ثبت بیوگرافی در گوگل
ثبت بیوگرافی در ویکی پدیا
تبلیغات

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، گل محمدی برای یبوست و خواص گل محمدی برای یبوست و رفع یبوست با گل محمدی و فواید گل محمدی برای معده و گل محمدی برای روده و فواید گل محمدی برای اسهال در نم نمک.

خواص گل محمدی برای یبوست کودک و بزرگسال

گل محمدی با نام علمی Rosa damascena Mill از خانواده گل سرخ یا Rosaceace و از جنس Rosa بوده و حاوی ویتامین های A ، B3 ، C ، D و E می باشد.خواص گل محمدی برای یبوست کودک و بزرگسالخواص گل محمدی برای یبوست کودک و بزرگسال

خواص گل محمدی برای یبوست کودک و بزرگسال

یبوست یکی از بیماری های بسیار شایع در بین افراد جامعه است و تاثیرات خانوادگی و اجتماعی مهمی را سبب می شود ، در روزه داری نیز حرکات دودی روده کاهش می یابد و یبوست شدت پیدا می کند و یکی از مشکلات شایع در ماه مبارک رمضان است که زمینه ساز بیماری های زیادی می شود.

گلبرگ های گل محمدی ، اثر ملین دارد و معده را به خوبی پاکسازی می ‏کند و مواد رطوبی را بیرون می ‏ریزد ، از این جهت برای رفع یبوست کودکان ، اشخاص مسن و بیماران در دوران نقاهت مصرف می شود.

غنچه های گل محمدی مقوی ، مفرح و لطیف کننده اعضای بدن است ، ضعف قلب را برطرف می کند و بوییدن آن سبب تقویت اعصاب و قلب می شود.

خواص گل محمدی برای یبوست کودک و بزرگسال

مطابق تحقیقات صورت گرفته جوشانده گلبرگ های گل محمدی مقدار آب و حجم مدفوع را افزایش می دهد و با نفوذ اسمزی مایع به لومن روده اثر ملینی خود را اعمال می کند.

در طب سنتی از گل محمدی به عنوان دفع کننده اخلاط مضر استفاده می شود. هم چنین به عنوان مصلح همراه با دوغ ، ماست و مواد غذایی قابض استفاده می گردد.

استفاده از گلاب همراه با خاکشیر و تخم شربتی می تواند شربت ملین بسیار خوبی باشد.

از غنچه و گلاب گل محمدی گل قند تهیه می شود ، که آرامبخش اعصاب بوده و باعث تقویت معده و قوا می شود.

بیوگرافی

این مطلب مفید بود؟
(3 رای)
20%

نظر دادن