مطابق با یافته های جدید، احتمال مرگ در بین کسانی که تا دیر وقت بیدار می مانند در مقایسه دیگران ۱۰ درصد بالاتر است.

بر اساس یافته های محققان ، احتمال مرگ کسانی که خواب خوبی ندارند و یا تا دیر وقت بیدار می مانند در مقایسه با دیگران 10 درصد بالاتر است.رابطه کم خوابی و طول عمررابطه کم خوابی و طول عمر

این مطالعه اولین پژوهشی است که رابطه ای بین مرگ ومیر و عادات خواب کشف کرده است. در این مطالعه 500 هزار نفر در بازه سنی 38 تا 73 سال برای تقریبا هفت سال زیر نظر قرار گرفتند. نتایج این مطالعه نشان می دهند که احتمال مرگ شب زنده داران در مقایسه با دیگران بیشتر است.

ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی در عادات خواب ما تأثیرگذار هستند. ممکن است ساعت بیولوژیکی در افراد شب زنده دار با محیط خارجی انطباق نداشته باشد. شاید عواملی همچون استرس روانی ، مصرف غذا در ساعات غیر مناسب ، ورزش ناکافی ، مواد مخدر یا الکل نیز در این موضوع نقش داشته باشند.

البته روش هایی برای تغییر عادات خواب وجود دارد. برای مثال ، در اوایل صبح خود را در معرض نور قرار دهید؛ جدول زمانی منظمی برای خواب خود در نظر بگیرید؛ از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید و وظایف روزمره خود را در طول روز انجام دهید.

کم خواب ها زودتر می میرند

مضرات کم خوابی

در صورتی که مشخص شود عادات خواب شب زنده داران ناشی از عوامل ژنتیکی است ، می توان با اعمال تغییراتی در ساعات کاری به آن ها کمک کرد. نباید آن ها را مجبور کنیم که ساعت هشت صبح بیدار شوند.

شاید برخی افراد عملکرد بهتری در شیفت های شب ارائه می کنند ، محققان در آینده به دنبال پیاده سازی یک مداخله درمانی برای این افراد هستند تا مشاهده شود آیا می توانیم تغییری در ساعت بیولوژیکی بدن آن ها اعمال کنند.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.