​این فصل از عمره پس از پایان مراسم سالانه حج آغاز شد که حدود 1.8 میلیون مسلمان برای نخستین بار در سه سال پس از برداشته شدن محدودیت های مربوط به همه گیری کرونا در آن شرکت کردند.

معمولا مسلمانانی که از نظر مالی و فیزیکی توان مالی حج را ندارند برای زیارت عمره به عربستان می روند.

در ماه های اخیر ، عربستان سعودی از امکانات فراوانی برای مسلمانان خارج از کشور که برای انجام عمره به این کشور می آیند ، رونمایی کرده است؛ مسلمانانی که انواع مختلفی از ویزاهای ورود مانند ویزای شخصی ، دیدار و توریستی را دارند ، مجاز به انجام عمره هستند.

مقامات سعودی ویزای عمره را از 30 روز به 90 روز تمدید کرده اند و به دارندگان این ویزا جازه داده اند از طریق تمام مبادی زمینی ، هوایی و دریایی وارد این کشور و از هر فرودگاهی خارج شوند.

عربستان همچنین اعلام کرده مهاجران مقیم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بدون در نظر گرفتن حرفه شان واجد شرایط درخواست ویزای توریستی هستند و می توانند عمره را به جا بیاورند.

ماه گذشته ، عربستان خبر داد هشت کشور دیگر را به سیستم ویزای الکترونیکی خود اضافه کرده است و به اتباع آن ها اجازه می دهد برای عمره و گردشگری به این کشور بیایند و تعداد کل کشورهایی را که شهروندان آن ها به این سیستم دسترسی دارند به 57 کشور افزایش داد.

دارندگان ویزای شنگن ، ایالات متحده و بریتانیا نیز می توانند پیش از ورود به عربستان سعودی ، از طریق برنامه «Nusuk» ، انجام عمره را رزرو کنند.

  • تاریخ: چهارشنبه, 08 آذر 1402
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن