ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، تقویت مغز و حافظه و بازی تقویت ذهن و تمرین تقویت مغز و تقویت حافظه بزرگسالان و برای تقویت حافظه چه بخوریم و راه های تقویت حافظه و هوش و بهترین راه برای تقویت ذهن و راه های تقویت حافظه برای درس خواندن و کتاب تقویت ذهن و تمرینات ساده برای تقویت ذهن و حافظه و راهکارهای تمرینی برای تقویت حافظه را در نم نمک مشاهده نمایید.

تمرینات ساده برای تقویت ذهن و حافظه

حافظه توانایی ذهن است که اجازه می دهد یاد بگیرید ، ارتباط برقرار کنید و فعالیت های روزانه را انجام دهید. ذهن پدیده پیچیده ایی است که اطلاعات را نگه داری و یادآوری میکند و این امکان را ایجاد می کند تا صدها کار انجام دهیم اما بعد از چندین سال توانایی کاهش می یابد. به همین خاطر افراد به سختی می توانند چیزی را به خاطر بسپارند و اطلاعات مهم را فراموش می کنند و ممکن است به تدریج به آلزایمر مبتلا شوند. اگر متوجه شدید که فراموشکار شده اید ، اکنون زمان این است که مغز خود را بیدار کنید و سعی کنید تمرین هایی را انجام دهید تا حافظه تان تقویت شود که در این قسمت از نم نمک راهکارهای تمرینی را بدین منظور به شما معرفی خواهیم کرد.بهترین تمرین خانگی برای تقویت ذهن و حافظهبهترین تمرین خانگی برای تقویت ذهن و حافظه

تقویت ذهن و حافظه با انجام تمرینات ساده

چیزهای جدید یاد بگیرید

یادگیری مرحله ای است و می توانید در طول زندگی انجام دهیم اما بیشتر اوقات از آن صرف نظر میکنید درحالیکه یکی از بهترین راه های تقویت حافظه است چون عملکرد مغز را بهبود و از بدتر شدن حافظه جلوگیری می کند. یادگیری زبان جدید مطالعه کتاب های جدید و بازی کردن واقعیت هایی است که شما را در این مورد هیجان زده میکند.

تقویت مغز و حافظه

لمس سکه تمرین جالب تقویت حافظه است

دیدن نقش به سزایی در توانایی تشخیص مغز دارد اما حس لامسه هم زیرکانه تفاوت عنصرها را نشان می دهد به همین دلیل افراد نابینا از خط بریل استفاده می کنند. برای تقویت ذهن و حافظه یک تمرین ساده و سریع این است که تعدادی سکه و پول را در آب بریزید و با حس لامسه تشخیص دهید کدام سکه مورد نظر است.

با صدای بلند کتاب بخوانید

برای تقویت حافظه با صدای بلند کتاب بخوانید. صحبت کردن و شنیدن صحبت های خودتان به مغز کمک می کند تا اطلاعات را ذخیره کنید. می توانید این تمرین را با دوست یا برای یک کودک انجام دهید یا از کتاب های صوتی استفاده کنید. این کتاب ها با افزایش قدرت تصویرسازی در شما باعث می شوند که مغز تان بهتر از همیشه کار کند.

تقویت ذهن

اطلاعات ساده را به ذهن بسپارید

نیازی به حفظ چیزهای سخت برای تقویت حافظه نیست به خاطر سپردن چیز های ساده برای تقویت حافظه کافی است سعی کنید چیزهای ساده مثل شماره تلفن ، تاریخ تولد ، لیست خرید و آدرس را در خاطر داشته باشید. هم چنین می توانید یک روز از هفته را انتخاب و مرور کنید که چه خورید و چه کار کرده اید.

هنگام رانندگی شیشه را پایین بدهید

اگر چه رانندگی در سکوت آرامش بخش است اما برای تقویت ذهن خود ، در هنگام رانندگی شیشه را پایین بدهید و بوی باران تازه را استشمام کنید و صدای پرندگان را بشنوید. مغز شما به سرعت می تواند بین چیزهایی که می بیند ، می شنود و بو می کند ، ارتباط برقرار کند که عاملی برای تقویتش خواهد بود.

تقویت حافظه

با چوب غذا بخورید

تغییر روش غذا خوردن باعث تحریک سلول های عصبی می شود و مغز عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. فعالیت هایی مثل غذا خوردن با چوب به مغز کمک می کند که جریان خون را افزایش دهد. همچنین باعث می شود که خوردن هوشمندانه داشته باشید که به گوارش بهتر و کنترل کالری های بدن کمک می کند.

نقشه ای را در ذهن ترسیم کنید

نقشه کشیدن یکی از فعالیت های ساده ذهن است و هوش را بالا میبرد. مثلا وقتی می خواهید به مکان جدید بروید نقشه آن را در ذهن ترسیم کنید و سعی کنید کم کم جزئیات رابه آن اضافه کنید.

تمرین تقویت حافظه با معما

معماهای جالبی را در ذهن نگه دارید

در گذشته معماها عملکرد قسمت های مختلف مغز را فعال می کردند به همین دلیل افراد در آن دوران این کار را به عنوان یک سرگرمی مفید انجام می دادند. برای تقویت مغز می توانید معماهایی را طراحی کنید و یا معماهای جالبی را در ذهن نگه دارید.

بعد از بیدار شدن وانیل را بو کنید

بسیاری از ما صبح ها بیدار می شویم و قهوه تازه می نوشیم و از این به بعد می توانیم روتین صبحگاهی را تغییر دهیم و چیز متفاوتی را امتحان کنیم. مثلا بوی وانیل یا گلاب. عصاره این بو ها به مدت یک هفته باعث می شود که صبح ها سرحال تر باشیم. انجام این تمرین بسیار آسان است.

جزئیات شخص مقابل را به خاطر بسپارید

با خودتان تمرین کنید و 4 مورد از جزئیات شخص مقابل را در هر جایی که می بینید ، مثل رنگ موها ، نوع کفش ها و بوی بدن او را به ذهنتان بسپارید. زمانی که در یک کافه نشسته اید ، یک نفر را انتخاب کنید و جزئیات او را در ذهنتان مرور کرده و به خاطر بسپارید.

تمرین تقویت حافظه و ذهن

وسط کارهای روزانه از گوش گیر استفاده کنید

یک جهان بدون صدا را تجربه کنید اما حتما به دیگران اطلاع دهید که این کار را انجام می دهید. روتین صبحگاهی با کمتر شنیدن صدا ها باعث می شود که مغز شما با یک اتفاق جدید روبرو شود و از راه های دیگری برای انجام وظایف روزانه استفاده کند.

دستتان را مشت کنید

برای بهبود حافظه دست راست خود را به مدت 90 ثانیه مشت کنید. این حرکت را می توانید برای دست چپ هم انجام دهید و نکات را بهتر در ذهنتان یادآوری کنید. جوانان هنگام مشت کردن دست توانایی بیشتری در یادآوری لیستی از کلمات دارند.

کار روزانه را با دستی که به آن مسلط نیستید ، انجام دهید

آیا از انجام کار روزانه با دستی که به آن مسلط نیست خسته شده اید؟ اگر چه انجام کار با دست غیرمسلط کار آسانی نیست اما تمرین خوبی برای تقویت حافظه است. فعالیتهای مثل نوشتن مسواک زدن صحبت با تلفن قاشق دست گرفتن را با دست غیر مسلط انجام دهید. اولین باری که این کار را انجام دهید ، همه چیز سخت پیش خواهد رفت اما به آرامی می توانید به این کار عادت کنید و به مغز خود تمرین دهید.

تمرین برای تقویت مغز

ضربان قلب خود را بالا ببرید

سه بار در هفته به مدت 20 دقیقه ضربان قلب خود را با قدم زدن بالا ببرید. مغز شما با بالا رفتن ضربان قلب اکسیژن بیشتری دریافت می کند و در نتیجه به رشد سلول ها کمک می شود. به همین دلیل است که انجام حرکات ایروبیک هم برای جسم و هم تقویت ذهن مناسب هستند.

به موسیقی گوش دهید

گوش کردن به موسیقی بسیار لذت بخش است و باعث سلامت مغز می شود این فعالیت اگر با ملودی کلاسیک باشد صرف نظر از سن مغز را تقویت می کند موسیقی محرک سلولهای مغز و حافظه تمرکز و قدرت شنوایی را بالا میبرد.

تصاویر کلمات و پازل ها را در ذهنتان خلق کنید

با تصویرسازی هر کلمه ای در ذهنتان دیکته آن را مرور کنید. کلماتی که با دو حرف آخر یا دو حرف اول کلمه قبلی بودند را بعد از اتمام این کار برای خودتان مرور کنید. این روش مانند یک پازل عمل می کند و سبب فعال نگهداشتن مغز می شود.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن