ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، درمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرم نی نی سایت و تست سیر برای نازایی و خواص سیر برای باردار شدن نی نی سایت و خواص سیر سیاه برای اسپرم مردان و خواص زرده تخمه مرغ خام برای اسپرم نی نی سایت و خواص سیر برای تنبلی تخمدان و درمان کم بودن اسپرم و مضرات سیر برای مردان در نم نمک.

نازایی را با سیر درمان کنید

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند ، مصرف سیر می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی همچون سرطان ، بیماری های قلبی - عروقی و دیابت نوع دو را به میزان زیادی کاهش دهد؛ این یافته ها به وسیله دانشمندان دانشگاه ناتینگهام انگلستان به دست آمده است.درمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرمدرمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرم

از دیرباز استفاده از سیر برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار گرفته است و کارشناسان اکنون دریافتند وجود ترکیب های معدنی در این ماده خوراکی از جمله سولفات که سبب طعم و بوی خاص این ماده خوراکی می شود از جمله مهم ترین دلایل مزایای سلامت در این ماده غذایی است.

درمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرم

اثر سیر بر ناباروری مردان

مصرف سیر مانند گیرنده انسولین عمل می کند و باعث کاهش سطح گلوکز در بیماران دیابتی می شود. از طرف مراکز علمی مورد تایید قرار گرفته است. ترکیبات سولفوری سیر دلیل اصلی بوی تند آن است. تاثیرات فارماکولوژیکی سیر شامل نقش آنتی اکسیدانی و محافظتی میباشد. مصرف عصاره سیر در بیماران با کلسترول خون بالا موجب کاهش معنی دار کلسترول نهایی و تری گلیسریدها می شود. بیشترین تاثیر درمانی سیر ، در روغنهای مخصوص آن میباشد. که محتوی ترکیبات سولفوری است. تیوسولفاتها و دیگر متابولیت های ثانویه سیر شامل استروئیدها موجب تاثیرات درمانی دیگر سیر می باشند. حل مشکل ناباروری یک مسئله اساسی در سیستم بهداشتی هر جامعه است. با توجه به عوارض و محدودیت های داروهای شیمیایی و روش های جراحی. و با توجه به اثرات درمانی ذکر شده سیر ، شایسته است که اثرات سیر بر ناباروری را بررسی کنیم.

درمان باورنکردنی ناباروری با سیر

سیر و ناباروری

نشان داده شده است که سیر با خاصیت آنتی اکسیدانی خود باعث افزایش وزن اپیدیدیم ، وزیکول های منی و افزایش تعداد اسپرم ها می شود. به دلیل کمبود عوارض جانبی و همچنین داشتن فلاونوئیدها ، ویتامین ها ، فروکتوز و ترکیبات گوگرد ، سیر می تواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد کمک کند. ترکیبات گوگرد موجود در سیر ، با تأثیر مستقیم بر متابولیسم سیتوکروم و گلوتاتیون-ترانسفراز ، اثر محافظتی بر اسپرماتوژنز دارند. علاوه بر ترکیبات گوگردی ، سیر دارای خواص آنتی اکسیدانی است و می تواند با کاهش پراکسیداسیون لیپید باعث افزایش قدرت باروری شود. با توجه به عوامل ذکر شده در بالا ، سیر برای درمان ناباروری توصیه می شود.

درمان باورنکردنی ناباروری با سیر

اثر سیر بر ناباروری مردان

در یک مطالعه مشخص شد که سیر به دلیل وجود ویتامین E دارای فعالیت آنتی اکسیدانی است. که از پراکسید اکسیژن که تاثیر تخریبی و سمی بر بافت های بدن دارد ، جلوگیری می کند. همچنین ، نتایج یک مطالعه دیگر نشان داد که خواص آنتی اکسیدانی سیر می تواند سمیت داروهای مضر را بر روی بیضه ها کاهش دهد و باعث افزایش اسپرماتوژنز و باروری در مردان شود.

سیر از دسته سبزیجاتی مانند پیاز و پیازچه است که ماده معدنی سولفات را از خاک جذب می کنند و نیز دارای ترکیبات گوگردی هستند که سبب تمایز بوی سیر می شود.

استفاده از سیر از قرن ها پیش در آسیای میانه و تمدن سومر وجود داشته است و حتی اقوام باستانی مصر مصرف این ماده غذایی را برای درمان بیماری هایی ، چون مشکل های قلبی عروقی ، کمک به سلامت دستگاه گوارش و حتی افزایش توان باروری و درمان ناباروی مفید دانسته اند.

یافته های اخیر دانشمندان روسی نیز نشان می دهند سیر می تواند اثر های مضر فلزات سنگین در بدن را از بین ببرد و سبب دفع آن ها شود؛ از جمله دیگر مزایای سیر ، اثر کاهندگی آن بر فشارخون و جلوگیری از رشد تومور های سرطانی است ، به همین دلیل کارشناسان به افراد مبتلا به سرطان توصیه می کنند در رژیم غذایی خود مصرف سیر را قرار دهند.

درمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرم

سیر را می توان به حالت های مختلف از جمله خام ، پخته یا سرخ شده مصرف کرد و اثر درمانی آن کاهش چندانی پیدا نمی کند ، اما مصرف سیر خام یا بخار پز شده مفیدتر است.

کارشناسان توصیه می کنند افراد سیر یا پودر سیر را به خوراکی هایی که می تواند دارای این چاشنی باشد اضافه کنند تا از ابتلا به بسیاری از بیماری ها مصون بمانند.

درمان باورنکردنی ناباروری با سیر و تاثیر سیر خام بر اسپرم

البته برخی افراد به این ماده غذایی آلرژی دارند و می تواند سبب تورم و التهاب در بدن آنها شود که این دسته از افراد نباید از سیر استفاده کنند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن