تغذیه شکستگی استخوان و تغذیه مناسب برای شکستگی استخوان و معجون برای شکستگی استخوان و آناناس شکستگی استخوان و انبه برای شکستگی استخوان و داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان و کله پاچه برای شکستگی استخوان و غذا های مفید برای شکستگی استخوان و قرص برای شکستگی استخوان و تغذیه مناسب برای جوش خوردن شکستگی استخوان و مواد غذایی لازم برای بازسازی و جوش خوردن استخوان ها را در نم نمک ببینید.

تغذیه مناسب برای شکستگی استخوان و مواد مغذی برای جوش خوردن استخوان

استخوان ها اسکلت بدن را تشکیل می دهند و از اندام ها محافظت کرده و عضلات را ثابت نگه می دارند تغییراتی در رژیم غذایی می تواند به التیام استخوان ها پس از شکستگی و بهبود و تقویت سلامت استخوان ها کمک کند.تغذیه مناسب برای شکستگی استخوان + بهترین معجونتغذیه مناسب برای شکستگی استخوان + بهترین معجون

قبل از اینکه دچار شکستگی شوید غذاهای مغذی بخورید تا استخوان هایتان قوی و محکم شود اما بعد از اینکه دچار شکستگی استخوان شدید هم باید تغذیه ای خاص داشته باشید تا به ترمیم شکستگی کمک شده و هرچه سریعتر درمان شود. اگر شکستگی استخوان دارید با این خوراکی های پیشنهادی در بخش از بهداشت و سلامت نم نمک که تایید شده از طرف متخصصین است بدن تان را تغذیه و تقویت کنید تا به جوش خوردن و ترمیم استخوان هایتان سرعت بخشید.

تغذیه برای درمان شکستگی استخوان

لازمه ی ترمیم ، تعمیر و بازسازی و جوش خوردن استخوانها

مواد غذایی که بدن برای جوش خوردن استخوان ها و ترمیم شکستگی آن نیاز دارید شامل :

تغذیه مناسب برای ترمیم شکستگی استخوان

تغذیه مناسب برای شکستگی و جوش خوردن استخوان

لبنیات :

غذاهایی مانند شیر ، پنیر یا ماست برخی از بهترین منابع کلسیم و ویتامین د هستند ، یعنی همان ماده مغذی مهمی که برای قدرت و رشد استخوان لازم است.

لبنیات سرشار از کلسیم برای شکستگی

شیر سویا :

شیر به دلیل داشتن یک ماده مغذی مهم برای ترمیم شکستگی و حفظ استخوان های قوی است اما اگر لاکتوز نباید بخورید و یا فقط نیاز به تغییر داشته باشید ، شیر سویا جایگزین بسیار خوب شیرهای ساده است. یک دسر سالم با شیر سویا و دانه های چیا ، کمی عسل و میوه تازه (یا مربا ، شکلات و یا کره بادام زمینی) درست کنید.

ماهی تون :

کلسیم تنها در صورتی جذب می شود که آن را با ویتامین D مصرف کنید ماهی چرب مثل ماهی تون منبع خوبی است ، بدون ویتامین دی ، رسیدن به سلامت استخوان یک چالش خواهد بود. این ویتامین به کنترل سطح کلسیم در خون کمک می کند و نقش کلیدی در رشد و ساختار استخوان ایفا می کند.

ماهی تون مفید برای درمان شکستگی

تخم کدو :

تخم کدو منبع خوبی از منیزیم است ، که به بدن کمک می کند کلسیم جذب کند و به استحکام استخوان ها کمک می کند. منیزیم عاملی مهم وقتی در تلاش برای ترمیم شکستگی هستید به شمار میرود پس از مصرف آن غافل نشوید.

فلفل دلمه ای :

فلفل دلمه ای شیرین - به خصوص قرمز آن - پر از ویتامین ث است و این ویتامین یک ماده مغذی برای تشکیل کلاژن است و در بازسازی استخوان ها خیلی مهم است. باور کنید یا نه ، نصف فنجان فلفل دلمه ای در واقع ویتامین ث بیشتری نسبت به یک پرتقال دارد پس آن را ه بهترین شکل ممکن داخل برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

فلفل دلمه ای برای جوش خوردن استخوان

کلم پیچ برای جوش خوردن استخوان شکسته :

کلم پر از ویتامین ک است ، ویتامینی که برای فعالیت های مهم کلسیم در شکل گیری استخوان مورد نیاز است. ویتامین k به بدن کمک می کند تا از کلسیم به روشی استفاده کند که به استخوان در رشد و ترمیم کمک کند پس حتما سالاد کلم بخورید و از خواص آن بهره مند شوید.

ماهی ساردین :

ساردین ها منبع غنی کلسیم هستند ، کلسیم ماده ای است که نوجوانان به 1300 میلی گرم ، زنان به 1200 میلی گرم و مردان بالغ به 1000 میلی گرم در روز به آن نیاز دارند.

ماهی ساردین برای جوش خوردن استخوان

تخم مرغ :

تخم مرغ ، ماده ی غذایی دیگری است که به دلیل داشتن مواد معدنی و ویتامین های مفید برای بدنی که دچار شکستگی استخوان شده ضرورت دارد پس برای هرچه سریعتر جوش خوردن استخوان هایتان به اندازه تخم مرغ مصرف کنید.

لوبیا سیاه :

اگر به دنبال تقویت استخوان ها هستید ، دلیلی برای خوردن لوبیای سیاه پیدا کنید چراکه منبع خوب دیگری از منیزیم است ، همان ماده معدنی که برای درمان سریع تر مشکلات استخوانی حیاتی است.

ترمیم شکستگی با لوبیا سیاه

انگور :

در مطلب خواص انگور به صورت کامل و گسترده درباره فواید بی نظیر این میوه ی خوشمزه گفتیم و دانستید که این میوه شیرین آبدار پر از ویتامین ک است. در حقیقت سه چهارم فنجان آن 25 درصد از برخی ویتامین های مورد نیاز روزانه بدن شما را تامین می کند.

ماهی سالمون :

ماهی های چربی مثل سالمون اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین دی قابل توجهی در خود دارند که هم در تشکیل کلاژن نقش دارند و هم برای استخوان ها مفیدند.

ماهی سالمون برای جوش خوردن استخوان

جعفری :

این سبزی خوش عطر در حقیقت یک منبع عالی از ویتامین های ضروری برای فعالیت بدن برای ترمیم استخوان های شکسته است پس به شکلی صحیح آن را در برنامه ی غذایی خود بگنجانید.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی