روش صحیح مصرف سیر و سیر چگونه باید مصرف شود و بهترین زمان مصرف سیر و طریقه مصرف سیر قبل از صبحانه و خواص خوردن سیر خام در شب و نحوه مصرف سیر برای سرفه و مصرف سیر با ماست و مضرات خوردن سیر ناشتا و طریقه مصرف سیر سیاه و نحوه مصرف سیر برای کبد چرب در نم نمک.

روش صحیح مصرف سیر و طریقه خوردن آن

سیر یکی از محصولاتی است که به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد. حتی در تعطیلات! اما بهترین راه برای خوردن آن چگونه است؟ خام یا پخته؟ شاید شما پاسخ صحیح این سوال را بدانید برای همین اغلب سیر خام مصرف می کنید.روش صحیح مصرف سیر چیست؟ + طریقه خوردنروش صحیح مصرف سیر چیست؟ + طریقه خوردن

ممکن است بعضی از افراد به مصرف سیر خام علاقه نداشته باشند چرا که بوی تندی دارد اما باید بدانند سیر خام دارای ارزش غذایی بیشتری نسبت به سیر پخته و تفت داده شده است.

روش صحیح مصرف سیر

خوردن سیر خام چه فایده ای دارد؟

چنانچه در بخش های قبلی و در مطلب خواص سیر گفتیم بوی تیز و طعم تند سیر خام ناشی از ترکیب آلیسین در سیر است ، که با حرارت از بین می رود؛ ترکیبی بسیار مهم که فواید درمانی قابل توجهی دارد به همین دلیل فواید سیر خام بیش از فواید سیر پخته شده می باشد.

البته تمام برتری خواص سیر خام نسبت به سیر پخته همین یک ماده نیست چراکه ویتامین C در سیر با حرارت ممکن است کاهش یابد بنابراین میزان این ویتامین در سیر خام بیش از سیر پخته شده است پس با توجه به این توضیحات توصیه می شود از همه سبزیجات به ویژه سیر به صورت خام استفاده شود.

چرا سیر خام بخوریم؟

خوب ، پاسخ سریع این است که این درمانی ضد ویروسی قوی است و برای سرفه و ورم پستان خوب است؛

روش صحیح مصرف سیر

سیر اغلب برای درمان مواردی توصیه می شود که شامل :

آشنایی با روش اشتباه و روش صحیح خوردن سیر خام

روش اشتباه خوردن سیر خام

  • جویدن و قورت دادن : سیر بسیار تند است و جویدن آن کار آسانی نیست.
  • قورت دادن سیر درسته : قورت دادن سیر خام بسیار رایج است و مشکلات جویدن سیر را ندارد اما این کار را نکنید چرا که قورت دادن سیر درسته خطراتی جدی در پی خواهد داشت.

بهترین راه و روش خوردن سیر خام

سیر را به شکل قرص خرد کرده و با آب بنوشید از آنجا که سیر خام کمی سخت هضم می شود ، از مقدار کوچک تری سیر استفاده کنید.

روش صحیح مصرف سیر

نکته : انتخاب نوشیدنی با چربی در آن به کم کردن طعم کمک می کند. یک اسموتی غلیظ آب و شیک خوردن قرص های سیر را خیلی آسان تر می سازد.

سیر له شده :

معمولا کسی سیر له شده را نمی خورد ، اما برای عفونت های دهان یا گلو ، گوش بسیار موثر است. سیر کوچکی را بین دندان های آسیاب خود قرار دهید و به آرامی فشار دهید. مجبور نیستید آن را بجوید. خرد کردن ، الایسین تولید می کند و مواد ضد میکروبی دارد. طعم کمی دارد ، و شیره آن به طور اساسی از سمت گلو پایین می رود. یک دقیقه آن را نگه دارید و بعد تف کنید.

روش صحیح مصرف سیر

نان تست با سیر :

سیر را به خوبی خرد کنید و 2 قاشق چای خوری کره آب شده و یا اضافه کنید. روی نان تست بریزید و یا پخش کنید. ایده یک رستوران ایتالیایی است ممکن است مزه آن را دوست نداشته باشید اما یکی از راه های استفاده از سیر خام است.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.