ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، بدترین اشتباهات استفاده از نخ دندان و بدترین اشتباهات استفاده از مسواک و بدترین اشتباهات استفاده از دهان شویه و اشتباهات رایج در بهداشت دهان و دندان در نم نمک.

بدترین اشتباهات استفاده از نخ دندان ، مسواک و دهان شویه

یک لبخند زیبا ؛ این یکی از جذاب ترین ویژگی های شماست اما چه چیزی می تواند دندان ها را از بین ببرد؟ عادات بهداشتی ضعیف دندان . اکثر مردم از دندان های خود به درستی مراقبت نمی کنند.بدترین اشتباهات استفاده از نخ دندان ، مسواک و دهان شویهبدترین اشتباهات استفاده از نخ دندان ، مسواک و دهان شویه

نگه داشتن دندانهایتان به بهترین شکل نیاز به بازدید منظم دندانپزشک دارد با این حال بهداشت دهان و دندان خوب در خانه شروع می شود و برای این هدف مسواک زدن دندان ها راه مناسب برای حفظ لثه ها و دندان های سالم است مهمی که اکثر ما در اجرای آن اشتباهاتی داریم ؛

همانطور که در این بخش از سلامت دهان و دندان در نم نمک خواهید خواند ما با این اشتباهات رایج در هنگام مسواک زدن دندان ها رو به رو هستیم.

بزرگترین اشتباه مسواک زدن

اشتباهاتی که اکثر افراد در زمان مسواک زدن مرتکب می شوند

11 اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

1. استفاده از یک مسواک برای مدت طولانی :

با استفاده مداوم (دو بار در روز به مدت هفت روز هفته) میانگین عمر مسواک حدود 3 ماه است پس از 200 بار استفاده ، شما نیاز به تغییر مسواک دارید زیرا موی مسواک شکسته میشود.موی شکسته دهان و دندان شما را به درستی پاک نمی کند.

مسواک خود را پس از آن که موی انعطاف پذیری خود را از دست داد تغییر دهید. پس از دو ماه استفاده روزانه - باکتری ها و ذرات غذا روی مسواک باقی میمانند پس اطمینان حاصل کنید که هر سه ماه یکبار مسواک خود را تغییر می دهید.

عمر هر مسواک چقدر است؟

نحوه استفاده از مسواک و اشتباهات مسواک زدن

2. دندان هایتان را به اندازه کافی مسواک نمی کنید :

دو دقیقه زمان لازم برای مسواک زدن دندان است ؛ زمان مسواک کردن یک فرد تنها 45 ثانیه است. مسواک زدن کمتر از 2 دقیقه مانع جذب فلوراید موجود در خمیر دندان به دندان میشود و با کوتاه کردن زمان مسواک زدن ، دندان ها تمیز نمیشوند.

اغلب قسمت هایی از دهان نادیده گرفته میشود ؛ممکن است روی دندان سفید و مرواریدی باشد - اما در مورد دو طرف دندان و یا پشت دندان شرایط چگونه است؟ میتوانید از مسواک برقی استفاده کنید یا گوشی یا تایمر خود را روی 2 دقیقه تنظیم کنید ؛فقط مطمئن شوید تا 2 دقیقه مسواک بزنید.

نحوه صحیح مسواک زدن

اشتباهاتی در مسواک زدن روزانه

3. پس از مسواک زدن دهان خود را با آب بشویید :

بله بعد از مسواک زدن دندان خود را با آب بشوید ، شما می توانید خمیر دندان را بیرون بریزید ، اما لحظه ای که آب وارد مخلوط می شود - کارایی فلوراید را از بین میبرد.برخی از شما از روی عادت دهان را شستشو میدهید از محلول شستشوی دهان استفاده کنید که حاوی فلوراید به جای آب است ، حداقل نیم ساعت بعد از مسواک زدن آب یا مایعات بنوشید.

شستن دهان بعد از مسواک

اشتباهات مسواک زدن و شستن دهان و دندان

اشتباهاتی که در مسواک زدن اتفاق می افتد!

4. نگهداری مسواک در توالت

همه ما احتمالا این اشتباه را مرتکب شده ایم :

طبق مطالعه ای نگهداری مسواک در توالت آن را آلوده می کند. حتی مدفوع انسان هم روی آن پیدا شده است. چطور این اتفاق می افتد؟ از آنجا که شما آن را در توالت خود نگهداری می کنید. هنگامی که سیفون را میکشید ، محتویات کاسه توالت در تمام جهات اسپری می شود ؛

اگر شما حمام خود را با دیگران به اشتراک بگذارید مخصوصا با بچه ها احتمال آلودگی بیشتر است. قرار دادن درب روی مسواک شما باعث کاهش این مشکل می شود مسواک خود را در جای دیگری قرار دهید مثل داخل کابینه دارویی خود.

