ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، سند مالکیت اراضی آخرین یال قله دماوند که همان یال جنوب شرقی است هم به نام دولت صادر شد.

سند آخرین یال قله دماوند هم به نام دولت صادر شد

سید صادق سعادتیان عنوان کرد:سند مالکیت اراضی آخرین یال قله دماوند که همان یال جنوب شرقی است هم به نام دولت صادر شد.سند آخرین یال قله دماوند هم به نام دولت صادر شدسند آخرین یال قله دماوند هم به نام دولت صادر شد

وی افزود:با این اقدام ، کل اراضی قله دماوند به نام دولت سنددار شد و حتی یک سانتی متر از اراضی این منطقه وقف نیست.

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت:در آن قسمت مورد اختلاف پلاک های ثبتی 68 و 69 نیز موضوع در دست بررسی است و قطعا با حکم قضایی حفظ خواهد شد.

گفتنی است ، سخنگوی قوه قضاییه روز گذشته در پاسخ به سئوالی در مورد وقف برشی از قله دماوند اظهار کرد:در اینجا یک فضاسازی خلاف واقع نسبت به قله دماوند انجام شد؛ در حالیکه در ماه گذشته سند رسمی و کاداستری قله دماوند با مساحت هزار و 81 هکتار از منابع طبیعی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک صادر و به نمایندگی دولت تحویل منابع طبیعی شد.

وی ادامه داد:کسانی که به دنبال فضاسازی در مورد این موضوع بودند ، متاسفانه با یک خبر غلط این موضوع را القا کردند که بخشی از قله دماوند در قالب وقف به دیگران واگذار شده است؛ اما سند کاداستری ، دقیق و با پهنه مشخص به نام دولت صادر و تحویل منابع طبیعی شده است.

اسماعیلی اظهار کرد:در فاصله برون دست از دماوند و بعد از حدود 40 تا 45 کیلومتر از دماوند مرتعی هست که در زمانی به نام پهلوی سند صادر شده و مرتع داران اعتراض کردند و سند صادره به نام پهلوی ابطال شد و در اختیار مرتع داران قرار گرفت و مرتع داران اینجا را به عنوان مرتع و نه به عنوان اراضی شخصی وقف کردند و قبل از اجرای کاداستر برای این بخش از مرتع سند وقفی صادر شد که با گزارشاتی که واصل شد ، مقرر شده نسبت به محدوده این مرتع هیات عالی نظارتِ ثبت بررسی کند. سند سنتی است و در مورد تردیدی که درباره وسعت همین مرتع مطرح شده ، سازمان ثبت اسناد و املاک بررسی خواهد کرد و در سند کاداستری ابعاد مرتع نیز مشخص خواهد شد.

  • تاریخ: چهارشنبه, 08 مرداد 1399
  • برگرفته از: میزان

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن