ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، علی اسمی و فوت علی اسمی و بیماری علی اسمی و اخبار علی اسمی و حواشی علی اسمی و علی اسمی کیست و علی اسمی کجاست و چه خبر از علی اسمی و علی اسمی در بیمارستان و علت مرگ علی اسمی و درگذشت علی اسمی در نم نمک.

پیرغلام تعزیه گیلان به دیار حق شتافت

استاد «علی اسمی» از تعزیه خوانان با سابقه و شناخته شده استان گیلان به دلیل بیماری به دیار باقی شتافت.علی اسمی تعزیه خوان درگذشت + بیوگرافی و علت مرگعلی اسمی تعزیه خوان درگذشت + بیوگرافی و علت مرگ

به گزارش نم نمک و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان ، استاد «علی اسمی» از تعزیه خوانان با سابقه و شناخته شده استان گیلان به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

حتی در محرم و صفر امسال در 83 سالگی با اینکه کهولت سن ، توان راه رفتن را از او گرفته بود؛ اما با پای دل و به اصرار مردم ، رسم ادب ، علاقه و عرق به خاندان اهل بیت(ع) ، پای ثابت تعزیه گروه «شاهزاده ابراهیم» بود.

استاد که متولد روستای رودبرده سنگر از توابع شهرستان رشت است ، تعزیه خوانی را از شش سالگی زیر نظر پدرش ، استاد «رمضانعلی اسمی» میرزای گروه تعزیه «موسی بن جعفر(ع)» با بچه خوانی آغاز کرد و در طی سالیان کسب تجربه و همکاری با گروه تعزیه «مسلم بن عقیل» استاد صمصام و طی 15 سال گذشته با گروه «شاهزاده ابراهیم» با همراهی خواهرزاده های دوقلویش (برادران اورسا) ، در موافق خوانی و شهادت خوانی به اوج رسید.

شهروندان اکثر استان های کشور شاهد اجرای تعزیه و چاووشی خوانی وی با آن صدای گرم و گیرایش بودند و طی سالیان اخیر پای ثابت برنامه های برج میلاد تهران بود. جایزه های مختلف استانی و ملی در طول این سالیان کسب کرد و به عنوان پیرغلام تعزیه کشور محسوب می شد.

استاد «علی اسمی» در نهایت پس از عمری خادمی آستان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) ، عصر روز گذشته ، 26 مهر 1400 به دلیل ابتلا به کرونا در یکی از بیمارستان های رشت درگذشت

  • تاریخ: سه شنبه, 27 مهر 1400
  • برگرفته از: ایسنا

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نظر دادن