خواص روغن خار مریم و فواید روغن خار مریم و مزایای خوردن روغن خار مریم و خواص روغن خار مریم در طب سنتی و خواص روغن خار مریم برای سلامتی و فواید روغن خار مریم برای پوست و خواص روغن خار مریم برای تقویت مو و روغن خار مریم برای زیبایی و مصرف روغن خار مریم در بارداری و حاملگی و خواص درمانی روغن خار مریم و طبع روغن خار مریم و ارزش غذایی روغن خار مریم و عوارض روغن خار مریم و مضرات روغن خار مریم و روغن خار مریم برای لاغری و کاهش وزن در نم نمک.

خواص و فواید روغن خارمریم برای پوست ، کبد و قوای جنسی

روغن خار مریم یک روغن با خواص بسیار مهم و بی نظیر می باشد. این روغن را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید و به صورت موضعی نیز مورد استفاده خود قرار دهید. امروزه استفاده از انواع داروها و روش های طبی و سنتی در زمره ی پرکاربردترین ها قرار دارد ، زیرا از نظر افراد این نوع درمان ها به دلیل نبود مواد شیمیایی با درد و ناراحتی کمتری نیز همراه خواهد بود.خواص و فواید روغن خار مریم برای پوست ، کبد و قوای جنسیخواص و فواید روغن خار مریم برای پوست ، کبد و قوای جنسی

خواص و فواید روغن خارمریم برای پوست  ،  کبد و قوای جنسی

خواص درمانی روغن خار مریم

یکی از بهترین روغن ها با خواص درمانی روغن خار مریم می باشد ، زیرا این گیاه در هنگام تبدیل به روغن بر اثر دما و تغییرات دچار کاهش در خاصیت خود نمی شود و همین امر موجب شده تا از روغن آن به میزان بیشتری مورد مصرف قرار گرفته شود. همانطور که اطلاع دارید مصرف خود گیاه زمان بر است و به همین دلیل استفاده از عصاره ی آن با تأثیر بیشتری همراه خواهد بود. روغن خار مریم را تهیه نمایید و در ادامه با خواص بی نظیر آن آشنا شوید.

روغن خارمریم چیست؟

روغن خارمریم از گیاهی به نام خارمریم به دست می آید.خار مریم گیاه دارویی است که دارای اثرات فارماکولوژیک متنوع مانند آنتی اکسیدان ، ضد التهاب و ضد سرطان می باشند.بر مبنای برخی گزارش ها «سیلی مارین» (ماده موثره اصلی موجود در خار مریم) غلظت بعضی نوروترانسمیترها را در مغز افزایش می دهد.روغن بذر خارمریم یا مارتیغال با روش کلدپرس یا فشردن دانه گرفته می شود که به دلیل پائین بودن دما در این فرآیند ، تغییری در ترکیبات روغن به وجود نمی آید.

موارد مصرف روغن خارمریم :

فواید روغن خار مریم برای پوست

اگر دوست دارید تا پوستی شفاف و زیبا داشته باشید این پوست نیاز به رسیدگی دارد. معمولا رسیدگی چنین پوست هایی که دائما در حل تغییر شکل هستند و از نظر شما کمی نازیبا به چشم می آید کار چندان آسانی نیست. اما روغن خار مریم این کار را به راحتی انجام خواهد داد. با هر بار استفاده از این روغن شما شاهد از بین رفتن پوست های مرده ی خود هستید و طبیعتا جایگزین شدن این نوع پوست ها با سلول هایی جدید نشان دهنده چوان سازی پوست خواهد بود.

روغن خار مریم با تأثیر بر پوست شما و بازسازی آن می تواند جوانسازی را به پوست شما هدیه دهد. وجود هر نوع لک ، مشکلات پوستی ، جای جوش و . . . توسط این روغن به خوبی ترمیم پیدا خواهند شد.

درمان بواسیر و هموروئید

روغن خار مریم در هموروئید و اسپاسم مفید است .جالب است بدانید که روغن خار مریم بر خلاف تصور بسیاری از افراد تنها با یک خاصیت همراه نیست و حتی می تواند به درمان بواسیر در اثر یبوست های مزمن نیز کمک نماید.

تقویت قوای جنسی

روغن خار مریم نیروی جنسی را تقویت می کند. اگر در روابط جنسی خود مشکلاتی دارید و از ضعف و ناتوانی رنج می برید با روغن خار مریم می توانید به راحتی نیروی جنسی خود را افزایش دهید.

کاهش درد

اگر در ناحیه ای بدن خود دردی دارید بهتر است تا برای تسکین موقتی این درد خود به روغن خار مریم روی آورید و تا زمان مراجعه نزد پزشک از آن استفاده نمایید. مالیدن آن بر روی کلیه ها باعث رفع درد آنها می شود.

اجزاء فرآورده :

بذر خارمریم حاوی 20% روغن ثابت است که شامل اسیدهای چرب لینولئیک اسید ، اولئیک اسید و پالمیتیک اسید می باشد.

در پایان لازم به ذکر است عرق خار مریم هم خواص بیشماری دارد.

این مطلب مفید بود؟
(0 رای)
0%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی