ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، نگهداری سگ و بیماری و آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود و آیا موی سگ باعث بیماری میشود؟ و حکم نگهداری سگ در خانه و نگهداری سگ در خانه از نظر پزشکی و نظر آیت الله خامنه ای در مورد نگهداری سگ و فواید نگهداری سگ و فواید و مضرات سگ خانگی و نگهداری سگ در حیاط و نگهداری سگ مریض در نم نمک.

آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

یکی از مضرات نگهداری سگ ، امکان بروز آلرژی و حساسیت می باشد. این موضوع نه تنها برای انواع نژاد های سگ ، بلکه برای تمام حیوانات خانگی نظیر گربه ، پرندگان و … صدق می کند. دقت داشته باشید که این موضوع برای همه اتفاق نمی افتد. معمولا افراد حساس و دارای زمینه آلرژی در معرض این آسیب ها قرار می گیرند.آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

مثلا : افرادی که دارای مشکلات تنفسی و آسم هستند می توانند به موی حیوانات خانگی و یا پر پرندگان نیز حساسیت نشان دهند. گاها ادرار و مدفوع حیوانات هم موجب بروز حساسیت های مختلف و آسیب به این افراد می شود.

عوامل بیمار زای سگ در خانه

ریزش مو در سگ

سگ ها به طور طبیعی ریزش مو دارند. حیوانات به طورمعمول موهای قدیمی خود را از دست می دهند و موهای جدید شروع به رویش می کنند. این یک روند طبیعی برای آن ها است اما برخی از آن ها ریزش مو زیادی دارند.

وقتی شما یک سگ را در منزل خود نگهداری می کنید ، در همه جا موی آن ها را پیدا خواهید کرد! مقدار ریزش بستگی به نژاد سگ دارد. این موضوع ممکن است گاهی اوقات ، خصوصا در زمستان ها ، شما را آزار دهد ، زیرا موی آن ها بیشتر روی لباس ها و کت های پشمی می چسبد. همچنین ممکن است کفش ها ، لباس ها و خانه شما را کثیف کند. شما باید خیلی بیشتر از قبل منزل خود را تمیز کنید.

آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

مو و کرک ریخته شده حتی در خواب شما را آزار خواهد داد. ممکن است این حرف اغراق باشد ، اما باید با واقعیت روبرو شد. اگر از تماشای یک نژاد خزدار با موهای بلند لذت می برید ، حتما باید ریزش موی آن را نیز قبل از خرید آن در نظر داشته باشید. ریزش مو در سگ یکی دیگر از مضرات نگهداری سگ در خانه است.

نظافت منظم

سگ ها دوست دارند آزادانه استراحت کنند. داشتن حیوان خانگی به این معنی است که شما ، وقت شما و خانه شما کاملا تحت سلطه آن قرار خواهد گرفت. اما شما می توانید از این مشکلات پیشگیری کنید. یکی از موارد پیشگیری و برای کمک به حل این مسئله ، نظافت منظم سگ است.

اگر به طور منظم از یک چنگک یا ابزار تمیزکننده خز استفاده کنید ، موها و خزهای کمتری را در اطراف خود خواهید دید. این ابزارها را می توانید به راحتی از فروشگاه حیوانات خانگی یا از طریق اینترنت خریداری کنید. در غیر این صورت از مضرات نگهداری سگ در خانه در امان نخواهید بود!

بهداشت سگ

حمام منظم برای دور نگه داشتن حیوانات خانگی از آلرژی و بیماری ضروری است؛ اما این کار خیلی راحت به نظر نمی رسد. زیرا معمولا از حمام متنفر هستند و از آن فرار می کنند. همچنین ، آن ها تا وقتی که آموزش های لازم را نبینند ، در هر جای خانه مدفوع خواهند کرد؛ بنابراین باید آماده باشید تا مدام در حال تمیز کردن خانه باشید. تمیز کردن مداوم منزل از دیگرمشکلات نگهداری سگ می باشد.

آموزش

شما باید سگ خود را به درستی آموزش دهید. آموزشی که مدنظر است ، آموزشی فراتر از توانایی های آن ها نیست بلکه آموزشی است که آن ها به راحتی و البته با تکرار فراخواهند گرفت.

آموزش دستورات اساسی مانند نشستن ، آمدن ، ماندن ، رفتن و غیره به برخی از سگ ها آسان است. درحالی که برای بعضی از آن ها این گونه نیست! فراگیری این دستورات و مدت زمان یادگیری سگ به نژاد سگ بستگی دارد.

آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

آموزش سگ مشکلات خاص خودش را دارد که می تواند از مضرات نگهداری سگ در خانه باشد.

پیاده روی منظم

شما باید اطمینان حاصل کنید که سگ شما روزانه به میزان لازم پیاده روی می کند ، غذای مناسب و ورزش منظم دارد. اگر برنامه روزانه ای نداشته باشید و مطابق روال عمل نکنید ، احتمال دارد تنبل و ضعیف شوند!

