ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، فرق دانه چیا با تخم شربتی و فرق دانه چیا با تخم ریحان و فرق تخم ریحان با تخم شربتی و خواص و مضرات تخم ریحان و تخمه شربتی و نام دیگر تخم ریحان و فرق بارهنگ و تخم ریحان و عکس گیاه تخم ریحان و بهترین زمان مصرف تخم ریحان و خواص تخم ریحان نی نی سایت و خواص تخم ریحان برای مردان و تخم شربتی برای ریه و تفاوت بالنگو با تخم شربتی در نم نمک.

تفاوت چیا با تخم شربتی و تخم ریحان به صورت فیزیکی چیست؟

  • دانه های تخم شربتی ریزتر و سیاه براق است. بلافاصله بعد از اینکه در آب ریخته می شود لعابدار شده و رنگش متمایل به خاکستری می شود.
  • دانه های تخم ریحان درشت تر و سیاه مات است. بلافاصله بعد از اینکه در آب ریخته می شود لعابدار شده و رنگش متمایل به خاکستری می شود.
  • دانه چیا بیضی شکل است. رنگ آن اکثراً قهوی ای تیره رگه دار است. وقتی در آب ریخته می شود به تدریج لعابدار می شود. چیا حتی در رنگهای خاکستری ، سفید و سیاه نیز موجود است. دانه چیا به خودی خود طعم و مزه خاصی ندارد. به راحتی در غذاها می توان استفاده کرد.

تفاوت چیا با تخم شربتی و تخم ریحان به صورت فیزیکی چیست؟فرق دانه چیا با تخم شربتی و تخم ریحان چیست؟فرق دانه چیا با تخم شربتی و تخم ریحان چیست؟

دانه های چیا

دانه های چیا

گیاه چیا

گیاه چیا

تخم شربتی

این گیاه مانند ریحان است اما برگهای زبزتر و بوی کمتری دارد. همچنین در هوای گرم عطر و طعم خود را تا حد زیادی از دست می دهد؛ بنابراین به عنوان سبزی خوردن کاربرد ندارد. بذر این گیاه در درست کردن شربتها استفاده می شود و به همین دلیل در زبان عامه تخم شربتی خوانده می شود. شربت حاصل ، یکی از نوشیدنی های سنتی ایران است که بیشتر در فصل گرما و به صورت خنک مصرف می شود و از آب ، شکر قوام آمده و تخم شربتی درست می شود. همچنین می توان گلاب ، زعفران یا آب لیمو به آن افزود. تخم شربتی دارای موسیلاژ است و اگر در آب ریخته شود ، دور آن لعابی به رنگ خاکستری شکل می گیرد.

عکس تخم شربتی در بالا و تخم ریحان در پایین

عکس تخم شربتی در بالا و تخم ریحان در پایین

تفاوت دانه چیا با تخم شربتی و تخم ریحان؛ هر چند از نظر فیزیکی کم باشد ، اما از نظر ارزش غذایی زیاد است. هر کدام از این دانه ها ، خواص و ارزش غذایی خاص خود را دارند. هر کدام به تنهایی مفید هستند.

از مزایای تخم شربتی آهن بالای آن است.

در حالیکه دانه چیا بالاترین منبع گیاهی امگا 3 موجود در جهان است. ولی تخم شربتی و تخم ریحان اصلا امگا سه ندارند. باید بدانید هر دانه را برای کدام خواص استفاده می کنید. مثل این است داروهای مناسب از داروخانه خریده اید اما نحوه استفاده هر کدام اشتباهی روی آنها نوشته شده باشد.

توصیه می کنیم مطالعات حداقلی ، مخصوصاً روی داروهای گیاهی داشته باشید. یا نزد متخصص گیاهان دارویی بروید. در بسیاری دیگر از خواص ، دانه چیا یک گزینه بسیار مناسب است. از خوردن این دانه های مفید ، لذت ببرید.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
73.4%

نظر دادن