ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، هدف از کمک های اولیه و هدف از کمک های اولیه چیست دفاعی دهم و در شرایط کمک های اولیه مهم ترین فرد کیست و جزوه کمک های اولیه و آشنایی با کمک های اولیه و آموزش تصویری کمک های اولیه و جزوه کمک های اولیه هلال احمر و اموزش کمک های اولیه پرستاری و کدام یک از اهداف کمک های اولیه نیست در نم نمک.

هدف از کمک های اولیه چیست؟

کمک های اولیه در برگیرنده سلسله اقدامات و مراقبت های ساده و اساسی می باشد که در زمان بروز سوانح و حوادث به نجات جان مصدوم ، کم شدن میزان عوارض و کاهش درد و رنج فرد صدمه دیده تا رسیدن به مرکز درمانی می تواند کمک فراوانی نماید.هدف از کمک های اولیه چیست؟هدف از کمک های اولیه چیست؟

هدف از کمک های اولیه

هدف از انجام اولین کمکها عبارتند از :
  • حفظ حیات و جان بیمار یا مصدوم قبل از رساندن وی به مراکز درمانی
  • جلوگیری از پیشرفت و گسترش ضایعات
  • کمک به بهبود حال بیمار تا زمان رسیدن به مرکز درمانی مجهز
  • حفظ ایمنی و سلامتی فرد یا افراد دخیل در ارائه کمکهای اولیه
  • آسیب نرساندن بیشتر به مصدوم با اجتناب از اقدامات نادرست در زمان نامناسب
  • کم کردن درد و رنج و اضطراب مصدوم یا قربانی تا زمان رسیدن به امکانات درمانی کامل

در انجام کمکهای اولیه باید اقداماتی را انجام دهید که به احتمال زیاد برای مصدوم سودمندند و نباید به صرف اینکه کاری را برای بیمار انجام داده باشید دست به انجام اقدامات نا مطمئن ببرید.

در ارائه کمکهای اولیه مناسب ، به دانش ، تجربه ، مهار تهای خود ، و دستورالعملهای ارائه شده در هر موقعیت خاص برای انجام کمکهای اولیه توجه کنید.

به عنوان مثال در بک مصدوم دارای آسیب در ستون فقرات ، هدف از انجام کمکهای اولیه رعایت اصول بی حرکتی ستون مهره و انتقال مناسب بیمار به مراکز مجهز درمانی است . قاعدتا جهت انجام این اقدامات ، احتیاج به دانش و مهارت و تجربه و همچنین وسایل ابتداییِ مطمئن است تا از آسیبهای بیشتر جلوگیری شود .مثلا در این مورد که اقدام نا مناسب میتواند موجب ناتوانی یا معلولیت دائم و حتی تهدید جان بیمار شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نظر دادن