ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، علت نعوظ صبحگاهی و علت بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح و علت زود شل شدن نعوظ و اختلال نعوظ در آقایان 3 علت دارد و التم زود راست میشه نی نی سایت و علت نعوظ ناخواسته مردان در خواب و پسرا چه موقع راست میکنن و علت دست زدن مردان به التشان و التم همیشه راسته و چگونه وقتی راست کردیم تابلو نکنیم در نم نمک.

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

نعوظ صبحگاهی که اسم علمی آن توماسنس آلت تناسلی در هنگام خواب (NPT) است ، یک اتفاق معمول برای بسیاری از پسران و آقایان است. گاهی اوقات ، مردان ممکن است با حالت نعوظ آلت تناسلی (بلند شدن آلت تناسلی) از خواب بیدار شوند.علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبحعلت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

این مساله بیشتر در مردان جوان شایع است ، اگر چه مردان در هر سنی ممکن است نعوظ صبحگاهی را تجربه کنند. بسیاری از افراد تصور می کنند که نعوظ صبحگاهی نشانه تحریک جنسی است ، اما همیشه هم این طور نیست.

نعوظ صبحگاهی به احتمال زیاد واکنشی است که بدن شما نسبت به یکی از چندین اتفاق طبیعی نشان می دهد.

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

علت نعوظ صبحگاهی چیست؟

دلیل رخ دادن نعوظ صبحگاهی احتمالا به چند عامل بستگی دارد. طبق نظریه برخی از پزشکان ، دلائلی وجود دارد که باعث می شود مردان هر از گاهی صبح ها با حالت نعوظ از خواب بیدار شوند. ولی هیچ یک از این نظریه ها به صورت ملموس و با شواهد پزشکی اثبات و پشتیبانی نشده اند.

به این نظریه ها در ادامه مطالب از سایت نم نمک اشاره شده است :

تحریک جسمی

اگرچه چشمان شما بسته است و شما در خواب هستید ، ولی بدن شما هنوز از آنچه در اطراف شما رخ می دهد آگاه است.

اگر شما به طور تصادفی آلت خود را لمس کنید و یا شریک زندگی شما به طور تصادفی در خواب آلت شما را لمس کند ، ممکن است تحریک شوید و دچار نعوظ شوید. بدن شما تحریک را حس می کند و با نعوظ به آن واکنش نشان می دهد.

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

شیفت های هورمونی

در هنگام صبح و در زمانی که از خواب بیدار می شوید ، سطح تستوسترون شما در بالاترین حد ممکن است.

و این سطح درست بلافاصله در حین بیدار شدن (که چشم ها سریع حرکت می کنند و به اصلاحا به آن مرحله REM در خواب می گویند) است.

افزایش این هورمون به تنهایی می تواند برای رخ دادن حالت نعوظ کافی باشد ، حتی در صورت عدم تحریک جسمی. با افزایش سن در مردان و در سنین بین 40 تا 50 سالگی ، سطح طبیعی تستوسترون کاهش می یابد.

با کاهش این سطح ، ممکن است نعوظ صبحگاهی نیز کاهش یابد.

ریلکس کردن مغز

در طی مدت زمانی که بیدار هستید ، بدن شما برای سرکوب کردن نعوظ ، هورمون هایی را آزاد می کند و در زمانی که خواب هستید ، بدن شما هورمون های کمتری از این مدل را آزاد می کند.

این واقعیت را با دلایل دیگری که ممکن است باعث شود تا نعوظ در خواب را تجربه کنید ترکیب کنید و ببینید که احتمال رخ دادن نعوظ چقدر بیشتر می شود.

می توان گفت که چیزی که کاملا واضح و مشخص است این است که چه چیزی باعث نعوظ صبحگاهی نمی شود. به عنوان مثال ، نیاز به دفع ادرار باعث ایجاد نعوظ صبحگاهی نمی شود.

برخی از افراد بر این باورند که نعوظ صبحگاهی باعث می شود که آنها در خواب ادرار نکنند ، ولی این یک باور کاملا غلط است. همچنین نعوظ صبحگاهی همیشه نشانه تحریک جنسی نیست.

در بسیاری از موارد ، نعوظ صبحگاهی به وسیله رویا پردازی یا تفکرات جنسی و سکسی ایجاد نمی شود.

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

چه افرادی دچار نعوظ صبحگاهی می شوند؟

مردان در هر سنی ممکن است نعوظ صبحگاهی را تجربه کنند. رخ دادن این مساله در هر سنی نشان دهنده سلامتی فرد است و نشانه عملکرد صحیح خون و سیستم عصبی در آلت تناسلی مرد و اطراف آن است.

پسران در سنین 6 تا 8 سالگی نیز ممکن است نعوظ صبحگاهی را تجربه کنند. این مساله همچنین ممکن است در مردان 60 تا 70 ساله نیز رخ دهد.

با شروع بروز مشکلات ED (اختلال نعوظ) ، رخ دادن نعوظ صبحگاهی کمتر خواهد شد و این نوع مشکلات (مشکلات اختلال نعوظ) با افزایش سن بیشتر می شوند.

مردان ممکن است هر شب بین سه تا پنج بار نعوظ را تجربه کنند. نعوظ هیچ ربطی به آنچه که در خواب می بینید ندارند و ممکن است تا 30 دقیقه و یا حتی بیشتر هم طول بکشد.

بعضی از مردان حتی ممکن است نعوظ را تا دو ساعت در طول خواب تجربه کنند. در اغلب اوقات ، حالت نعوظ تا چند دقیقه پس از بیدار شدن از بین می رود.

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

اگر نعوظ صبحگاهی برای شما اتفاق نیوفتد ، نشانه چیست؟

هنگامی که با نعوظ صبحگاهی از خواب بیدار می شوید ، این نشانه سلامت گردش خون و سلامت اعصاب در آلت تناسلی شما است.

رخ دادن نعوظ صبحگاهی همچنین می تواند نشان دهنده این باشد که شما از نظر جسمی و در هنگام بیداری قادر به نعوظ و حفظ این شرایط هستید.

اگر نعوظ صبحگاهی دیگر برای شما اتفاق نیوفتاد و متوجه شدید که در هنگام بیدار شدن از خواب حالت نعوظ ندارید ، این مساله می تواند نشانه اولیه یک مشکل پزشکی زمینه ای باشد.

به احتمال زیاد ، این مساله می تواند نشانه ای از اختلال نعوظ جسمی (ED) باشد. ممکن است اتفاقی در بدن شما رخ داده باشد که از تامین خون کافی یا عصبی برای عملکرد نعوظ مناسب جلوگیری کرده باشد.

اگر شرایط ذکر شده در زیر را داشته باشید ، احتمال اینکه اختلالات نعوظ را تجربه کنید بیشتر است :

  • اگر اضافه وزن داشته باشید
  • اگر مبتلا به فشار خون بالا باشید
  • اگر سطح کلسترول شما بالا باشد
  • اگر مبتلا به دیابت باشید
  • اگر افسردگی داشته باشید

برخی از معلولیت های جسمی نیز ممکن است احتمال بروز اختلالات نعوظ را افزایش دهد.

مصرف برخی از داروها نیز ممکن است بر توانایی شما در تجربه نعوظ صبحگاهی تاثیر بگذارد.

مصرف مسکن ها و برخی داروهای ضد افسردگی ممکن است از بروز اختلالات نعوظ جلوگیری کنند.

ممکن است با افزایش سن ، نعوظ صبحگاهی کمتر رخ دهد.

ولی اگر جوان هستید و نعوظ صبحگاهی را تجربه نمی کنید یا نعوظ شما ناگهان متوقف می شود ، ممکن است زمان مراجعه به پزشک باشد!

علت نعوظ صبحگاهی و بلند شدن دستگاه تناسلی در صبح

چه موقع نیاز به مراجعه به پزشک است؟

تجربه کردن نعوظ صبحگاهی نشانه سلامتی است و نیازی نیست که برای آن به پزشک مراجعه کنید. با این حال ، در صورتی که دو وضعیت ذکر شده در زیر را داشتید ، حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید :

دیگر نعوظ صبحگاهی را تجربه نکنید

اگر شما اغلب نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنید و اکنون اصلا آن را تجربه نمی کنید و یا نعوظ کمتری دارید ، باید با پزشک خود صحبت کنید.

اگر چه کمتر شدن نعوظ صبحگاهی با افزایش سن یک مساله کاملا طبیعی است ، ولی قطع شدن یک دفعه این مساله می تواند نشانه وجود یک مشکل پزشکی و اساسی باشد.

اگر نعوظ را همراه با درد تجربه می کنید

بیشتر نعوظ های صبحگاهی ظرف 30 دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب برطرف می شوند. اگر نعوظ شما بعد از بیدار شدن بیش از یک ساعت طول کشید و یا اگر دردناک شد ، باید برای ملاقات با پزشک خود وقت بگیرید.

وقتی صحبت از نعوظ صبحگاهی می شود ، مشخص کردن اینکه تجربه کردن این حالت به چه مقدار لازم است ، سخت می شود! بعضی از مردان هر روز نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنند.

برخی از مردان فقط کمتر از یک بار در هفته این حالت را تجربه می کنند. در طول معاینه جسمی سالیانه ، با پزشک خود در مورد اینکه چقدر و چند بار نعوظ صبحگاهی را تجربه می کنید صحبت کنید.

اگر به اندازه کافی آن را تجربه نمی کنید ، ممکن است پزشک در صدد تشخیص یک دلیل برای شما تلاش کند.

آیا نعوظ صبحگاهی با اختلال نعوظ ارتباط دارد؟

ما می دانیم که اختلال نعوظ چند عاملی است و موارد زیادی بر روی آن تأثیر می گذارند. عملکرد عصبی کاهش یافته ، مسائل عروقی و مسائل آناتومیکی یا ساختاری گاهی باعث اختلال در نعوظ می شوند.

علاوه بر همه این دلایل جسمی ، گاهی دلایل روانی نیز وجود دارد. گاهی اوقات تعیین علت ایجاد آن دشواراست.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن