کیپ شدن بینی و درمان گرفتگی بینی ناشی از آلرژی و درمان گرفتگی بینی و سینوسها و درمان گرفتگی بینی تبریزیان و درمان گرفتگی بینی در کرونا و درمان گرفتگی بینی هنگام خواب و درمان گرفتگی بینی کودکان و درمان گرفتگی بینی دکتر روازاده و درمان گرفتگی بینی دکتر ضیایی و بهترین روش های گیاهی درمان کیپ شدن بینی و راه های ساده برای درمان کیپ شدن بینی در خانه و دلایل اصلی کیپ شدن بینی را در نم نمک ببینید.

درمان کیپ شدن بینی در طب سنتی

گرفتگی یا احتقان بینی مشکل رایجی است که به علل مختلفی مانند سرماخوردگی معمولی ، عفونت سینوسی ، آنفلوآنزا و حساسیت یا آلرژی ایجاد می شود. کیپ شدن بینی زمانی رخ می دهد که رگ های خونی درون بینی ورم کرده و بافت های درونی دچار التهاب شده و حالت تنگی یا گرفتگی ایجاد کند. انسداد بینی باعث می شود فرد قادر به تنفس از راه بینی نباشد یا از راه بینی به سختی نفس بکشد. در ادامه این بخش از سلامت نم نمک علل و دلایل کیپ شدن بینی و درمان فوری گرفتگی بینی را آورده ایم.درمان کیپ شدن بینی در طب سنتیدرمان کیپ شدن بینی در طب سنتی

برای رفع کیپ شدن بینی

علل و دلایل کیپ شدن بینی

  • تب
  • آلرژی
  • انحراف بینی
  • پلیپ بینی
  • درمعرض موادشیمیایی بودن
  • محرکهای بیرونی عفونت سینوس ها
  • سرماخوردگی

نشانه های گرفتگی و کیپ شدن بینی

آبریزش بینی از نشانه های گرفتگی بینی

نسخه های گیاهی درمان کیپ شدن بینی

درمان های دارویی کیپ شدن بینی که مشخص است و اکثر شما آنها را میشناسید برای همین به آنها نخواهیم پرداخت و ترجیحا در این مطلب از نسخه های گیاهی و روش های خانگی خواهیم گفت.

نمک و جوش شیرین

1 ق نمک دریا و نصف ق چ جوش شیرین را داخل شیشه بایک فنجان آب ترکیب کنید و خوب تکان دهید سپس تا آنجاکه ممکن است بدمید تامخاط خارج شود و با قطره چکان چندقطره داخل بینی بریزید ، 5 دقیقه بعد دوباره بدمید اینکار را چندبار انجام دهید که مشکل کیپ شدن بینی رفع شود.

سیر

3 بوته سیر را داخل یک فنجان آب بریزید و بوته های سیر را داخل آب بجوشانید و دوبار در روز نوشیدنی بدست آمده را بنوشید. به همین سادگی و تنها بعد از یکبار استفاده احساس بهبود خواهید کرد. این روش یکی از سریعترین روش های رفع گرفتگی بینی است که به نسخه ثانیه ای معروف است.

سیر برای رفع گرفتگی بینی

کمپرس زنجبیل

زنجبیل ها راتکه تکه کنید و به آب جوش بیفزایید بعداز اینکه 20 دقیقه باحرارت کم جوشید دستمال تمیزی را با آن خیس کنید و روی صورت بمالید بعد از 15 دقیقه بردارید اینکار را 2 بار در روز انجام دهید.

سرکه سیب

1ق چ سرکه سیب را داخل یک لیوان آب بریزید و بنوشید اینکارسینوس ها را باز می کند ، درطول روز اینکار را تکرار کنید تا شاهد رفع سریع کیپ شدن بینی باشید.

دستگاه بخور

برای درمان کیپ شدن بینی از دستگاه بخور استفاده کنید. قبل از خواب دستگاه بخور را روشن کنید تا با افزایش رطوبت هوا بینی کیپ شده شما درمان شود و بتوانید هنگام خواب راحت تر نفس بکشید.

درمان گرفتگی بینی با طب سنتی

سرم نمکی

برای درمان گرفتگی بینی از سرمهای نمکی شستشوی بینی استفاده کنید. سرم نمکی شستشوی بینی را از داروخانه تهیه کنید و با یک سرنگ از داخل سرم کشیده سپس سوزن سرم را خارج کرده و سرم را بدون سوزن درون بینی ریخته و آن را کمی بالا بکشید سپس اجازه دهید سرم به همراه میکروبها از بینی خارج شود.

کمپرس گرم

برای رفع گرفتگی بینی چند بار در روز از کمپرس گرم استفاده کنید. یک حوله داغ و مرطوب را زیر چشمها بگذارید و کمی فشار دهید. فشار دادن آرام کمپرس گرم باعث جابجایی استخوانهای صورت میشود و به تخلیه سینوس کمک میکند. این کار به رفع گرفتگی و کاهش درد ناشی از آلرژی یا سرماخوردگی کمک میکند.

دوش گرفتن

برای رفع کیپ شدن بینی روزانه 2 بار به مدت ده دقیقه به یک سونا یا دوش داغ بروید. بخار داغ با افزایش رطوبت و نم هوا به بهتر نفس کشیدن و رفع بینی کیپ شده کمک می کند. بخور دادن هم اثر مشابهی ایجاد می کند. میتوانید یک قابلمه آب را روی گاز بجوشانید و با احتیاط بخار آن را تنفس کنید تا به رفع گرفتگی بینی کمک کند.

تاثیر دوش گرفتن برای باز شدن بینی در سرماخوردگی

آب رسانی بدن

برای رفع گرفتگی بینی آب رسانی به بدن و تأمین مایعات می تواند مفید باشد زیرا مایعات باعث روان شدن و ترشح مخاط از بینی شده و از فشار روی سینوس ها می کاهند. در صورت گرفتگی بینی مصرف آب ، نوشیدنی های ورزشی و آب میوه ، سوپ داغ و چای مفید می باشد.

تخلیه سینوس ها

برای رفع گرفتگی بینی ، تنقیه بینی و تخلیه ی مواد گرفتارشده مفید است. گرچه این روش خوشایند نیست اما بسیار موثر است. برای تنقیه بینی از ابزاری مانند قوری که برای تخلیه ی مخاط از بینی طراحی شده است ، استفاده کنید. برای این کار قسمت نوک قوری تنقیه را روی سوراخ بینی قرار دهید و قوری را کج کنید تا آب از آن وارد سوراخ بینی تان بشود تا آب از یک سوراخ بینی وارد شده و از سوراخ دیگر خارج شود و گرفتگی بینی از بین برود.

طب فشاری برای رفع کیپ شدن بینی

برای رفع گرفتگی بینی قسمت بالایی بینی را با شست و انگشت اشاره به آرامی فشار بدهید و هم زمان با دست دیگر خود ماهیچه های هر دو طرف پشت گردن را در دست بگیرید تا کیپی بینی تان رفع شود.

ماساژ سینوس ها برای رفع کیپ شدن بینی

برای رفع گرفتگی بینی به آرامی ناحیه ی سینوس ها را ماساژ بدهید تا از فشار گرفتگی بینی کاسته شود.

این مطلب مفید بود؟
(1 رای)
100%

نوشتن نظرات

توجه : نظرات حاوی الفاظ نامناسب ، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.


تصویر امنیتی