ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، عنبر نسارا چیست و فواید عنبر نسارا و عنبر نسارا برای درمان زخم دیابتی و مضرات عنبر نسارا و خوردن جوشانده عنبر نسارا و طرز استفاده از عنبر نسا برای عفونت رحم نی نی سایت و چند دقیقه عنبر نسارا دود کنیم و تشخیص عنبر نسارا ماده از نر و کیا از عنبر نسا جواب گرفتن و ترشحات بعد از عنبر نسارا و خواص عنبر نسارا برای مغز در نم نمک.

عنبر نسارا چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟ 

در زمان های قدیم که آنتی بیوتیک و سایر داروها کشف نشده بودند ، پدربزرگ و مادربزرگ های ما برای درمان  بیماری ها از گیاهان و مواد موجود در طبیعت استفاده می کردند. یکی از این مواد ، عنبر نسارا بوده است که پشگل الاغ ماده است (برخی نیز میگویند فقط اولین پشگل کره خر بعد از تولد است) این ماده رو مانند اسفند دود می کردند و در محیط دودش را پخش می کردند و میگویند خواص ضدمیکروبی دارد. البته نظراتی هم وجود دارد که میگوید این ماده هیچ خاصیتی ندارد. متاسفانه منابع دقیق و کاملی در مورد خواص این ماده وجود ندارد. اما ما آنچه را یافته ایم ، با شما به اشتراک می گذاریم.عنبر نسارا چیست با فواید و مضرات + طرز استفادهعنبر نسارا چیست با فواید و مضرات + طرز استفاده

عنبر نسارا چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟

تشخیص عنبر نسا ماده از نر

عنبر نسا نر هیچ خواص دارویی نداشته ، و فقط عنبر نسا ماده کاربرد درمانی دارد. و برای درمان عفونت های ریه ، کاهش التهاب ریه و پاکسازی کامل مجاری تنفسی از آلودگی ها و میکروب های عفونی مفید است. ویژگی عنبر نسارا اصل ماده دارای رنگ قهوه ای مایل به سیاه و ظاهری شبیه کلیه دارد.

خاصیت های ذکر شده برای عنبر نسارا :

خواصی که برای دود این ماده ذکر شده ، بیشتر به حوزه میکروب کشی بر می گردد و در درمان سرماخوردگی بسیار از آن تعریف شده است.

  • در صورتی که سرما خورده اید و یا دچار بیماری های تنفسی مانند برونشیت شده اید ، می توانید یک عدد عنبرنسارا را در داخل اسفنددان انداخته و مانند اسفند ، روی شعله بگیرید تا دود کند و دود آنرا استنشاق کنید.
  • برخورد دود عنبر نسارا با پوست ،  برای رفع بیماری های خارش پوست موثر است.
  • همچنین در درمان بیماری های واژینال و بواسیر هم در برخی منابع ذکر شده که برخورد دود عنبرنسارا با ناحیه بیماری ، بسیار موثر است.
  • برای درمان دندان درد بصورت موقت ، دود عنبرنسارا را استنشاق کنید.
طریقه مصرف عنبر نسارا  :

در تمامی منابعی که ما مطالعه کردیم ، فقط دود کردن این ماده (همانند اسپند) ذکر شده است و گفته اند که می توانید آنرا دود کنید و در محیط دودش را پخش کنید. توجه کنید که خوردن این ماده ممنوع است و می تواند برای سلامت مضر باشه. پس لطفا هنگام خواندن نظرات کاربران در اینترنت ، مراقب سلامت خود باشید و هر چیزی را به راحتی باور نکنید. شما حتی بقیه داروهای پزشکی را هم که مثلا برای پوست تجویز شده ، نمی تونید بخورید. چه برسه به این ماده ! پس لطفا زودباور نباشید.

عنبر نسارا چیست و چه فواید و مضراتی دارد؟

نتیجه تحقیق دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

برامون بسیار جالب بود که دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یک تحقیق روی دود عنبرنسارا انجام داده است و به این نتیجه رسیده اند که این دود ، اثرات ضدمیکروبی روی میکروب های بسیار مقاومی مانند استافیلوکوک اورئوس و سودوموناس آئروژینوزا دارد. خوشحالیم که یک نهاد پزشکی ، روی این مساله تا حدی کار کرده است و نتایج یکی از آزمایشات خود را منتشر کرده اند.

دلیل این همه خاصیت عنبرنسارا چیست؟

میگویند الاغ ماده به علت شیر دادن به کره خود ، مجبور به خوردن علوفه های متفاوتی می باشد تا بتواند مواد لازم برای فرزند خود را تامین کند مکانیسم بدن آنها نیز طوری طراحی شده که پس از هضم و دفع مواد غذایی ، این مواد خاصیت سم زدایی و میکروب کشی پیدا میکنند و این خاصیت در مواد دفع شده از این حیوان نیز وجود دارد.

از کجا عنبر نسارا بخریم؟

این دارو معمولا توسط عطاری ها و مغازه های گیاهان دارویی فروخته میشود.  عنبرنسارا را باید از جای مورد اعتماد تهیه کنید و قبل از هرگونه خوددرمانی ، با پزشک یا متخصص مشورت کنید. 

نظر دکتر روازاده در مورد عنبر نسارا

ضمنا برای تقویت حنجره و تارهای صوتی نیز دود عنبر نسا کاربرد دارد که باید آن را داخل حنجره تان بخور بدهید.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(5 رای)
68%

نظر دادن