ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، بدن پس از مرگ و بازیابی بدن پس از مرگ و نبش قبر بعد از یک سال و نبش قبر جسد بعد از چهل روز و بدن پس از مرگ و عکس جسد بعد از نبش قبر و کسانی که از مرگ مغزی برگشتند و عکس جسد انسان در قبر و فیلم مراحل تجزیه جسد در قبر و چرا مرده باد میکند در نم نمک.

بازیابی بدن پس از مرگ امکان پذیر شد!

تنها چند دقیقه پس از آخرین ضربان قلب ، مجموعه ای از رویدادهای بیوشیمیایی که به دلیل کمبود جریان خون ، اکسیژن و مواد مغذی ایجاد می شوند ، شروع به تخریب سلول ها و اندام های بدن می کنند. اما اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه ییل دریافتند که نابودی عظیم و دائمی سلول ها نباید به این سرعت اتفاق بیفتد و می توان برخی از این عملکردها را بازیابی کرد.بازیابی بدن پس از مرگ امکان پذیر شد!بازیابی بدن پس از مرگ امکان پذیر شد!

به گزارش نم نمک و به نقل از ساینس دیلی ، محققان دانشگاه ییل(Yale) در مجله "نیچر" گزارش دادند که با استفاده از یک فناوری جدید که مایع محافظ سلولی ویژه ای را به اندام ها و بافت ها می رساند ، موفق به بازیابی گردش خون و سایر عملکردهای سلولی خوک ها یک ساعت پس از مرگ شده اند.

بدن پس از مرگ

به گفته نویسندگان این مطالعه ، این یافته ها ممکن است به افزایش سلامت اندام های انسان در طول جراحی و افزایش دسترسی به اندام های اهدایی کمک کند.

دیوید آندریویچ(David Andrijevic) ، دانشمند علوم اعصاب در دانشکده پزشکی ییل و یکی از نویسندگان این مطالعه ، می گوید : همه سلول ها بلافاصله نمی میرند ، بلکه مجموعه ای از رویدادهای دنباله دار وجود دارد. این فرآیندی است که در آن می توانید مداخله کنید ، آن را متوقف و برخی از عملکردهای سلولی را بازیابی کنید.

این تحقیق بر اساس پروژه قبلی به رهبری دانشگاه ییل انجام شد که در آن ، گردش خون و عملکردهای سلولی خاصی در مغز خوک مرده با فناوری موسوم به "BrainEx" بازیابی شده بود. این مطالعه و مطالعه پیشین که در سال 2019 منتشر شد ، توسط نناد سستان(Nenad Sestan) عصب شناس دانشگاه ییل انجام شد.

سستان می گوید : اگر توانستیم برخی از عملکردهای سلولی مغز مرده را بازیابی کنیم ، عضوی که بیشتر مستعد ابتلا به ایسکمی(کم رسیدن خون به اندام) است ، این فرضیه مطرح می شود که شاید بتوان مشابه این کار را در سایر اندام های حیاتی قابل پیوند نیز انجام داد.

در این مطالعه جدید ، محققان نسخه اصلاح شده فناوری "BrainEx" به نام "OrganEx" را برای بازیابی عملکردهای اندام خوک مورد استفاده قرار دادند. این فناوری شامل یک دستگاه پرفیوژن شبیه به دستگاه های قلب و ریه که وظیفه قلب و ریه ها را در حین جراحی انجام می دهد و یک مایع آزمایشی حاوی ترکیباتی است که می تواند سلامت سلولی را ارتقا داده و التهاب را در سراسر بدن خوک سرکوب کند.

شش ساعت پس از درمان با "OrganEx" ، دانشمندان دریافتند که برخی از عملکردهای سلولی کلیدی در بسیاری از نواحی بدن خوک ها از جمله قلب ، کبد و کلیه ها فعال شده و برخی از عملکردهای اندام ها بازسازی شده است. به عنوان مثال ، آنها شواهدی از فعالیت الکتریکی در قلب پیدا کردند که توانایی انقباض را حفظ می کرد.

سستان می گوید : ما همچنین توانستیم گردش خون را در سراسر بدن خوک بازیابی کنیم که این موضوع باعث شگفتی ما شد.

وی افزود که به طور معمول وقتی قلب از تپیدن باز می ایستد ، اندام ها شروع به متورم شدن می کنند ، رگ های خونی فرو می ریزند و گردش خون مسدود می شود. با این حال ، گردش خون در خوک ها بازسازی شد و اندام های خوک های مرده ای که تحت درمان با فناوری "OrganEx" قرار گرفته بودند ، در سطح سلولی و بافتی عملکرد خود را بازیافتند.

بدن پس از مرگ

مشابه آزمایش سال 2019، محققان دریافتند که فعالیت سلولی در برخی از نواحی مغز احیا شده است ، اگرچه هیچ فعالیت الکتریکی سازمان یافته ای که نشان دهنده هوشیاری باشد در هیچ بخشی از آزمایش شناسایی نشد.

محققان از مشاهده حرکات غیر ارادی و خود به خودی عضلانی در ناحیه سر و گردن در هنگام ارزیابی حیوانات تحت درمان که در کل آزمایش شش ساعته بیهوش ماندند ، شگفت زده شدند. سستان می گوید : این حرکات نشان دهنده حفظ برخی عملکردهای حرکتی است.

محققان خاطرنشان کردند که مطالعات بیشتری برای درک عملکردهای حرکتی به ظاهر بازسازی شده در حیوانات ضروری است.

به گفته نویسندگان این مطالعه ، فناوری "OrganEx" در نهایت می تواند چندین کاربرد بالقوه داشته باشد. به عنوان مثال ، می تواند عمر اندام ها را در بیماران انسانی و دسترسی به اعضای اهدایی را برای پیوند افزایش دهد. همچنین ممکن است بتواند به درمان اندام ها یا بافت آسیب دیده در اثر ایسکمی در طول حملات قلبی یا سکته کمک کند.

استفان لاتام(Stephen Latham) ، مدیر مرکز اخلاق زیستی دانشگاه ییل ، می گوید : کاربردهای بالقوه متعددی برای این فناوری جدید هیجان انگیز وجود دارد. با این حال ، ما باید نظارت دقیقی بر تمام مطالعات آینده داشته باشیم ، به ویژه مطالعاتی که شامل پرفیوژن(رساندن مایعات) مغز هستند.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن