ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، جلوگیری از متاستاز سرطان و گسترش سلول های تومور و متاستاز کبد نی نی سایت و آیا متاستاز کبد درمان دارد؟ و شفایافتگان سرطان نی نی سایت و سرطان پانکراس متاستاز به کبد نی نی سایت و طول عمر بیماران سرطانی متاستاز کبد و طول عمر در متاستاز ریه و طول عمر بیماران سرطانی متاستاز نی نی سایت و متاستاز سرطان سینه به کبد در نم نمک.

آیا متاستاز سرطان و گسترش سلول های تومور درمان دارد؟

یک گروه بین المللی از دانشمندان مولکولی را کشف کرده اند که از گسترش سلول های تومور از محل اولیه سرطان به سایر نقاط بدن جلوگیری می کند.جلوگیری از متاستاز سرطان و گسترش سلول های تومورجلوگیری از متاستاز سرطان و گسترش سلول های تومور

این مطالعه به رهبری چندین محقق از دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه یورک و دانشگاه لیدن انجام شد و طی آن محققان کشف کردند که یک مولکول کوچک قند مانند ، یکپارچگی بافت اطراف تومور را در طول سرطان حفظ می کند. محققان در مطالعه خود نشان داده اند که مولکول های قند مانند به طور قابل توجهی گسترش سرطان را در موش ها کاهش می دهند و راه را برای انجام آزمایشات بالینی هموار می کنند.

جلوگیری از متاستاز سرطان

"متاستاز"(گسترش سلول های سرطانی به نقاط دور دست بدن) چیزی است که سرطان را بسیار کشنده می کند. تشکیل متاستاز به توانایی سلول های سرطانی برای جدا شدن از محل تومور اولیه و حمله از طریق دیواره های عروق خونی و موانع بافتی برای رسیدن به مکان های ثانویه رشد بستگی دارد. این فرآیند تهاجمی متاستاتیک به مولکول های بیولوژیکی به نام آنزیم ها نیاز دارد که این آنزیم ها ، پروتئین ها و قندهای فضای اطراف سلول ها را هضم می کنند و سلول های سرطانی را قادر می سازند از شکاف های بعدی عبور کنند.

یکی از دسته های قندی که سلول ها را احاطه می کند ، سولفات های هپاران(heparan sulfates) هستند که مولکول های زنجیره ای بلندی هستند که به تثبیت یکپارچگی فضای خارج سلولی کمک می کنند. قندهای سولفات هپاران توسط آنزیمی به نام هپاراناز(heparanase) هضم می شوند که این هپارانازها زنجیره ها را از بین می برند و در نتیجه فضای اطراف سلول ها را ضعیف می کنند.

سلول های سرطانی متاستاتیک مقادیر زیادی آنزیم هپاراناز تولید می کنند که این امر به پخش شدن آنها در سراسر بدن کمک می کند. بنابراین مهار هپاراناز یک هدف اصلی برای درمان ضد سرطان است.

جلوگیری از متاستاز سرطان

در این مطالعه محققان یک مولکول جدید شبیه قند را که با آنزیم هپاراناز واکنش نشان می دهد ، ساختند و آزمایش کردند و ساختار سه بعدی آن برای اولین بار توسط محققان دانشگاه یورک حل شد. هنگامی که مولکول جدید وارد کار می شود ، آنزیم هپاراناز قادر به اتصال یا قطع زنجیره های قند هپارین در اطراف سلول ها نیست. به این ترتیب ، بافت اطراف سلول ها سفت می مانند و برای ورود سلول های جا به جا شده غیرقابل دسترس می شود. محققان اکنون در حال بررسی نحوه چگونگی بهبود بیشتر این مولکول هستند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن