ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان و بهترین دارو برای جوش خوردن استخوان و درمان سنتی ترک خوردگی استخوان نی نی سایت و بهترین غذا برای جوش خوردن استخوان و پای مرغ برای جوش خوردن استخوان و دعا برای جوش خوردن استخوان و بویاخ برای شکستگی و درمان سنتی ترک خوردگی استخوان و برای جوش خوردن استخوان چی بخوریم نی نی سایت و جوش خوردن معجون برای شکستگی استخوان در نم نمک.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که استخوان سازی و ترمیم استخوان شکسته فرایندی دارد که به طور طبیعی باید طی شود و راه حل مشخصی برای افزایش سرعت این اتفاق وجود ندارد ، درمان گیاهی شکستگی استخوان به فرایند طبیعی درمان کمک می کند ، از کاهش سرعت ترمیم می کاهد ، التهاب و درد را کاهش می دهد و می تواند کلسیم یا مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند تا فرد در این دوران دچار کمبود نشود.بهترین داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان در طب سنتیبهترین داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان در طب سنتی

البته برخی داروهای گیاهی یا مواد غذایی نقش سرعت دهنده به ترمیم هم دارند که آن ها را بررسی خواهیم کرد ، به طور کلی به این نکته توجه کنید که مصرف خودسر این گیاهان زیاد صحیح نیست و بهتر است قبل از اقدام با پزشک یا طبیب سنتی مشورت کنید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

علائم و عوامل شکستن استخوان چیست؟

درد شدید ، تورم و کبودی یا خون ریزی ، سوزش و بی حس شدن عضو بدن ، ناتوانی در حرکت و محدود شدن عضو از جمله عواملی هستند که نشان می دهند به احتمال قوی استخوان شکسته است ، معمولا تصادف ، آسیب های ورزشی ، ضربه های محکم و پوکی استخوان از عوامل شکستن استخوان به حساب می آیند ، اگر استخوان ترک یا شکاف داشته باشد امکان شکستن آن بیشتر است.

گیاهان موثر در درمان گیاهی شکستگی استخوان

گیاهان مختلف چه به صورت ضماد و موضعی استفاده شوند و چه به صورت دمنوش یا خوراکی نقش موثری در کاهش درد و التهاب استخوان شکسته دارند و می توانند با تامین نیازهای بدن در ترمیم استخوان هم کمک کننده باشند.

گیاه بومادران

از جمله گیاهان موثر در درمان شکستن استخوان بومادران است ، این گیاه که باعث افزایش گردش خون می شود معمولا به صورت دمنوش مصرف می شود و می توانید آن را بعد از ده تا پانزده دقیقه دم کشیدن میل کنید ، یک قاشق چایخوری برای یک لیوان آب جوش کافیست ، دقت کنید که از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

گاو زبان کامفری

این گیاه از جمله گیاهان ضد التهابی است که بخصوص برای استخوان توصیه می شود ، برای درست کردن ضماد آن باید آن را خرد کرده ، بجوشانید و آبش را بگیرید سپس روی قسمت مورد نظر بگذارید ، این کار ترمیم شکستگی را با سرعت بیشتری پیش می برد و درد را هم کاهش می دهد ، از جمله مهم ترین مواد موجود در این گیاه آلانتویین است که برای التیام زخم کاربرد ویژه ای دارد ، می توانید هر دو تا چهار ساعت یک بار ضماد را تعویض کنید.

نکته : از مقداری روغن نباتی در هنگام مصرف استفاده کنید تا ضماد به پوستتان نچسبد.

ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان خاصیتی ضد التهابی دارد که عوارض جانبی کورتیزون را به دنبال ندارد ، این گیاه که دارویی طبیعی برای درمان شکستگی های استخوان هم به حساب می آید به شیوه های مختلف مصرف می شود و می تواند آن را به شکل دمنوش یا چای نوشید ، به شکل کپسول یا خوراکی میل کرد و به شکل ضماد روی قسمت آسیب دیده گذاشت.

سنجد

فیبر و کلسیم موجود در سنجد باعث شده است که آن را به عنوان گیاهی بسیار موثر برای استخوان معرفی کنند ، سنجد را آسیاب کنید و با شیر و عسل هر روز میل کنید تا شاهد تقویت بدن و بخصوص استخوان های آسیب دیده باشید ، وقتی سنجد را آسیاب می کنید تمام اجزای آن را با هم آسیاب کنید و هسته یا پوست آن را جدا نکنید.

سداب

سداب یا روتا گیاهی مفید برای شکستگی استخوان است که بخصوص در مقابل سرما و رطوبت از آن محافظت می کند ، برای ترمیم و درمان می توانید سداب را بجوشانید و آب آن را گرفته روی قسمت مورد نظر اعمال کنید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

گیاه دم اسب

گیاه دم اسب دارای ماده ای به نام سیلیس است که در ترمیم استخوان نقش موثری دارد و می توان بافت استخوان را بهبود بخشد ، گیاه دم اسب علاوه بر استخوان برای بهبود درد عضلات هم مفید است و به طور کلی بدن را تقویت می کند.

اوپاتوریم ارغوان

برای درمان استخوان هاس شکسته می توانید از گیاه ارغوان استفاده کنید ، این گیاه را به شکل پودر با آب ترکیب کنید و خمیر به دست آمده از آن را روی استخوان مورد نظر بمالید ، این کار به خصوص برای افرادی که صبح زود دچار درد شدید می شوند بسیار موثر است.

گیاه زهی ارزن

این گیاه که برای درمان عفونت و زخم و درد دندان استفاده می شود گیاهی موثر در جوش دادن استخوانهای شکسته هم به حساب می آید ، برای استفاده شاخ گوسفند را می سوزانند و بعد از کوبیدن با مقداری از این گیاه ترکیب می کنند و روی قسمت شکسته می گذارند ، در استفاده برای زخم گیاه را خیس کرده بعد روی زخم می بندند.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

زردچوبه

زردچوبه با کورکومین مخصوص خود ادویه ای بسیار مهم در درمان التهاب و درد به حساب می آید که برای اکثر دردهای بدن کاربرد دارد ، می توانید با درست کردن خمیری از زردچوبه و روغن زیتون ضماد درست کنید ، البته این کار را در مراحل آخر ترمیم استخوان انجام دهید.

تخم شنبلیله

یک تا دو قاشق مرباخوری از تخم شنبلیله را با یک لیوان آب داغ دم کنید و بعد از 15 تا 20 دقیقه آن را بنوشید ، این دمنوش جذب کلسیم را افزایش می دهد و باعث تحریک سطوح روده شده بافت استخوان را ترمیم می کند.

گیاه آرنیکا

می توانید حتی بعد از شکستگی این گیاه را بلافاصله روی قسمت مورد نظر بگذارید و شاهد سرعت معجزه آسای ترمیم باشید ، گیاه آرنیکا باعث جبران مایعات از بین رفته بدن می شود و می تواند فشار عصبی را کاهش داده تورم و التهاب را از بین ببرد ، البته نباید از آن به طور مستقیم استفاده کرد زیرا می تواند باعث تحریک غشای پوستی و مخاط شود ، پس حتما از مایعی که رقیق شده استفاده کنید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

زالزالک

زالزالک که گیاهی جنگلی به حساب می آید می تواند با فلانوئیدهای مختلف خود استخوان را در برابر شکستگی ها محافظت کند و به درمان آن کمک کند ، زالزالک حتی در ترمیم رباط های ضعیف شده هم موثر است.

اهمیت کلسیم

همانطور که می دانید کلسیم نقش بسیار مهمی در بدن و بخصوص سلامت استخوان ها دارد ، این ماده معدنی باید روزانه 800 تا 900 میلی به بدن برسد البته زنان بالای 50 سال و مردان بالای 70 سال روزانه 1200 میلی گرم باید مصرف کنند و کودکان 4 تا 18 ساله 1300 میلی گرم در روز به کلسیم نیاز دارند ، اگر دچار شکستگی استخوان هستید باید به نیاز بدن به کلسیم توجه ویژه ای داشته باشید تا سرعت ترمیم کاهش پیدا نکند.

چه موادی کلسیم دارند؟

علاوه بر شیر و لبنیات ، دانه هایی مانند خشخاش و کنجد هم کلسیم دارند که در یک قاشق غذاخوری از آن ها 126 میلی گرم کلسیم وجود دارد ، لوبیا و عدس نیز از جمله حبوبات کلسیم دار هستند ، در 172 گرم لوبیای پخته شده 244 میلی گرم کلسیم وجود دارد که اهمیت بسیاری برای بدن دارد ، علاوه بر این عدس و لوبیا سرشار از آهن ، روی ، منیزیم و پتاسیم هم هستند.

از میان آجیل ها هم می توان به بادام اشاره کرد که منبعی سرشار از کلسیم ، منگنز ، منیزیم و ویتامین ای است ، به طوری که در هر بادام 3 میلی گرم کلسیم وجود دارد ، یک لیوان ریواس هم تقریبا 87 میلی گرم کلسیم دارد.

اهمیت روی

از دیگر مواد مهم در دوران شکستگی استخوان روی است ، روی ماده ای موثر در ترمیم بافت استخوانی است و به همین جهت مصرف آن باید مورد توجه قرار گیرد ، انواع گوشت مانند گوشت گاو ، بره ، بوقلمون و مرغ و غذاهای دریایی مانند صدف ، خرچنگ ، ماهی سالمون و… منابع مهم روی هستند.

چه موادی ضد التهاب هستند؟

ضد التهاب های مختلف از جمله ترمیم کننده های بافت استخوانی هم به حساب می آیند ، با مصرف این مواد آنتی اکسیدان ها را وارد بدن کنید و سیستم ایمنی بدن را تقویت کنید ، این مواد با از بین بردن رادیکال های آزاد باید درمان سریع تر استخوان می شوند ، سبزیجات ، توت ها ، کلم و لوبیا و اکثر گیاهانی که به آن ها اشاره کردیم ضد التهاب هایی قوی به حساب می آیند.

ویتامین های موثر در درمان گیاهی شکستگی استخوان :

ویتامین C ، D و Kاز جمله مهم ترین ویتامین هایی هستند که نباید از آن ها غفلت کنید ، در دوران شکستگی استخوان موادی را که می توانند این ویتامین ها را به شما منتقل کنند در رژیم غذایی خود قرار دهید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

ویتامین D

این ویتامین از جمله مهم ترین ویتامین های بدن به حساب می آید که در بهبود استخوان نقش مهمی دارد ، این ویتامین را از طریق میوه ها و سبزیجات مختلف باید دریافت کنید ، توجه کنید که دریافت بیش از حد هیچ کدام از این ویتامین ها هم توصیه نمی شود.

ویتامین C

ویتامین C می تواند کلاژن را بازسازی کند و باعث تقویت بافت استخوان شود ، این ویتامین که در انواع میوه ها وجود دارد و به راحتی می توان آن را دریافت کرد سیستم ایمنی بدن را هم تقویت می کند ، فلفل دلمه ای شیرین و قرمز منبع سرشار از ویتامین ث است.

ویتامین K

ویتامین مهم دیگری که باید به تامین آن دقت کنید ویتامین K است ، این ویتامین که به فراوانی در انگور و جعفری وجود دارد باکتری های سالم موجود در روده را تحریک می کند و این کار به جذب کلسیم کمک کرده باعث افزایش روند بهبود استخوان می شود.

علاوه بر مصرف مواد مختلف و البته توجه به عدم حرکت استخوان شکسته می توانید از کمپرس سرد و بالش هم استفاده کنید تا سرعت بهبود بیشتر شود.

کمپرس سرد

کمپرس سرد در کاهش درد طاقت فرسای شکستگی بسیار موثر است ، این کار را چهار بار در روز می توانید انجام دهید ، در هر بار استفاده 10 دقیقه آن را نگه دارید و دوباره بردارید ، این کار علاوه بر کاهش درد در بهبود استخوان هم نقش دارد و علت آن وجود یخ است ، یخ می تواند نقش بسیاری مهمی در کاهش درد داشته باشد اما باید مراقب باشید تا رطوبت آن به بدن نرسد ، می توانید از پوشش های مختلف استفاده کنید.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

بالش

برای اینکه سریع تر درمان شوید بهتر است قسمت شکسته شده بالاتر از قلب قرار بگیرد تا خون و مایعات از محل آن عبور کنند ، استفاده از بالش معمولا برای این کار پیشنهاد می شود ، برای مثال اگر پا شکسته است باید قوزک پا روی بالش قرار گیرد.

چیزهایی که بهتر است مصرف نکنید :

در کنار مواردی که برای درمان شکستگی موثر هستند مواردی هم وجود دارند که باید از آن ها پرهیز کنید تا سرعت ترمیم را کاهش ندهند ، در ادامه به بررسی این موارد هم می پردازیم.

داروی گیاهی برای جوش خوردن استخوان

آناناس

آناناس دارای ماده ای به نام بروملین است که تورم و التهاب را افزایش می دهد ، اگر دوستان و آشنایان برایتان کنسرو یا خود آناناس را آوردند از خوردن آن اجتناب کنید.

الکل

الکل نقشی ضعیف کننده برای استخوان دارد که می تواند التیام را تا چند ماه عقب بیندازد ، علاوه بر تاثیر منفی روی توده های استخوانی الکل در جذب کلسیم بدن هم مداخله می کند و آن را به هم می ریزد.

کافئین

کافئین باعث کاهش میزان اکسیژن مورد نیاز استخوان می شود و می تواند زمان مورد نیاز برای ترمیم شکستگی را بسیار طولانی تر کند ، بهتر است در این دوران تا جایی که می توانید مصرف کافئین را کاهش دهید.

تنباکو و سیگار

سیگار می تواند زمان درمان را تا بیش از پنج ماه طولانی کند ، این ماده در فرایند التیامی که استخوان نیاز دارد اختلال ایجاد می کند و سرعت ترمیم را کاهش می دهد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(6 رای)
86.6%

نظر دادن