ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، تغذیه مناسب برای کسانی که کیسه صفرا ندارند و بعد از عمل کیسه صفرا صبحانه چه بخوریم نی نی سایت و خوردن موز بعد از عمل کیسه صفرا و خرما بعد از عمل کیسه صفرا و مدت استراحت بعد از عمل کیسه صفرا و خوردن بستنی بعد از عمل کیسه صفرا و کسانی که کیسه صفرا ندارند چه چیزهایی را رعایت کنند علوم هفتم و نفخ بعد از عمل کیسه صفرا نی نی سایت و بعد از عمل کیسه صفرا چه بخوریم نی نی سایت در نم نمک.

کسانی که کیسه صفرا ندارند چه چیزهایی را رعایت کنند؟

اگرچه یک رژیم خاص وجود ندارد ، راهنمایی های زیر ممکن است به کم کردن مشکلات اسهال پس از برداشتن کیسه صفرا شما کمک کند :کسانی که کیسه صفرا ندارند چه چیزهایی را رعایت کنندکسانی که کیسه صفرا ندارند چه چیزهایی را رعایت کنند

کار کیسه صفرا چیست؟

انباشتن و تغلیظ صفرا است تا به هضم چربی کمک نماید. رژیم غذایی بعد از حمله حاد بیماری معمولا محدود به مایعات کم چرب می باشد. در رژیم غذایی بیماران کیسه صفرایی اصل این است که ناراحتی شما با خوردن غذاهای کم چرب به حداقل برسد اگر بیمار کیسه صفراوی وزن بالاتر از حد طبیعی داشته باشد رژیم کم کالری توصیه می شود. مصرف زیاد کالری باعث زیاد شدن ترشح کلسترول در صفرا و تشکیل بیشتر سنگ صفرا می شود. با کم کردن مصرف غذا های کم چرب می توانید تا اندازه ای راحت تر باشید.

رژیم غذایی کم چرب برای بیماران کیسه صفراوی

رژیم غذایی کم چرب برای بیماران کیسه صفراوی

رژیم غذایی که می توان از آن استفاده کرد عبارتند از :

1- کم چرب :

قهوه ، چای ، آب ، میوه ، نان ، برشتوک ، پنیرکم چرب ، تخم مرغ (در هفته 3 عدد) ، چربی های گیاهی و انواع میوه. گوشت ها اعم از گوسفند ، گوساله ، مرغ و یا ماهی را آب پز یا کباب و یا بریان استفاده کنید. سوپ های صاف شده و ادویه جات از قبیل نمک و فلفل به حد اعتدال ، شیرینی جات همه رقم از قبیل مربا ، ژله ، مارمالاد و شکر آزاد است.

رژیم غذایی کسانی که کیسه صفرا ندارد

رژیم غذایی کسانی که کیسه صفرا ندارد

سبزیجات از قبیل هویج ، سیب زمینی ، کلم و غیره همه نوع در صورت اینکه بدون اضافه کردن کره یا خامه آب پز شده باشد.

2-غذاهایی که باید پرهیز شود :

شیر چرب ، بستنی که از شیر پر چرب درست شده باشد ، کیک ها و شیرینی هایی که خامه و چربی داشته باشند ، تخم مرغ های نیم رو چربی های حیوانی و چربی هایی مانند خامه و سس سالاداز گوشت هایی که به صورت کنسرو شده و پر چربی است مانند سوسیس ، کالباس و سوپ هایی که با خامه و شیر چرب درست شده اند پرهیز نمایید.

از مصرف شیرینی هایی از قبیل شکلات ها خودداری کنید. همچنین در صورتی که بیمار نتواند ادویه جات را تحمل نماید بهتر است پرهیز گردد.

از میوه هایی از قبیل سیب کال و میوه های توتی که ممکن است قابل تحمل نباشد استفاده نکنید.

به طور کلی باید غذاهای سرخ شده ، آجیل ، زیتون شور ، خیار شور ، ذرت بو داده و چاشنی پرهیز شود.

وضعیت تغذیه ای طولانی مدت :

بعد از عمل جراحی کیسه صفرا شما باید در مدت کوتاهی بر اساس دستور پزشک از رژیم غذاهای کم چرب استفاده کنید و باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. پس از گذشت 4-6هفته مجاری صفراوی به اندازه ای گشاد می شوند که بتوانند حجم مناسبی از صفرا را در خود ذخیره کند. پس از گذشت این مدت می توانید محدودیت چربی را از رژِیم غذایی خود حذف کنید.

در حالی که چربی ها قبل از جراحی به طور کامل و کافی هضم نمی شد و ممکن بود در آن موقع شما دچار نفخ شکم شوید ، دیگر بعد از عمل این مشکل را نخواهید داشت. به هر حال یکی از هدفهای جراحی کیسه صفرا این است که فرد بتواند رژیم غذایی عادی داشته باشد. ناگفته نماند که ممکن است برخی افراد به غذاهایی از قبیل شیر ، کالباس ، سوسیس حساسیت داشته باشند و هضم این غذاها برایشان مشکل باشد در این صورت بهتر است از خوردن غذاهایی که نمی توان تحمل کرد پرهیز شود.

پرهیز برای کسانی که کیسه صفرا ندارند

پرهیز برای کسانی که کیسه صفرا ندارند

چرا اسهال بعد از برداشتن کیسه صفرا ایجاد می شود؟

به نظر می رسد اسهال پس از حذف کیسه صفرا ، صفرای تولید شده ، به داخل روده وارد می شود. به طور معمول ، کیسه صفرا ، صفرا را جمع آوری و انرا تغلیظ کرده و سپس آن را آزاد می کند تا به هضم چربی کمک کند هنگامی که کیسه صفرا برداشته می شود ، غلظت صفرا کمتر شده و به طور مداوم به روده ها تخلیه می شود. چون صفرا اثر شبیه ملین دارد بنابراین می تواند باعث اسهال گردد. مقدار چربی که در یک زمان غذا می خورید نیز در ایجاد اسهال نقش دارد. مقادیر کم چربی برای هضم آسان تر است ، در حالی که مقادیر زیاد آن ممکن است باعث گاز ، نفخ و اسهال شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(28 رای)
78.6%

نظر دادن