نگهداری از مسواک

اشتباهات مسواک زدن و نحوه نگهداری آن

5. استفاده از نخ دندان :

نخ دندان حداقل یک بار در روز مورد نیاز است تا پلاک بین دندان های خود را حذف کنید ، جایی که مسواک شما نمی رسد. پلاک که از طریق مسواک زدن برداشته نمی شود و به رسوبات سخت تبدیل می شود ، بهترین مکان برای رشد باکتری است.سخت ترین قسمت شروع کردن است پس برای رفع این سختی حداقل یک دندان را نخ بزنید هنگامی که با یک دندان شروع کنید ، راحت تر بقیه را نخ میکنید.

فواید نخ دندان برای دهان

اشتباهات مسواک زدن و نحوه کشیدن نخ دندان

اشتباهات مسواک زدن

6. بعد از مسواک زدن زبان را نشستن :

زبان خود را تمیز کنید تا از بوی بد دهان و باکتری خلاص شوید ؛ از یک اسکراب شستشوی دهان استفاده کنید یا مسواکی را تهیه کنید که زبان شویه دارد.حتی می توانید از خود مسواک برای شستشوی زبان استفاده کنید ، به خوبی زبان شویه عمل نمی کند اما نتیجه بخش است.

7. استفاده از مسواک سخت و سفت :

اگر موی مسواک خیلی سفت باشد به لثه آسیب میزند از مسواک نرم استفاده کنید ، هدف از مسواک زدن تمیز کردن باقی مانده غذا از دندان است نه برق انداختن آن. استفاده از مسواک سخت یا متوسط به مینای دندان آسیب می رساند و آن را حساس می کند.

8. استفاده اشتباه از مسواک :

نحوه درست مسواک زدن به شکل دایره ای است ، به عقب و جلو حرکت نکنید ؛ حرکت دایره ای مناسب ترین و بهترین حالت تمیز کردن است.

دایره ای مسواک بزنید

اشتباهات مسواک زدن چه هستند؟

موارد دانستنی و اشتباهات هنگام مسواک زدن

9. مسواک زدن در زاویه اشتباه :

همیشه باید مسواک را در زاویه 45 درجه نگه دارید و به حالت دایره ای مسواک بزنید با این روش به راحتی لثه و دندان های بالای را نیز می توانید مسواک بزنید.

10. مسواک زدن یک منطقه :

مسواک زدن کاری است که از روی عادت انجام می دهیم اما بعضی نقاط را مسواک نمی زنیم. الگوی مسواک زدن خود را تغییر دهید و همه نقاط را مسواک کنید ؛ استفاده از مسواک برقی کار را برای شما راحت می کند ، فقط باید آن را در جهات مختلف تکان دهید.

درست مسواک بزنید

اشتباهات مسواک زدن را بدانید!

11. مسواک زدن بیش از دو بار در روز :

نیازی نیست بیش از دو بار در روز مسواک بزنید ؛ بعضی افراد فکر می کنند ایرادی ندارد 3 یا 4 بار در روز مسواک بزنند ، معمولا بعد از هر وعده غذایی. مسواک بیش از 2 بار می تواند به لثه و مینای دندان آسیب برساند.

چند دقیقه بعد از غذا باید مسواک بزنید؟

خیلی افراد بعد از خوردن غذاهای اسیدی برای مسواک زدن صبر نمی کنند ؛ بعد از خوردن غذا PH دهان کاهش میابد و مسواک زدن موجب می شود اسید به راحتی وارد مینای دندان شود. حداقل 30 دقیقه باید صبر کنید و بعد مسواک بزنید.

حداقل 3 هفته زمان می برد تا عادت های جدید را یاد بگیرید ، هر هفته یک تغییر را در مسواک زدن خود ایجاد کنید به این روش تغییر را احساس خواهید کرد.

کی مسواک بزنیم؟

کنار گذاشتن اشتباهات در زمان مسواک زدن

مراجعه منظم به دندان پزشکی و اجتناب از این اشتباهات سلامت لثه و دندان های شما را تضمین می کند.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن