ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، اکسیر جوانی در قران و اکسیر جوانی خامنه ای و اکسیر جوانی برای پوست صورت و قویترین اکسیر جوانی و قیمت آمپول اکسیر جوانی و اکسیر جوانی چیست و اکسیر جوانی در باستان و کشف اکسیر جوانی در نم نمک.

اکسیر جوانی در بدن انسان کشف شد

یک مطالعه جدید تایید می کند که سلول های T اصلاح شده ژنتیکی می توانند به عوامل ضد پیری تبدیل شوند.کشف قویترین اکسیر جوانی از زمان باستان تاکنونکشف قویترین اکسیر جوانی از زمان باستان تاکنون

به گزارش نم نمک ، دانشمندان سلول های تی(T) را فریب می دهند تا در برابر پیری مقاومت کنند و راز جوانی را در درون آنها بیابند.

اکسیر جوانی

به نقل از نیو اطلس ، قرن هاست که بشر به دنبال راهی برای جوان ماندن است؛ به دنبال راهی که او را به اکسیر جوانی برساند.

پژوهشگران آزمایشگاه کلد اسپرینگ هاربر(Cold Spring Harbor) می گویند که راز ضد پیری در درون بدن ما نهفته است.

این تیم دریافته است که سلول های T که نوعی از گلبول های سفید خون هستند ، هنگامی که به صورت ژنتیکی اصلاح شوند ، به عوامل ضد پیری تبدیل می شوند.

سلول های T با اصلاح ژن می توانند سلول های پیر را هدف قرار دهند و از بین ببرند. سلول هایی که تکثیر را متوقف می کنند و با بیماری های مرتبط با افزایش سن ارتباط دارند.

رویکرد امیدوارکننده برای ترویج پیری سالم

تحقیقات آنها هنوز به مرحله ای نرسیده است که بتوانند آن را روی انسان آزمایش کنند. آنها آزمایش های خود را روی موش ها انجام داده اند.

برخلاف برخی از داروها که نیاز به دوزهای مکرر دارند ، پژوهشگران این مطالعه از یک داروی زنده به نام سلول های CAR T (گیرنده آنتی ژن کایمریک) استفاده کردند.

آمور وگاس ، پژوهشگر و نویسنده اول این مطالعه ، توضیح می دهد : سلول های T این توانایی را دارند که حافظه را توسعه دهند و برای مدت های طولانی در بدن شما باقی بمانند که بسیار متفاوت از یک داروی شیمیایی است. با سلول های CAR T ، شما پتانسیل دریافت این درمان را دارید.

سلول های CAR T نوعی از سلول های ایمنی هستند که در آزمایشگاه مهندسی شده اند تا در درجه اول توانایی آنها برای شناسایی و حمله به سلول های سرطانی افزایش یابد.

این فرآیند شامل استخراج سلول های T از خون بیمار و سپس اصلاح ژنتیکی آنها برای بیان یک گیرنده آنتی ژن کایمریک(CAR) در سطح آنهاست.

پژوهشگران با استفاده از همین فرآیند با موفقیت توانستند سلول های پیری را که با افزایش سن انباشته می شوند ، در موش ها حذف کنند و موش ها بدون هیچ آسیبی به بافت ها یا سمی بودن ، سلامتی شان بهبود یافت.

موش ها وزن بدن کمتر ، متابولیسم بهتر ، تحمل گلوکز و افزایش فعالیت بدنی داشتند.

وگاس می گوید : اگر این درمان را روی موش های مسن انجام دهیم ، آنها جوان می شوند و اگر آن را به موش های جوان بدهیم ، دیرتر پیر می شوند. هیچ درمان دیگری در حال حاضر نمی تواند چنین کاری را انجام دهد.

اکسیر جوانی

فقط یک دوز می تواند محافظت ایجاد کند

پژوهشگران توضیح دادند که نکته شگفت انگیز در مورد سلول های CAR T این است که تنها با یک درمان در اوایل زندگی می توانند تأثیر طولانی مدتی داشته باشند. این دوز واحد می تواند در برابر مشکلات سلامتی مانند چاقی و دیابت که معمولاً در اواخر زندگی آثار خود را نشان می دهند ، محافظت ایجاد کند.

وگاس افزود : برای بیماری های مزمن ، این یک مزیت بزرگ است. به بیمارانی فکر کنید که چندین بار در روز نیاز به درمان دارند. در مقابل ، شما با این روش یک تزریق دریافت می کنید و پس از آن می توانید چندین سال آسوده باشید.

در حالی که سلول های CAR T برای درمان سرطان های خون از سال 2017 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) تأیید شده اند ، پژوهشگران این مطالعه در حال بررسی پتانسیل آنها فراتر از سرطان هستند.

وگاس و همکارانش در حال مطالعه این هستند که آیا سلول های CAR T می توانند کاری کنند که موش ها علاوه بر سالم تر و تندرست شدن ، طول عمرشان نیز افزایش یابد؟ در صورت موفقیت آمیز بودن ، این امر می تواند ما را به دستیابی به اکسیر جوانی نزدیکتر کند.

این مطالعه در مجله Nature Aging منتشر شده است.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن