آیا مرغ برای نقرس ضرر دارد و چه نوع ماهی برای نقرس مفید است و گوشت اردک برای نقرس و گوشت بوقلمون برای نقرس و گوجه فرنگی برای نقرس ضرر دارد و ایا خرما برای نقرس ضرر دارد و ایا گوشت قرمز باعث نقرس می شود و صبحانه برای نقرس و آیا روزه برای نقرس ضرر دارد در نم نمک.

آیا مرغ ، بلدرچین و بوقلمون برای نقرس ضرر دارد؟

متخصصان فواید گوشت مرغ برای بیماری نقرس را چشمگیر دانسته و به بیماران نقرسی مصرف این گوشت را توصیه می کنند. زیرا بیماران مبتلا به نقرس باید توجه زیادی به میزان مصرف گوشت خود در طول هفته داشته باشند و نباید مصرف آن بیشتر از دو تا سه بار در هفته باشد. اما نکته جالب توجه این است گوشت های سفید شامل گوشت مرغ ، اردک و بلدرچین که اسید اوریک و چربی کمتری نسبت به گوشت قرمز دارند ، از ارزش غذایی بالاتری هم برخوردار هستند. لازم به ذکر است که گوشت مرغ سرشار از B12، B6 و پروتئین های طبیعی می باشد به همین دلیل استفاده مداوم و روزانه برای بیماران مبتلا به نقرس مناسب نمی باشد.آیا مرغ ، بلدرچین و بوقلمون برای نقرس ضرر دارد؟آیا مرغ ، بلدرچین و بوقلمون برای نقرس ضرر دارد؟

آیا مرغ ، بلدرچین و بوقلمون برای نقرس ضرر دارد؟

مرغ و نقرس

بوقلمون :

گوشت غازو بوقلمون دارای پورین بسیار بالایی هستند. به همین خاطر برای بهبود بیماری نقرس خود ، بهتر است از مصرف چنین گوشت هایی خودداری کنید. افرادی که مستعد ابتلا به نقرس هستند نیز باید از این گوشت ها کمتر استفاده کنند. اردک و مرغ انتخاب امن تری خواهد بود. با اینحال گوشت ران بهتر از سینه مرغ با پوست است.

در ادامه چند مورد از غذاهایی که باید از مصرف آن ها خودداری کنید را با هم مرور می کنیم.

اسکالوپ (گوش ماهی) :

زمانی که حملات نقرس شروع می شود و بیماری عود می کند از مصرف غذاها و گوشت های دریایی خودداری کنید. این غذاهای حیوانی سرشار از پورین هستند که بدن آن را به اسید اوریک تجزیه می کند. زمانی که حملات نقرس کمتر می شود انتخاب های ازادانه تری خواهید داشت اما هنوز هم باید مصرف گوشت و غذاهای دریایی را کمتر کنید. شما می توانید گاه به گاه از اسکالوپ و سالمون استفاده کنید اما زیاده روی ننمایید.

شاه ماهی :

با اینکه برخی از غذاهای دریایی را می توان هر از چندگاهی مورد استفاده قرار داد اما برخی را باید به طور کلی از لیست غذاها حذف کرد. به عنوان مثال اگر با نقرس دست و پنجه نرم می کنید بهتر است از مصرف شاه ماهی و تن پرهیز کنید. از سوی دیگر مصرف خرچنگ یا میگو برای شما می تواند امن باشد.

آبجو :

نوشیدن آبجو برای افرادی که با نقرس دست و پنجه نرم می کنند اصلا خوب نیست. این ماده نه تنها سطح اسید اوریک را افزایش می دهد بلکه پاکسازی این ماده از بدن را مشکل تر می سازد. نوشیدن شراب نیز در این شرایط به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

آیا آبجو برای نقرس ضرر دارد؟

آیا آبجو برای نقرس ضرر دارد؟

گوشت قرمز :

زمانی که صحبت از محتوای پورین به میان می آید ، باید بدانید که همه گوشت ها به صورت مساوی ایجاد نشده اند. به طور کلی ، گوشت سفید بهتر از گوشت قرمز است اما خوردن چند نوع از گوشت قرمز به صورت گاه به گاه نیز اشکالی ندارد.

نوشیدنی های شکر دار :

از خوردن نوشیدنی هایی که با شربت ذرت با فرکتوز بالا غنی شده اند خودداری کنید. نوشیدن این مواد بدن را تحریک می کند اسید اوریک بیشتری تولید نماید. مطالعات انجام شده نشان می دهد مردانی که فرکتوز بالایی مصرف می کنند بیشتر در معرض خطر ابتلا به نقرس قرار دارند. مطالعه انجام شده در سال 2011 نیز نشان می دهد نوشیدنی های شیرین شده با فروکتوز می تواند خطر ابتلای زنان به نقرس را افزایش دهد.

مارچوبه :

مارچوبه ، گل کلم ، اسفناج و قارج پورین بالایی نسبت به سایر سبزیجات دارند. البته اگر چنین سبزیجاتی را دوست دارید دلیلی وجود ندارد که مصرف آن ها را به طور کامل کنار بگذارید. این سبزیجات همانند گوشت برای شما بد نخواهند بود. رژیم غذایی غنی از سبزیجات می تواند به پاکسازی پورین از بدن کمک کند. در این شرایط بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا مرغ ، بلدرچین و بوقلمون برای نقرس ضرر دارد؟

جگر :

گوشت هایی همچون جگر ، قلوه ، دنبلان نباید در این بیماری مورد استفاده قرار گیرند.

چه غذاهایی را می توان مصرف کرد؟

احساس می کنید هیچ انتخابی برای غذای مصرفی خود ندارید؟ نه چنین نیست. انواع مختلفی از غذاها وجود دارد که به شما کمک می کند خود را در برابر نقرس محافظت کنید. این غذاها در برگیرنده لبنیات کم چرب ، کربوهیدرات های پیچیده ، قهوه و میوه هایی همچون مرکبات است. همچنین باید اطمینان حاصل کنید روزانه 12 الی 16 فنجان مایعات وارد بدن می کنید. مجبور نیستید تنها آب بخورید. شما می توانید از آب میوه شیرین نشده ، چای و قهوه نیز استفاده کنید. هر نوع مایعی که جریان خون و جریان ادرار را حفظ کند برای شما خوب است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.