تاثیر ترشی بر مغز و عوارض ترشی و علت سردردبعدازخوردن ترشی و فواید و مضرات ترشی و فواید ترشی و ترشی و اعصاب و خواص ترشی در طب سنتی و مصلح ترشی و ترشی و افسردگی در نم نمک.

تاثیر ترشی بر مغز و اعصاب و عوارض آن

یکی از مهم ترین عوامل حواس پرتی و کندی حافظه و حتی آلزایمر در ایران ، مصرف زیاد از حد ترشیجات است. ترشیجات طبعشان سرد و خشک است و باعث سردی مغز می شوند.تاثیر ترشی بر مغز و اعصاب + عوارضتاثیر ترشی بر مغز و اعصاب + عوارض

از قدیم گفتند “ترشی نخوری یه چیزی میشی ” پس اگر نگران کندذهنی و حواس پرتی خودتان هستید دور ترشی و ترشیجات را خط قرمز بکشید.

تاثیر ترشی بر مغز

پرهیزات ترشی خوردن

از خوردن ترشی کلم و گل کلم و هفت بیجار که همه این موارد به خودی خود نفخ ایجاد می کنند ، همراه با غذاهای نفاخ از جمله خوراک لوبیا و دیزی آبگوشت پرهیز کنید. همراهی این ترشیجات با این گونه غذاها مراتب نفخ معده و روده را فراهم می آورند.

از خوردن ترشی بادنجان (لیته) همراه با غذاهای بطیءالهضم و دیرهضم باید پرهیز کرد. از جمله این غذاها می توان کباب جگر سیاه ، ماهی ، تخم مرغ نیمرو و سایر غذاهای دیرهضم و کثیف صالح الکیموس یا ردی الکیموس را نام برد.

تاثیر ترشی بر مغز

توصیه می شود در خورشت فسنجان از اضافه کردن شکر سفید به آن که واقعاً یک اشتباه آشپزی است ، پرهیز کرده و از رب انار به عنوان مصلحش استفاده کنید. در چنین حالتی هضم و جذب و گوارش فسنجان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

از خوردن هر نوع ترشی به جز رب نارنج یا آب نارنج همراه با ماهی پرهیز شود. خوردن ترشیجات با ماهی باعث ضعف کبد و سوء مزاج کبدی شده و شرایط را برای بیماری های سیستم ایمنی از جمله MS ، ویتیلیگو (برص) ، گیلن باره و… فراهم می آورد.

از خوردن ترشیجات در شب پرهیز کنید. خوردن سرکه و ترشیجات در شب باعث دفع بیشتر کلسیم از بدن شده و موجب پوکی استخوان و ضعف اعصاب و حتی سکته های مغزی و قلبی می شود.

خوردن زیاده از حد ترشیجات در مردان باعث کاهش توان جنسی و ضعیف شدن اسپرم ها و در زنان باعث دردهای شدید ایام پریود و قاعدگی های نامنظم و دردناک می شود و در سنین بالا باعث تشدید آرتروز می شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.