ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، درمان آبسه دندان با نشاسته و درمان آبسه دندان با نشاسته و درمان آبسه دندان با طب سنتی و درمان آبسه دندان با دارو و روش ترکاندن آبسه دندان در خانه و ترکاندن آبسه دندان با سوزن و درمان فوری آبسه دندان و ایا نشاسته برای عفونت خوب است و درمان آبسه دندان با جوش شیرین در نم نمک.

درمان عفونت و آبسه دندان با نشاسته در طب سنتی

از جمله امراض شایع دهان و دندان ، عفونت و آبسه دندان است که به علت عفونت موجود در ریشه دندان یا بین دندان و لثه به وجود می آید.روش ها و دارو های متعددی برای درمان آن وجود دارد که در این میان ، روش های درمان خانگی آبسه دندان مانند استفاده از نشاسته روش بسیار پرکاربرد و موثری است.درمان عفونت و آبسه دندان با نشاسته در طب سنتیدرمان عفونت و آبسه دندان با نشاسته در طب سنتی

به طور معمول تجمع عفونت و باکتری در ریشه و یا لثه اطراف دندان که منجر به تورم و درد می شود را آبسه می گویند. در حقیقت چرکی که در اثر پوسیدگی دندان ها در اطراف آن به وجود می آید باعث ایجاد ناراحتی در لثه ها ، کانال هایی که ریشه دندان در آن ها قرار دارد و مغز استخوان دندان ها خواهد شد.

روش استفاده از نشاسته برای درمان آبسه دندان

برای این که بتوانید با نشاسته عفونت دندان خود را درمان نمایید ابتدا 2 قاشق چای خوری پودر نشاسته را در نصف لیوان آب ولرم حل کنید. همچنین برای تاثیر بیشتر یک قاشق چای خوری شکر نیز می توان به این محلول اضافه کرد. سپس این محلول را بر روی دندان مورد نظر قرار داده و 10 دقیقه منتظر بمانید. این کار را چندین مرتبه انجام دهید تا عفونت به طور کامل از دندان خارج شود.

درمان عفونت و آبسه دندان با نشاسته در طب سنتی

نشاسته چگونه باعث درمان آبسه دندان میشود؟

وجود ترکیبات خاص موجود در نشاسته و نیز طبیعت خنک این گیاه ، (طبع نشاسته) آن را به ماده مفید برای درمان عفونت دندان و لثه تبدیل کرده است. در حقیقت نشاسته با کشیدن چرک دندان از مجرا های متصل به دندان باعث تخلیه شدن چرک از دندان و لثه ها خواهد شد.

معرفی چند روش درمان آبسه دندان با نشاسته

1. نشاسته و آب لیمو برای درمان آبسه دندان

دو قاشق چای خوری نشاسته را با یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط و به صورت خمیر درآورید. سپس آن را بر روی دندان عفونی قرار داده و به مدت 10 تا 15 دقیقه منتظر بمانید تا چرک موجود در دندان به وسیله این خمیر تخلیه گردد. وجود آب لیمو به همراه نشاسته علاوه بر تخلیه چرک دندان ، باعث ضدعفونی شدن محل آبسه نیز خواهد شد.

2. ترکیب نشاسته و سرکه سیب برای آبسه دندان

استفاده از ترکیب نشاسته با سرکه سیب نیز منجر به درمان آبسه دندان خواهد شد. برای این کار کافیست مقدار کمی نشاسته را با سرکه سیب به صورت خمیر در آورده و بر روی دندان مبتلا به آبسه قرار دهید ، سپس چند دقیقه منتظر بمانید تا چرک به خوبی تخلیه شود. این کار را 2 یا 3 بار در روز انجام دهید.

3. ترکیب نشاسته و عسل برای درمان عفونت دندان

یکی از روش های درمان آبسه دندان با نشاسته ، مخلوط کردن مقداری پودر نشاسته به همراه آب و عسل است. این ترکیب را دو الی سه بار در روز بر روی محل دندان مورد نظر قرار داده و چند دقیقه منتظر بمانید. عسل ماده ای مفید برای درمان عفونت است که ترکیب آن با نشاسته تاثیری دو چندان برای درمان این عارضه دارد.

4. درمان آبسه دندان با نشاسته و آب سیر

از آنجایی که یکی از خواص سیر خاصیت آنتی بیوتیکی و ضد التهابی فوق العاده آن است ، ترکیب سیر با نشاسته ماده ای طبیعی و مفید برای درمان آبسه دهان و دندان به وجود می آورد. برای این منظور چند حبه سیر را رنده کرده و آب آن را خارج نمایید سپس آن را با مقداری نشاسته مخلوط کرده و بر روی آبسه دندان قرار دهید. این مخلوط علاوه بر جلوگیری از گسترش عفونت به تسکین درد نیز کمک می کند.

نشاسته موجود در سیب زمینی برای درمان عفونت دندان

یکی از مواد طبیعی برای از بین بردن آبسه و عفونت دندان سیب زمینی است. سیب زمینی به دلیل داشتن نشاسته باعث کاهش تورم ناشی از عفونت در دهان خواهد شد. برای استفاده از خواص نشاسته موجود در سیب زمینی برای درمان آبسه مقداری سیب زمینی رنده شده را بر روی دندان مورد نظر قرار داده و این کار را دو یا سه بار در روز تکرار نمایید.

درمان عفونت و آبسه دندان با نشاسته در طب سنتی

توصیه های مفید پیشگیری و درمان آبسه دندان

اگرچه نشاسته ماده ای مفید و ارزشمند برای درمان عفونت لثه و دندان است ، اما توصیه می شود که در کنار استفاده از این ماده مفید موارد زیر را نیز برای تسریع درمان آبسه دندان با نشاسته مد نظر داشته باشید :

قبل از استفاده از نشاسته برای درمان آبسه دندان محیط دهان و دندان های خود را با مسواک و خمیر دندان مناسب تمیز نمایید.

بهتر است در طول شبانه روز حداقل یک بار از نخ دندان استفاده کنید.

استفاده از محلول پراکساید و دهانشویه های مناسب نیز راهی دیگر برای از بین بردن باکتری ها و جلوگیری از افزایش عفونت های موجود در دهان و دندان است.

بهتر است عمل مسواک زدن را 30 دقیقه قبل یا بعد از خوردن غذا انجام دهید.

در هر سال دو مرتبه برای بررسی پوسیدگی و خرابی دندان ها به دندانپزشک مراجعه کرده تا پوسیدگی ها در مراحل اولیه درمان و از گسترش آن ها جلوگیری به عمل آید.

خوردن شیرینی جات مصنوعی را به حداقل برسانید و به جای آن مصرف بیشتر میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

برای جلوگیری از ایجاد عفونت ، مسواک خود را هر سه یا چهار ماه تعویض نمایید.

از مصرف دخانیات و قلیان که یکی از عوامل مهم در ایجاد پوسیدگی و خرابی دندان ها هستند ، به طور کل پرهیز نمایید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن