ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1403 و سال 2024 ، طبع طالبی گرم است یا سرد؟ و مصلح طالبی و طبع جانا گرم است یا سرد و طبع احمدی گرم است یا سرد و طبع طالبی سبز و طبع طالبی شاه پسند و طبع طالبی و ملون و طبع سمسوری گرم است یا سرد و مضرات طالبی و طبع هندوانه گرم است یا سرد در نم نمک.

طبع طالبی گرم است یا سرد؟ مصلح طالبی چیست؟

هریک از مواد غذایی طبعی دارند. بدن هریک از افراد نیز با توجه به طبایع چهارگانه دارای طبع متفاوتی است. برای اینکه پس از مصرف مواد غذایی مشکلی برای بدن ایجاد نشود بایستی طبع مواد غذایی با طبع بدن سازگار باشد و یا از مصلح آن ماده غذایی برای هماهنگ کردن طبع آن با طبع بدن استفاده کرد. طالبی یکی از صیفی جات پرطرفدار است. آیا با طبع طالبی آشنایی دارید؟ آیا طبع طالبی با طبع شما سازگار است؟ در این مقاله قصد داریم شما را با طبع طالبی ، این میوه تابستانی پرخاصیت آشنا نماییم. با نم نمک همراه باشید.طبع طالبی گرم است یا سرد؟ + مصلح طالبیطبع طالبی گرم است یا سرد؟ + مصلح طالبی

طبع طالبی - فواید تخم طالبی

طبع طالبی چیست؟

طالبی میوه ای تابستانی با طبع گرم و تر است که گرمی بخش جسم است و بدن را مرطوب می سازد. طالبی برای افرادی که طبعی سرد و خشک دارند گزینه مناسبی است. این افراد به راحتی می توانند طالبی مصرف نمایند بدون اینکه مشکلی برای آن ها ایجاد شود مگر اینکه در مصرف آن افراط نمایند. اما برای افرادی که طبع گرم دارند ممکن است با مصرف طالبی مشکلاتی ایجاد شود. این افراد بایستی از یک ماده غذایی دیگر برای متعادل نمودن طالبی استفاده نمایند که به آن مصلح گفته می شود.

مصلح طالبی چیست؟

برای متعادل کردن طبع گرم و تر طالبی می توان از مصلح طالبی که «آب انار ترش» و «سرکه» است استفاده نمود. با مصرف مصلح طالبی همراه با آن ، افرادی با طبع گرم نیز می توانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی از این میوه خوش عطر و طعم مصرف نمایند.

ترکیبات غذایی موجود در طالبی

طالبی سرشار از ویتامینA ، ویتامین C ، ویتامین B3، ویتامین B6، پتاسیم ، اسید فولیک و فیبر است. یک فنجان طالبی به میزان 56 کالری انرژی دارد.

طالبی سرشار از ویتامین A. ،  ویتامین C ،  ویتامین B3، ویتامین B6، پتاسیم ،  فولات و فیبر است.

بر خی از فواید میوه طالبی

پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

طالبی با داشتن ویتامین C. فراوانی که دارد ، همچنین با داشتن بتاکاروتن بالا ، خاصیت آنتی اکسیدانی زیادی برای بدن دارد. این ویتامین C. موجود در طالبی به واسطه پوست ضخیمی که دارد محافظت می شود و از نور که باعث از بین رفتن و آسیب به ویتامین C. می گردد ، در امان می ماند. از این رو است که طالبی از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می نماید.

سلامت چشم

طالبی منبع غنی و مهمی از بتاکاروتن است که این بتاکاروتن در بدن تبدیل به ویتامین A. می گردد. طالبی می تواند میزان زیادی از نیاز روزانه بدن به ویتامین A. را تأمین نماید. ویتامین A. باعث بهبود بینایی میگردد. پدید آمدن آب مروارید در سالمندان به جهت وجود میزان بتاکاروتن بالا در طالبی متوقف می گردد و کمتر دچار آب مروارید می شوند.

پیشگیری از سرطان

طالبی ویتامین C. بالایی دارد. دو ماده مفید و مغذی که در طالبی وجود دارد یعنی ویتامین C. و بتاکاروتن با هم می توانند به عنوان آنتی اکسیدان عمل نمایند. رادیکال های آزاد در بدن می توانند با تأثیر مخربی که بر روی سلول ها دارند ، باعث تشکیل غدد سرطانی گردند. آنتی اکسیدان میتواند این رادیکال های آزاد را خنثی نماید از فعالیت ویرانگر آن ها جلوگیری کرده و پدید آمدن سرطان را متوقف سازند.

رفع یبوست

فیبر های حلال موجود در طالبی مانند پکتین باعث می شوند هضم غذا راحت شود. این فیبر ها با جذب کردن آب می توانند حجم مدفوع را بالا برده و باعث شوند از روده ها به راحتی عبور نمایند. اگرچه چنانچه قبل از غذا طالبی بخورید این کار مدفوع شما را دفع می نماید. البته به میزان مصرف طالبی نیز دقت نمایید. مصرف بیش از اندازه طالبی باعث نفخ و اسهال می گردد.

رفع سنگ کلیه و مثانه

کسانی که مبتلا به سنگ کلیه و مثانه هستند می توانند هرشب برای مدت دو هفته طالبی را به عنوان وعده شام مصرف نمایند و آن را به آهستگی و هرچند دقیقه یک بار مثلا هر یک ربع از طالبی بخورند.

رهایی از سیگار

اگر قصد دارید سیگار را به طور کامل کنار بگذارید و نجات یابید می توانید به طالبی اعتماد کنید. طالبی با داشتن مواد معدنی و مواد مغذی بسیاری که در خود دارد کمک می کند سیگار را ترک نموده و موجب بهبودی و بازیابی و عادت کردن بدن در نرسیدن نیکوتین به آن می گردد.

درمان کم خونی

طالبی برای درمان کم خونی بسیار موثر است. برای درمان خونی بهتر است طالبی بعد از غذا مصرف شود.

طالبی برای درمان کم خونی بسیار موثر است.

مفید برای دوران بارداری و شیردهی

طالبی در زنان باردار باعث جلوگیری از هموروئید می گردد و پروتئین موردنیاز بدن را در این زمان تأمین می نماید. در دوران شیردهی نیز مصرف طالبی می تواند باعث افزایش شیر مادر گردد البته با توجه به اینکه به میزان کافی مصرف گردد و کودک را دچار اسهال نکند.

کاهش وزن

90 درصد طالبی را آب تشکیل می دهد و این باعث می شود اگرچه طالبی میوه شیرینی است ، اما کالری آن پایین باشد. در واقع در هر 100 گرم طالبی 30 تا 50 کیلو کالری وجود دارد و حاوی حدود 10 تا 12 درصد قند است. برای اینکه شکمتان را از بین ببرید قبل از ناهار طالبی بخورید.

سلامت پوست

آب طالبی پوست را نرم کرده و طراوت و شادابی را به پوست برمی گرداند. همچنین پروتئین هایی که دارد باعث سلامت مو و ناخن می گردد.

برخی فواید تخم طالبی

طبق تحقیقات انجام شده عصاره تخم طالبی سرشار از پروتئین ، چربی و کربوهیدرات است که خواصی مشابه خواص شیر سویا دارد و شیر تهیه شده از تخم طالبی را می توان جایگزین شیر سویا نمود.

طالبی و تفاوت های آن با خربزه

طالبی از خانواده خیار و کدو است. طالبی بسیار مشابه خربزه بوده و از نظر تغذیه ای و پزشکی به میزان زیادی با خربزه همسان است. با این تفاوت که طالبی زودتر از خربزه رسیده و بافت لطیف تری دارد. همچنین هضم طالبی از خربزه راحت تر است. قسمت مورد استفاده طالبی گوشت و تخم میوه است.

راهنمای خرید طالبی

هنگام خرید طالبی با کف دست خود بر آن ضربه بزنید ، طالبی هایی که صدای طبل می دهند گزینه مناسبی برای خرید شما هستند. همچنین طالبی های درجه یک دارای وزن بیشتری نسبت به اندازه خود هستند. در طالبی های رسیده خطوط سبز رنگ موجود بر روی طالبی به رنگ زرد درآمده اند. می توانید انتهای طالبی یعنی قسمتی که از ریشه جدا گشته را استشمام نمایید ، در صورت رسیده بودن از این قسمت بویی شیرین استشمام می گردد.

بیوگرافی

پیج اینستاگرام نم نمک

این مطلب مفید بود؟
(26 رای)
90.8%

نظر دادن