ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، طبع ترنجبین برای نوزاد و طبع ترنجبین و خاکشیر و طبع شیرخشت گرم است یا سرد و عوارض ترنجبین و خاکشیر و عوارض مصرف زیاد ترنجبین در نوزادان و ترنجبین و خاکشیر برای لاغری و ترنجبین برای یبوست نوزاد و ترنجبین برای چاقی در نم نمک.

طبع ترنجبین گرم است یا سرد؟

طبع ترنجبین کمی گرم و تر است. استفاده از خواص ترنجبین برای پوست به همراه خاکشیر ، برای صاف و شفاف شدن پوست صورت ، برطرف جوش و اگزما مفید است.طبع ترنجبین گرم است یا سرد؟ + مصلح ترنجبینطبع ترنجبین گرم است یا سرد؟ + مصلح ترنجبین

خارشتر گیاهی است پایا از خانواده باقلائیان و یکی از بنشن ها به شمار می رود. نام دیگر آن علف ترنجبین است. قسمت های مورد استفاده گیاه خارشتر ، برگ ، گل ، ریشه و شیرابه های ایجاد شده روی برگ های آن است که به آن ترنجبین گفته می گردد و یکی از داروهای مشهور در طب سنتی بوده ، در مکانهایی که شرایط جوی و گرما مناسب باشد ، شیره ترنجبین از این گیاه فراوری میگردد. ترنجبین معرب ترانگبین است. انگبین در لغت به معنای شیرینی و عسل است. ترنجبین و بطور کلی انگبین ها مواد زیادی را برای تحکیم استخوان ها در خود دارند. انگبین به معنی عسل است و در حین اینکه شیرین هستند مواد حیاتی بسیار مقوی و خوبی را در خود دارند. خواص ترنجبین گسترده بوده ، به طور کلی ترنجبین یک ماده قندی طبیعی است که علاوه بر خواص طبی و درمانی فراوان ، برای شیرین کردن داروها به کار میرود و به مراتب بهتر از قند میباشد. در ادامه این مطلب با طبع ترنجبین و خواص ترنجبین برای پوست آشنا شوید.

طبع ترنجبین

طبع ترنجبین (خواص درمانی ، زمان و مقدار مصرف)

طبع ترنجبین ، کمی گرم ولی در عین حال تر است. ترنجبین ملین و مسهل است. دوز مصرفی ترنجبین به عنوان ملین بر حسب سن بیمار بین 10 تا 70 گرم است که با کمی آب مصرف میگردد. ضروری است بدانید ، این گیاه اگر در مقدار کم خورده گردد ، ملین و اگر به مقدار زیاد مصرف گردد ، مسهل میگردد. همچنین ترنجبین در تسکین سرفه و درد سینه موثر بوده ، برای تسکین عطش و تب مفید میباشد. از دیگر خواص ترنجبین برای نوزادان ، رفع تب ، درمان زردی نوزادن و پاکسازی کبد از مواد دوران جنینی است ، همچنین باز کردن مجاری ادرار ، صدای شکم ، درد سینه ، عفونتزدایی و رفع جوش ، اگزما و شفاف نمودن پوست صورت از دیگر خواص درمانی آن میباشد.

خواص ترنجبین برای پوست

به طور کلی مواد غذایی که صاف نماینده خون هستند و به خونسازی بهتر یاری می نمایند مانند برگ چغندر ، کاسنی ، عناب ، شاتره و ترنجبین ، خون را تصفیه نموده و به تبع پوست صورت را صاف و شفاف می نمایند. همچنین برای یاری به بهبود لک های پوست به ویژه صورت یکی از بهترین روش ها ، نوشیدن خاکشیر و ترنجبین است. افرادی که از این ترکیب به صورت روزانه و مستمر به مدت 3 هفته استفاده نمایند بعد از مدتی ، دارای پوستی روشن شده و لک های صورت و پوست شان به طور کامل از بین رفته و یا کمرنگتر خواهند شد. برای تهیه این ترکیب ، ترنجبین را 5 ساعت در آب بخیسانید و صاف شده آن را با 2 قاشق خاکشیر مخلوط نموده و مصرف کنید.

مصلح ترنجبین

تمر هندی ، عناب ، ماءالشعیر

طبع ترنجبین

از دیگر خواص ترنجبین برای پوست ، از بین بردن اگزما ، کهیر ، التهابات پوستی و رفع نمودن جوش های صورت است که در نتیجه مصرف زیاد از حد چربی و شیرینی ایجاد شده اند ، به این منظور می توان جوشانده یک قاشق ترنجبین را با دو قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط نموده و هر روز صبح ناشتا به مدت دو هفته آن را مصرف نمود ، تا جوش ها از بین بروند.

همچنین نوشیدن 2 تا 3 لیوان از شربت خاکشیر و ترنجبین به صورت روزانه ، سبب از بین رفتن شوره و خارش سر در افراد مبتلا می گردد. گفتنی است ، بهترین موقع برای بهره گیری از خواص ترنجبین برای پوست ، خوردن آن به صورت ناشتا در صبح است و مقدار خوراک آن بسته به سن بیمار از 10 تا 35 گرم میباشد.

موارد منع مصرف ترنجبین

بیماران مبتلا به حصبه ، اسهال خونی ، بواسیر ، خون ادراری و آبله بایستی از خوردن ترنجبین خودداری نمایند ، همچنین ترنجبین برای طحال و اشخاص گرم مزاج مناسب نیست.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
46.6%

نظر دادن