ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جدیدترین درمان بی خوابی و درمان قطعی بی خوابی و درمان بی خوابی مزمن از نظر فوق تخصص مغز و اعصاب و درمان بی خوابی دکتر خیراندیش و داروی گیاهی برای بی خوابی و جدیدترین درمان بی خوابی نی نی سایت و درمان بی خوابی و استرس وبرای رفع بی خوابی چه بخوریم و درمان بی خوابی دکتر سلام در نم نمک.

جدیدترین درمان بی خوابی

آخرین تحقیقات نشان می دهند مصرف امگا3 می تواند راز داشتن خواب خوب باشد که تاکنون از دیده ها پنهان بوده است.جدیدترین درمان بی خوابیجدیدترین درمان بی خوابی

اگر شما هم مانند بسیاری از افرادی باشید که با مشکل بی خوابی دست و پنجه نرم می کنند ، مایلید تقریبا هر کاری را امتحان کنید تا کمی خواب باکیفیت داشته باشید اما به احتمال زیاد یک راه حل را امتحان نکرده اید. تحقیقات جدید راه حل تازه ای برای پایان دادن به برخی از شدیدترین مشکلات خواب ارائه می دهند و در لابه لای مقالات می بینیم صحبت از روغن ماهی غنی از امگا3 است. مصرف امگا3 معمولا کمتر با داشتن خواب خوب مرتبط دانسته می شود. اما آخرین تحقیقات نشان می دهند مصرف امگا3 می تواند راز داشتن خواب خوب باشد که تاکنون از دیده ها پنهان بوده است.

جدیدترین درمان بی خوابی

امگا 3 چگونه به خواب کمک می کند؟

در سال های اخیر ، توجه فزاینده ای به فواید بالقوه امگا3 برای خواب صورت گرفته است. با این حال دانشمندان هنوز باید چیزهای زیادی در مورد روش هایی که امگا3 می تواند بر خواب تأثیر بگذارد ، بدانند. بیایید نگاهی دقیق تر به آن چه دانشمندان تاکنون از تاثیر امگا3 بر خواب دانسته اند بیندازیم :

امگا3 می تواند کیفیت و کمیت خواب را در بزرگسالان بهبود ببخشد. نتایج تحقیقات نشان می دهد اسیدهای چرب امگا3 ناشی از مصرف منظم ماهی های چرب غنی از امگا3 به بهبود کیفیت خواب ، سریع تر به خواب رفتن شما و همچنین بهبود عملکرد روزانه تان کمک می کنند. ماهی های چرب همچنین منابع خوبی از ویتامین D هستند که برای خواب خوب بسیار مهم است.

ماده دی اچ ای (DHA) موجود در روغن ماهی ، ترشح هورمون ملاتونین را تحریک می کند : ملاتونین هورمونی کلیدی است که به بدن کمک می کند تا برای خواب آماده شود. ملاتونین با ارسال سیگنال هایی به بدن مبنی بر این که زمان استراحت است ، به شما کمک می کند آرام شوید و سطح هورمون های تحریک کننده هوشیاری ، دمای بدن و فشار خون را کاهش می دهد. نتایج تحقیقات نشان می دهد سطوح پایین امگا3 و دی اچ ای باعث کمبود ملاتونین و افزایش سطح دی اچ ای باعث افزایش سطح ملاتونین می شود.

مصرف امگا3 می تواند به افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب کمک کند : توانایی امگا3 در کاهش التهاب باعث می شود این اسیدهای چرب به ویژه برای افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب مفید باشند. تحقیقات نشان داده سطوح پایین امگا3 و دی اچ ای با تشدید مشکل آپنه انسدادی خواب مرتبط است و افزایش سطح دی اچ ای خطر آپنه خواب را کاهش می دهد.

جدیدترین درمان بی خوابی

سطح امگا3 خود را افزایش دهید

نتایج مطالعات حاکی از آن است که افزایش سطح امگا3 به طور بالقوه می تواند ساده ترین و ایمن ترین راه برای افزایش کیفیت و کمیت خواب شما باشد. اگر چند بار در هفته ماهی نمی خورید ، بهتر است مکمل روغن ماهی مصرف کنید و البته این فقط به علت داشتن خواب خوب نیست. روغن ماهی برای عملکرد کلی قلب و عروق هم بسیار مهم است و از برخی جهات ، روغن غنی از امگا3 در کاهش خطر بیماری قلبی ، حمله قلبی و سکته مغزی موثرتر از داروست. روغن ماهی همچنین یکی از قوی ترین مقابله کنندگان با التهاب است و می تواند از شما در برابر درد مفاصل ، کمردرد و سایر اشکال التهابی درد محافظت کند. دی اچ ای موجود در روغن ماهی برای بینایی سالم و سلامت مغز حیاتی است. هم شبکیه و هم مغز برای عملکرد مناسب به این اسید چرب نیاز دارند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن