هوش و شکل جمجمه و ناهمواری جمجمه و نظریه جمجمه شناسی گال و انواع جمجمه و فرم جمجمه و سر بزرگ انسان و تست هوش اعضای بدن و درمان صافی پشت سر بزرگسالان و آناتومی جمجمه انسان در نم نمک.

ارتباط هوش و فرم و شکل جمجمه انسان

پیش از این تصور می شد که تکامل هوش بشر به اندازه مغز بستگی دارد اما محققان دانشگاه آدلاید به تازگی دریافته اند که این فرگشت اکثر به منبع خونی که وارد مغز می شود بستگی دارد و به عبارتی ، مغزهای باهوش تر ، منبع خون بیشتری دریافت می کنند.ارتباط هوش و فرم و شکل جمجمه انسانارتباط هوش و فرم و شکل جمجمه انسان

هوش و شکل جمجمه

روند فرگشت جمجمه انسان ، از چپ به راست

محققان استرالیایی و آفریقای جنوبی با همکاری هم نشان داده اند که مغز انسان به گونه ای هست که نه تنها قابلیت بزرگ تر شدن دارد ، بلکه میتواند از نظر ژنتیکی غنی تر شود و اکثر از حد تصور تشنه خون باشد. این گروه تحقیقاتی با بهره گیری از دو اندازه حفره ای که در پایه جمجمه های مورد بررسی قرار دارد و عروق خونی را به مغز میبرد ، میزان جریان خون به مغز انسان های اولین را محاسبه کردند. یافته های به دست آمده در بررسی افزایش هوش بشر در گذر زمان کمک میکند.

بررسی ها نشان می دهد که اندازه مغز انسان طی فرگشت حدود 350 درصد افزایش یافته هست ، اما محققان دانشگاه آدلاید دریافتند که در این مدت فرگشت ، جریان خون ورودی به مغز با افزایش 600 درصدی مواجه شده هست. آن ها بر این باورند که ممکن هست این مقدار افزایش جریان خون با نیاز مغز به جبران ارتباطات فعال بین سلول های عصبی که به تکامل آلبوم تفکر و یادگیری می انجامد ، مرتبط باشد.

هوش و شکل جمجمه

در جمجمه انسان دو حفره برای عبور عروق داخلی وجود دارد که با میزان متابولیک مغز در ارتباط هست

در جمجمه های انسان دو حفره برای عبور عروق داخلی شریان کاروتید وجود دارد که با میزان متابولیک مغز در ارتباط هست.

برای اینکه مغز هوشمند شود ، باید به طور مداوم اکسیژن و مواد مغذی را از مغز دریافت کند. هر چه مغز از نظر متابولیکی فعال تر باشد ، خون بیشتری نیاز دارد بنابراین عروق تأمین کننده خون بزرگتر میباشند.

حفره های موجود در جمجمه ها نشان دهنده اندازه دقیق عروق میباشند. جمجمه های قدیمی فسیل شده که از آفریقا به دست آمده ، حفره هایی را نشان می دهد که در آنجا عروق ، خونی راکه باید از مغز عبور کند ، فراهم می کند. اندازه این حفره ها چگونگی افزایش این جریان خون را از سه میلیون سال پیش تا انسان های امروزی نشان می دهد.

در فرآیند فرگشت ، به نظر میرسد پیشرفت عملکرد مغز انسان به زمان طولانی تری مرتبط هست که از کودکی تا بزرگسالی طول میکشد. پیشرفت مغز همینطور به همکاری خانواده در امر شکار ، دفاع از قلمرو و مراقبت از جوانان نیز مربوط میشود. ضرورت این ویژگی ها در ظاهر عامل بالا بردن نیاز مغز به خون و انرژی به شمار می رود.

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.