ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، عمر طولانی و راز و رمز عمر طولانی و عمر طولانی در اسلام و افزایش طول عمر و راز طول عمر در اسلام و چه کسانی عمر طولانی داشته اند و راز طول عمر انسان و راز جوان ماندن و عمر طولانی و عمر بیشتر و رازهای ساده برای داشتن عمر طولانی و چگونگی داشتن عمر بیشتر و طولانی و نکات مهم برای داشتن عمر زیاد را در نم نمک مشاهده نمایید.

چه افرادی عمر طولانی داشته اند؟

عمر طولانی نیازمند تعهد داشتن به یک سبک زندگی سالم است. نتایجی که افراد در قرن 21 به آن دست پیدا کرده اند ، هم این موضوع را به اثبات رسانده است. علمی که توانسته است از عادت های مربوط به سبک زندگی پرده برداری کند ، می تواند طول عمر افراد را نیز افزایش دهد. برای داشتن سبک زندگی سالم و عمر طولانی در این بخش از سلامت نم نمک با نم نمک همراه باشید.چه کسانی زیاد عمر می کنند؟ + راز طول عمرچه کسانی زیاد عمر می کنند؟ + راز طول عمر

5 شماره مهم برای داشتن عمر طولانی

1:هر روز سر ساعت مشخص از خواب بیدار شوید تا عمر طولانی تری داشته باشید.

محققان بر روی 433268 نفر بین سنین 38 تا 73 سال مطالعه ای انجام دادند. در این مطالعه این افراد خود را کاملا صبح گرا ، نیمه صبح گرا ، کاملا عصرگرا یا نیمه عصرگرا می دانستند. سلامت آن ها به مدت 6 سال و نیم زیر نظر بود و علت مرگ آن ها هم با مدارک پزشکی به ثبت رسید.

محققان بعد از توجه به موضوع سن و جنسیت ، مصرف سیگار ، شاخص توده بدنی ، میزان خواب و دیگر متغیرها به این نتیجه رسیدند که افراد کاملا صبح گرا و کاملا عصر گرا 10 درصد احتمال مرگ بیشتری به دلایل مختلف دارند. در واقع هر گونه سحرخیزی یا عصرگرایی کامل می تواند عامل افزایش دهنده احتمال مرگ باشد.

عمر طولانی

شب زنده دارها تقریبا دو برابر احتمال بیشتری نسبت به افراد سحرخیز برای اختلالات فیزیولوژیکی دارند ، علاوه براین 30 درصد بیشتر در معرض دیابت هستند.

خطر بیماری تنفسی 23% و خطر بیماری های گوارشی برای این افراد 22 درصد بالاتر است. اختلالات گوارشی شامل وضعیت هایی مثل یبوست ، سندروم روده بی قرار ، بواسیر ، فیستول ، عفونت مقعدی ، بیماری دیورتیکولی ، کولیتیس ، پولیپ روده و سرطان هستند.

بر اساس مطالعات انجام شده و طبق گفته کریستین ال نوتسون ، پروفسور نورولوژی ، بخشی از شب زنده دار بودن به ژنتیک مربوط است ، اما افراد می توانند آن را تنظیم کنند.

نوتسون در این زمینه می گوید :بهتر است به تدریج و با تمرین ، خود را به زودتر خوابیدن عادت دهید.

قبل از خواب با گوشی تلفن همراه کار نکنید تا بتوانید خودتان را از شب زنده داری نجات دهید.

اگرچه دلایل مختلفی برای افزایش مرگ و میر وجود دارد که هنوز ناشناخته باقی مانده است ، اما انسان ها باید بدانند که شب زنده داری می تواند نتایج زیادی روی سلامت آن ها داشته باشد.

داشتن عمر طولانی

2:اجتناب از مصرف دخانیات

همیشه و همه جا با بیان عوارض مصرف دخانیات به ترک سیگار تاکید شده است و قطعا همه شما میدانید که این عادت مخرب چطور جسم و روح فرد مصرف کننده را دچار آسیب می کند پس با ترک آن برای همیشه به سمت زندگی سالم تر و عمر طولانی تر بروید.

برای داشتن عمری طولانی

3:کاهش وزن و تناسب اندام

از عوارض کاهش وزن همین بس که عامل ابتلا به بیماری های کشنده قلبی و عروقی است و چنانچه می دانید حملات قلبی یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر در جهان است پس برای مصون نگه داشتن خود از این عامل مرگ برای کاهش وزن و عمر طولانی تر اقدام کنید.

عمر طولانی داشتن

4:انجام حرکات ورزشی حداقل یک ساعت در هفته

ورزش تمام اعضای جسم و اجزای روح تان را به سمت سلامت بیشتر سوق می دهد و شما را از عوامل بیماری زا دور خواهد کرد پس علاوه بر دریافت اثرات نشاط آور ورزش برای افزایش طول عمر سالم خود ورزش کنید.

طول عمر

5:پیاده روی و یا دوچرخه سواری به مدت 40 دقیقه در روز

تحقیقات انجام شده بر روی 20721 مرد اهل سوئد در سنین بین 45 تا 79 سال به مدت 11 سال نشان داده است که 4 مرد از 5 مرد با دنبال کردن این نوع سبک زندگی از حملات و سکته های قلبی در امان بوده اند.

مردانی که از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کردند ، در رژیم غذایی خود مواد غذایی سالم به خصوص سبزی و میوه جات قرار دادند و مهمتر از همه ورزش و پیاده روی انجام داده اند تا 35 درصد از بیماری ها و خطرات جدی سلامتی به دور مانده اند.

داشتن طول عمر زیاد

 

بنابراین برای داشتن زندگی سالم و عمر طولانی باید خواب مناسب ، خودداری از مصرف دخانیات ، تناسب اندام و ورزش مناسب را در برنامه روزانه خود قرار دهیم.

 

راه کارهایی برای خوابیدن

اگر نمی توانید در ساعات اولیه شب بخوابید و صبح هم دیر بیدار می شوید ، راهکارهای ساده ای برای رفع این مشکل وجود دارد که که برخی از آن ها عبارتند از :

- برای این که روتین خواب خود را بهبود ببخشید ، اول از همه ساعت خواب خود را منظم کنید. این کار شما باعث برنامه ریزی مغز و تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن برای خواب و بیداری در ساعت مشخص می شود.

- طبق مطالعات انجام شده ، بیشتر جوانان به 6 الی 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارند. با تمرین و بیدار شدن در این محدوده ساعت ، می توانید یک برنامه منظم خواب داشته باشید.

- بسیار مهم است که سعی کنید هر روز سر یک ساعت از خواب بیدار شوید. متخصصان در این زمینه می گویند:شاید ایده خوبی باشد که بعضی از شب ها ساعت خواب خود را عقب بیندازیم ، اما انجام چنین کاری قطعا باعث بهم زدن روتین خواب می شود و به مرور برای سلامتی مضر خواهد بود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن