خواص بروکلی رومانسکو و فواید بروکلی رومانسکو و مزایای خوردن بروکلی رومانسکو و خواص کلم رومی در طب سنتی و خواص بروکلی رومانسکو برای سلامتی و فواید بروکلی رومانسکو برای پوست و خواص بروکلی رومانسکو برای تقویت مو و بروکلی رومانسکو برای زیبایی و مصرف بروکلی رومانسکو در بارداری و حاملگی و خواص درمانی بروکلی رومانسکو و طبع بروکلی رومانسکو و ارزش غذایی بروکلی رومانسکو و عوارض بروکلی رومانسکو و مضرات بروکلی رومانسکو و بروکلی رومانسکو برای لاغری و کاهش وزن در نم نمک.

خواص و مزایای رومانسکو بروکلی برای سلامتی و تناسب اندام

کلم رومی (Romanesco broccoli) نوعی گل کلم خوراکی است.خواص بروکلی رومانسکو(کلم رومی) برای سلامتیخواص بروکلی رومانسکو(کلم رومی) برای سلامتی

بروکلی رومانسکو چیست؟

بروکلی رومانسکو چیست؟

کلم بروکلی رومانسکو یک سبزی خوشمزه و عجیب و غریب در خانواده بروکلی/گل کلم است که احتمالا کتر نامی از آن شنیده اید.این دسته از کلم های کوچک سبز را بیشتر در ایتالیا استفاده می کنند درست مثل بروکلی یا گل کلم.

شکل عجیب و غریب

کلم بروکلی رومانسکو ، یکی از کلم های عجیب در جهان به حساب می آید ، چرا که ترتیب قرارگیری و شکل هندسی برگ ها و دانه های آن از معادلات و اشکال هندسی کاملا متقارن و هندسی تبعیت می کند.

طعم و مزه کلم بروکلی رومانسکو

این نوع کلم یکی از سبزیجات غیر معمول است که زیر گونه Brassica oleracea می باشد.این گونه شامل کلم بروکلی ، گل کلم ، کلم بروکسل و کلم برگ است. طعم این کلم بسیار شبیه به گل کلم است و می توانید آن را شبیه گل کلم استفاده کنید.

فواید خوردن کلم بروکلی رومانسکو

فواید خوردن کلم بروکلی رومانسکو

کشت در ایتالیا

رومانسکو که گاهی آن را کلم رومی یا گل کلم رومی هم می نامند ، همیشه در طبیعت وجود داشته است.

گل کلم رومانسکو را با عنوان کلم بروکلی رومانسکو در کشور ایتالیا به وفور و در آشپزی و سالاد مصرف می کنند. از آنجا که رومانسکو ، شکلی شبیه به مرجان های اقیانوس دارد ، آن را کلم بروکلی مرجانی نیز می نامند.

کاربرد کلم رومانسکو بروکلی

استفاده خام آن بصورت تنها و همچنین در سالادها و پخته آن نیز در غذاها بطور مثال غذای معروف کلم بوداده یکی از غذاهای معروف از کلم رومی می باشد که با مخلوطی از سیر و لیمو و فلفل می باشد.

استفاده بروکلی رومانسکو در غذا

استفاده بروکلی رومانسکو در غذا

خواص کلم رومانسکو

کلم رومانسکو دارای ارزش غذایی بالایی می باشد و این صیفی منبع مواد مغذی زیر است.

  • روی
  • کاروتنوئید
  • آهن
  • ویتامین C (ث)
  • فولات (مناسب تقویت قوای جتسی)
  • گلوکوزینولات
  • تیوسین
  • آنزیم های ضدعفونی کننده
  • فیبر فراوان

ارزش غذایی بروکلی رومانسکو

ارزش غذایی بروکلی رومانسکو


فواید بروکلی رومانسکو

1. مفید برای چشمان شما

بروکلی رومانسکو از ویتامین A سرشار است ، که برای چشم شما عالی است و می تواند باعث کاهش دژنراسیون ماکولا شود که موجب کوری چشم می شود!

2. گردش خون و سلامت قلب را بهبود می بخشد

بروکلی رومانسکو غنی از آهن است که به افزایش تولید گلبول های قرمز ، بهبود گردش خون و سلامت قلب کمک می کند. افزایش گردش خون نیز با کمک اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به مغز شما کمک می کند.

3. مبارزه با عفونت

بسیاری از آنتی اکسیدان ها ، ویتامین ها ، و مواد معدنی در بروکلی رومانسکو به بدن شما کمک می کند تا از عفونت و بیماری جلوگیری کند.

4. سرشار از فیبر طبیعی

رومانسکو غنی از ویتامین c ، ویتامین k ، فیبر و کاروتنوئید است.کلم بروکلی رومانسکو با کمک فیبر طبیعی باعث هضم بهتر غذا شده و به بدن شما در کنترل کلسترول و قند خون کمک خواهد کرد.

خواص و فواید خوراکی بروکلی رومانسکو

خواص و فواید خوراکی بروکلی رومانسکو

5. کاهش خطر سرطان!

فیبر و آنتی اکسیدان ها در کلم بروکلی رومانسکو به شما کمک می کند تا یدن را از رادیکال های آزاد محافظت کنید که می تواند منجر به سرطان و سایر مشکلات سلامتی شود.

شرایط کاشت و پرورش کلم رومانسکو

در آب و هوای خنک و مرطوب ، رومانسکو بهترین نتیجه کشت را می دهد. این گیاه در مناطقی که رطوبت هوا به اندازه کافی موجود باشد و در صورتی که مرتبا آبیاری شود ، رشد خوبی خواهد داشت.

رومانسکو گیاهی است مقاوم در برابر سرما ولی کم طاقت در برابر گرما. گرما باعث تلخ شدن کلم رومانسکو و در نتیجه آن عدم وجود خریدار محصول نهایی در بازار خواهد شد.

نحوه کشت بروکلی رومانسکو

نحوه کشت بروکلی رومانسکو

رومانسکو خیلی بد قلق نیست و تقریبا در هر نوع خاکی که حداقل شرایط رشدش فراهم باشد ، رشد کرده و محصول می دهد اما بهترین نوع خاک برای رشد کلم رومانسکو ، خاک لومی شنی که به میزان مطلوب 6 تا 8، شامل PH می باشد.

اگر قصد کاشت و پرورش رومانسکو را دارید ، اوایل اسفند بذر این کلم را در خزانه کشت کنید. اوایل فروردین قاعدتا 6 برگ مشاهده خواهید نمود. پس اکنون زمان انتقال نشاها از خزانه به محل اصلی رسیده است. مناسب ترین فاصله بین نشاهای رومانسکو ، نیم متر یا 50 سانتی متر می باشد.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.