شما باید درباره نیازهای ورزشی و سطح انرژی نژاد سگ خود اطلاعات کافی داشته باشید و مطمئن باشید که حتما این نیازها برآورده می شوند. وقت و انرژی گذاشتن برای سگ می تواند از مشکلان نگهداری سگ باشد.

وابستگی روحی شدید به سگ

یکی از بزرگ ترین مضرات نگهداری سگ در خانه وابستگی روحی شدید به آن است. از نظر روحی از دست دادن سگ برای صاحب آن یک اندوه بزرگ است. داشتن یک حیوان خانگی ممکن است معایب زیادی داشته باشد. هنگامی که صاحب یکی از آن ها شدید و برحسب اتفاق آن از دست بدهید ، دچار غم وناراحتی زیادی می شوید!

از دست دادن حیوان خانگی آسان نیست و به شما صدمه می زند. ممکن است چنان به سگ خود وابسته باشید که نتوانید درد دوری آن را تحمل کنید.

انبوهی از مدفوع

وقتی یک سگ تربیت نشده را بخرید ، انبوهی از مدفوع و ادرار در منزل خود مشاهده می کنید . وجود سگ در خانه همانند داشتن یک کودک نوپا در خانه است.

این امر به خصوص اگر اجازه دهید سگ در خانه بخوابد یا تا زمانی که سگ آموزش های لازم را ببیند ، اجتناب ناپذیر خواهد بود. در چند هفته اول ، با نزدیک شدن به اتاق نشیمن ، رایحه تند دیگر جای تعجب نخواهد داشت. تکه های کوچک بدبو که در سطح کف اتاق نشیمن شما پراکنده شده اند ، نیز یک منظره معمولی خواهد بود.

آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

مدفوع سگ

مدفوع سگی سمی است و حتی به عنوان کود نیز قابل استفاده نیست. همچنین می تواند حامل بسیاری از باکتری ها و بیماری ها باشد. اگر می خواهید باردار شوید ، حفظ سلامتی خود و همسرتان از ضروریات است. بنابراین تمیز کردن و ضدعفونی کردن منظم خانه بسیار حیاتی است.

خوشبختانه ، این مشکل ناامیدکننده نیست و با مدیریت و دفع صحیح پسماندها و البته آموزش قابل حل است. اطمینان حاصل کنید که خوراکی هایی برای تشویق سگ خود در حین آموزش تهیه کنید.

لیس زدن سگ

اگر علاقه مند به نگهداری سگ هستنید باید انتظار چندین تن از آب دهان سگ را داشته باشید. لیس زدن سگ ممکن است یکی از مشکلات نگهداری از سگ محسوب شود. بعضی ها این را نفرت انگیز می دانند ، اما این چیزی است که اکثر صاحبان سگ ها به آن عادت کرده اند. سگ ها به طورکلی موجودات شیرینی هستند. لیسیدن فقط یکی از روش های مختلف نشان دادن عشق سگ شماست.

این افسانه وجود دارد که دهان سگ تمیزتر از دهان انسان است. این جمله به معنای واقعی نیز تنها یک افسانه است. آیا واقعا امکان دارد که هر چیزی که بتواند بدن و دستگاه تناسلی خود را لیس بزند ، امکان دارد دهانی تمیز داشته باشد؟ پس این موضوعی است که باید به آن فکر کنید.

باکتری های موجود در دهان سگ

ظاهرا دهان یک سگ پر از باکتری و عفونت است که می تواند از سگ به انسان انتقال یابد و بالعکس. بااین حال ، توجه داشته باشید که بیشتر بیماری های تنفسی انسان توسط ویروس ها ایجاد می شود و نه باکتری! هم چنین بیشتر ویروس ها مختص گونه های خاصی هستند. بااین وجود باز هم آب دهان سگ می تواند از مشکلات نگهداری سگ در خانه باشد.

آیا نگهداری سگ در خانه باعث بیماری می شود؟

شوره سر

مراقب شوره سر سگ خود باشید. روی موی حیوانات اهلی پوست های ریزی به طور میکروسکوپی وجود دارد ، پوست ریخته شده توسط این حیوانات می توانند در همه جا پخش شده و بچسبند. این ذرات ممکن است برای مدت طولانی در هوا مانده و توسط شما یا شخص دیگری استنشاق شوند.

این ها می توانند واکنش های آلرژیک مختلفی مانند علائم عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی مانند عطسه ، آبریزش بینی ، سرفه و خس خس ایجاد کنند.

حساسیت زایی شوره سر سگ

این ذرات همچنین می توانند باعث واکنش های پوستی مانند بثورات و خارش شوند. به عنوان یک صاحب حیوان خانگی ، نظافت منظم خانه ممکن است باعث کاهش این مواد حساسیت زا شود. اما اگر شما یا یکی از اعضای خانواده شما مبتلا به بیماری خاصی هستید ، ایده نگهداری سگ در خانه چیزی است که باید در آن تجدیدنظر کنید!

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن