فواید جینسینگ برای کبد و خواص جینسینگ برای کبد و خواص جینسینگ قرمز برای کبد و جینسینگ برای کبد چرب و جینسینگ برای نارسایی کبد در نم نمک.

فواید و خواص جینسینگ برای کبد

جینسنگ نامی است عمومی برای هر یک از 11 گونه گیاهان همیشه سبز از سرده پاناکس از خانواده آرالیاسیه. ویژگی تمام این گیاهان آن است که حاوی نوعی گلیکوزید استروئیدی به نام جینسنوزاید هستند. جینسینوزاید با نام علمی Saponins Tri pterpenoid و در برخی مواقع نیز با نام panaxoside در ریشه جینسنگ شناخته می شود.فواید و خواص جینسینگ برای کبدفواید و خواص جینسینگ برای کبد

خاصیت جینسینگ قرمز برای کبد (گیاهی معجزه گر) :

یکی از دلایلی که جینسنگ قرمز کره ای و عصاره آن به عنوان یک درمان جایگزین برای نزدیک به 1000 سال در نظر گرفته می شود ، ارزش آن به عنوان یک تقویت کننده برای اختلالات کبدی است. اختلال کبدی یک مسئله مهم بهداشتی در سراسر جهان است و از نهمین علت اصلی مرگ و میر است. درمان این بیماری تاکنون اثربخشی محدود داشته و عوارض جانبی زیاد و هزینه بالایی داشته است. درمان مرسوم بیماری هایی مانند سیروز ، کبد چرب و هپاتیت مزمن همچنان مشکل ساز است ، در حالی که عصاره جینسنگ تأثیر زیادی در چنین بیماری هایی داشته است. این امر جینسنگ را به یک کاندیدای اصلی در بین داروهای مختلف برای بیماری های مختلف کبدی تبدیل کرده است. ساپونین ها که عموما با عنوان جینسنوزیدها شناخته می شوند ، ترکیبات اصلی و همچنین عامل اصلی مزایای مختلف جینسنگ هستند. بیش از 40 نوع جینسنوزید وجود دارد که از عصاره جینسنگ جدا شده اند.

فواید و خواص جینسینگ برای کبد

این جینسنوزیدها مجموعه وسیعی از درمان مانند سمیت کبدی حاد ، مزمن ، فیبروز کبدی ، سیروز ، هپاتیت ، کارسینوم کبدی را در مکانیسم ها و مسیرهای مختلف نشان می دهند. مطالعات نشان داده اند که جینسینوزید ساپونین ها حاوی گلیکوزیدهای تریترپندیول سدیمان هستند که از جمله مواد دیگر شامل گلوکز ، آرابینوز ، زایلوز و رامنوز است. جینسنگ قرمز کره در اصل ریشه های خشک جینسنگ سفید است ، و این روش ظاهرا تحت تحول بیوشیمیایی در پپتیده ، جینسنوزیدها ، پلی ساکاریدها ، الکلهای پلی کیتنیک و اسیدهای چرب قرار می گیرد. بنابراین عصاره جینسینگ برای کبد فوق العاده است.از دیگر خواص گیاه جنسینگ اینکه علاوه بر اینکه یک ماده محافظت کننده کبدی است ، یک ماده ضد دیابتی ، ضد چاقی و ضد حساسیت به بدن است.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نظر دادن